آیا متقاضی مهاجرت به کشور کانادا هستید؛ اما نمی‌دانید چگونه باید اقدام کنید؟ از کجا و با چه کسی مشورت نمایید؟ تنها کافیست برای مشاوره تخصصی و بررسی شرایط با شماره 09426001036  تماس بگیرید تا وکیل و مشاور مهاجرت باتوجه به شرایط‌تان بهترین و مطمئن‌ترین روش مهاجرت را به شما ارائه نماید. کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان است که پیشرفت اقتصادی قابل توجهی در سطح جهانی دارد. برخورداری از سطح رفاه اجتماعی بالا، نظام آموزشی باکیفیت و قوی، سهولت دریافت تابعیت این کشور و موارد دیگر باعث شده است تا بسیاری از ایرانیان تمایل به مهاجرت به کانادا داشته باشند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اطلاعات مفیدی که کارشناسان مهاجرتی موسسه اصطهباناتی درباره دریافت اقامت کانادا برای شما عزیزان تهیه کرده‌اند بیشتر آشنا شویم.

نام کشورکانادا Canada
پایتختاتاوا Ottawa
واحد پولدلار کانادا
جمعیتحدود 38.5 میلیون نفر
دین رسمیمسیحیت، بی دین، اسلام
زبان رسمیانگلیسی
زبان دوم رایجفرانسوی

چرا مهاجرت به کانادا؟

اگر به دنبال دلایل کافی برای مهاجرت به این کشور زیبا و پیشرفته هستید توصیه می‌کنیم که مزایا و ویژگی‌های خوب این کشور که در بخش زیر برایتان گردآوری کرده‌ایم را مطالعه کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری تصمیم گیری کنید.

بهترین و راحت ترین روش مهاجرت به کانادا

بهترین و راحت ترین روش های مهاجرت به کاناداشرایط و الزامات
1.مهاجرت تحصیلی به کانادادارا بودن شرایط تحصیلی و سن مناسب

امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی

امکان اخذ اقامت دائم کانادا

2.مهاجرت کاری به کانادادریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای کانادایی

دارا بودن سوابق کاری مفید

دارا بودن سطح شغلی مطابق با مشاغل تخصصی کانادا

امکان کار و اشتغال در کانادا

امکان اخذ اقامت دائم کانادا

3.مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر به کانادادارا بودن شرایط سنی زیر 35 سال

دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد

دارا بودن سوابق کاری حداقل 5 سال

دارا بودن مدرک زبان آیلتس 7

امکان کار در مشاغل تخصصی کانادا

امکان اخذ اقامت دائم کانادا

4.مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای به کانادادریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای کانادایی

دارا بودن سوابق کاری مفید

عدم نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان با نمره بالا

امکان کار و اشتغال در کانادا

امکان اخذ اقامت دائم کانادا

5.مهاجرت سرمایه گذاری به کانادادارا بودن سرمایه لازم از حدود 100.000 تا 400.000 دلار کانادا

دارا بودن شرایط لازم برای هر برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری

امکان اخذ اقامت دائم کانادا

دلیل اصلی آمار بالای مهاجرت ایرانیان به کانادا

از عمده‌ترین دلایل وجود تعداد زیادی از هموطنانمان در این کشور می‌توان به چند فرهنگی بودن کانادا اشاره کرد. در تمام شهرهای کانادا شهروندانی از تمام نقاط دنیا حضور دارند و تنوع فرهنگی در این کشور بسیار بالاست و مردم آن پذیرای حضور مهاجران هستند و با آنها بد رفتاری نمی‌کنند. از دیگر دلایل مهاجرت ایرانیان به کانادا می‌توان به سهولت گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور و بازار کار مناسب کانادا اشاره کرد چرا که بسیاری از فارغ التحصیلانی که در ایران بیکار هستند به راحتی می‌توانند در کانادا شغل مورد نظر خود را با درآمد مناسب پیدا کنند.

مهاجرت به کانادا از دیدگاه آمار

سیاست باز کشور کانادا در رابطه با پذیرش مهاجران باعث شده است تا در سال‌های گذشته شاهد هجوم سیل عظیمی از مهاجران دیگر کشورهای جهان به خاک کانادا باشیم.

آمار مهاجرین در سال های متختلف به کاناداشاید برایتان جالب باشد که بدانید در حال حاضر جمعیت ایرانیان حاضر در کشور کانادا چیزی در حدود 200 هزار نفر است. در سال 2016 ایران در رتبه دهم در میان کشورهای دارای بیشترین مهاجران در کشور کانادا قرار داشت.

تعداد مهاجرین کانادا از کشورهای مختلف

نگاهی به برنامه مهاجرتی کشور کانادا

دولت کانادا برای جبران پیری جمعیت و کمبود جمعیت و همچنین تامین نیروی کار مورد نیاز برای جایگاه‌های شغلی خالی در این کشور سیاست‌های بازی را در رابطه با جذب مهاجران از سراسر دنیا اتخاذ کرد اما با شروع همه گیری ویروس کووید در سراسر جهان، این کشور از برنامه‌های مهاجرتی خود عقب ماند. به همین دلیل از سال 2022 اداره مهاجرت این کشور با صرف بودجه‌های مالی هنگفت و صرف زمان و سرعت بیشتر در پیگیری پرونده‌های مهاجرتی، کیس‌های عقب افتاده را بررسی کرد و تعداد آنها را کاهش داد. همچنین برنامه‌های جدیدی را از جمله برنامه‌های مهاجرتی استانی برای جذب مهاجران بیشتر در نظر گرفته است.

راه های مهاجرت به کانادا

یکی از نکاتی که همه افراد درباره مهاجرت در آن توافق نظر دارند، این است که مهاجرت پروسه ای زمان بر و هزینه بر است. به همین دلیل هم مهاجران همواره به دنبال راه هایی هستند که سریعتر و در عین حال ارزان تر باشند.

به طور کلی 8 روش وجود دارد که شامل:

 1. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 2. مهاجرت به کانادا از طریق کار
 3. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 5. مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ کانادا
 6. مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کانادا
 7. مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا
 8. مهاجرت از طریق پناهندگی در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از متداول ترین روش ها برای مهاجرت، تحصیل در کانادا است. متقاضیان می توانند در مقاطع دبستان، دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از مؤسسات آموزشی کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند. اگر افراد نتوانند بورسیه های موجود در این کشور را اخذ نمایند، باید به صورت میانگین ۱۵ تا ۵۰ هزار دلار سال برای شهریه دانشگاه خود هزینه کنند. در کانادا مؤسسات بین‌المللی پیشرفته ای از جمله پتیسن، بادول، کالج بریمار و کالج تامسون وجود دارند که افراد می توانند در مقاطع مدرسه و کالج از آنها پذیرش تحصیلی بگیرند.

بر اساس قوانین اعلام شده از سوی سایت اداره مهاجرت کشور کانادا، برای تحصیل پزشکی در کانادا و گرفتن ویزای تحصیلی بگیرند ابتدا باید پذیرش تحصیلی خود را از یکی از مؤسسات آموزش عالی معتبر در این کشور دریافت کرده باشند. از جمله دلایل محبوبیت ویزای تحصیلی کانادا می توانیم به مواردی همچون؛ رتبه علمی بالای دانشگاه های این کشور، هزینه معقول تحصیل و امکان گرفتن اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی اشاره کرد. ناگفته نماند که دانشگاه های کانادا برای اعطای پذیرش تحصیلی به مدرک زبان با حداقل نمره آیلتس ۶ و رزومه تحصیلی قوی نیاز دارند.

ویزای تحصیلی کانادا به افراد این اجازه را می دهد که در دوره آموزشی مشخص شده ای را در این کشور تحصیل کنند. به طور کلی ویزای تحصیلی برای دانشجویان همان ویزای اقامت موقت کانادا یا مجوز سفر (eTa) محسوب می شود. البته افرادی که قصد تحصیل در دوره های کوتاه مدت ( شش ماه یا کمتر) را دارند، نیازی به مجوز تحصیل ندارند.

ویزای تحصیلی کانادا به اشخاص این امکان را می دهد که تحصیل خود را تنها در مراکزی که موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) نامیده می شوند، آغاز کنند. تا پایان اعتبار ویزای تحصیلی، دانشجویان می توانند در کانادا زندگی، تحصیل و به صورت پاره وقت کار کنند. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند، برای دریافت ویزا می بایست مدارک زیر را ارائه دهند:

تمام مدارک می بایست به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

برترین دانشگاه‌های کانادا و رتبه آنها در جهان

در این قسمت با 10 تا از بهترین دانشگاه‌های کانادا در سطح جهانی آشنا می‌شویم:

نام دانشگاهشهررتبه بندی QSرتبه بندی تایمز
دانشگاه تورنتو

University of Toronto

تورنتو3418
دانشگاه مک گیل

McGill University

مونترال3140
دانشگاه بریتیش کلمبیا

University of British Columbia

ونکوور4734
دانشگاه مونترال

Université de Montréal

مونترال11673
دانشگاه آلبرتا

University of Alberta

ادمونتون110131
دانشگاه مک مستر

McMaster University

همیلتون15269
دانشگاه واترلو

University of Waterloo

واترلو154250 – 200
دانشگاه وسترن

Western University

لندن- انتاریو172250 – 201
دانشگاه اتاوا

University of Ottawa

اتاوا237145
دانشگاه کلگری

University of Calgary

کلگری242200

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

طبیعتا هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به عوامل بسیار زیادی مانند نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و … بستگی دارد و نمی‌توان رقم دقیقی را برای آن در نظر گرفت اما در این بخش به هزینه‌های حدودی هر مقطع اشاره می‌کنیم. نکته مهم این است که بسیاری از دانشجویان به ویژه در مقطع فوق لیسانس و دکتری می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی که توسط دانشگاه‌ها و نهادهای دیگر تامین می‌شوند و کمک هزینه‌های آنها استفاده کنند.

نوع هزینه‌هامبلغ
شهریه مقطع کارشناسیسالانه 20 هزار تا 30 هزار دلار
شهریه مقطع کارشناسی ارشدسالانه 17 هزار تا 25 هزار دلار
شهریه مقطع دکتریسالانه 17 هزار تا 25 هزار دلار
هزینه خرید کتاب و لوازم التحریرسالانه 150 تا 400 دلار
هزینه بیمه دانشجوییسالانه 500 تا 1000 دلار

بهترین رشته‌های برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

بازار کار کشور کانادا به گونه‌ای است که تمام فارغ التحصیلان دانشگاه‌های این کشور می‌توانند در ان شغل مورد نظر خود را پیدا کنند اما در این میان برخی از رشته‌ها هستند که بازار کار بهتری نسبت به سایرین دارند. این رشته‌ها عبارتند از:

بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت به کانادامشاغل مربوطه
تجارت و امور مالیمدیر مالی- حسابدار مالی- تحلیلگر مالی- کارمند حسابداری- مشاور مالی

 

علوم کامپیوتری و ITمدیر پروژه- مهندس نرم افزار- توسعه دهنده وب- تحلیلگر برنامه- توسعه دهنده جاوا
مهندسیمهندس عمران- مهندس مکانیک- مهندس الکترونیک- مهندس نرم افزار
سلامت و پزشکیپزشک- پرستار
رسانه و روزنامه نگاریبازاریابی شبکه اجتماعی- مدیریت محتوای وبسایت- طراح گرافیک- بازاریابی آنلاین- مدیر دیجیتال مارکتینگ

مهاجرت کاری به کانادا

از دیگر روش های پرطرفدار می توانیم به روش کاری اشاره کنیم. به این منظور متقاضیان می توانند از دو روش اکسپرس اینتری یا گرفتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی اقدام کنند. در روش اکسپرس اینتری افراد متخصص می توانند ویزای کاری دریافت کنند. اکسپرس اینتری باعث می شود تا فرد اقامت دائم کانادا را دریافت کند. اگر شما فرد متخصصی هستید و می خواهید همراه با خانواده به کانادا، مهاجرت کنید اکسپرس اینتری روشی بسیار مناسب برای شما خواهد بود زیرا از همان ابتدای مسیر می توانید اقامت دائم را دریافت کنید.

این روش یک سیستم امتیاز بندی دارد و بر اساس یک لیست به افراد امتیاز داده می شود. هر چه امتیازی که شخص در برنامه اکسپرس اینتری دریافت می کند بالاتر باشد شانس او برای اخذ ویزای کاری بیشتر خواهد بود. در اکسپرس اینتری که یک سیستم آنلاین می باشد، افراد از طریق سه برنامه جداگانه مدیریت می شوند که این سه برنامه عبارت اند از:

علاوه بر برنامه های ذکر شده، استان های کانادا نیز این امکان را دارند تا از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقدام کرده و مهاجران را جذب کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

از دیگر روش های مهاجرت کاری به کانادا دریافت جاب آفر است. در این روش شما باید از سوی یکی از کارفرما های کانادایی پیشنهاد کار داشته باشید. با ارائه این پیشنهاد کاری و سایر و مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت، می توانید ویزای کاری کانادا خود را دریافت کنید. با توجه به این که این روش ها جزئیات و حساسیت های خاص خود را دارند توصیه می کنیم در این زمینه از یک وکیل مهاجرتی کانادا کمک بگیرید.همچنین دریافت مجوز اپن ورک پرمیت و یا دریافت مجوز کار با کارفرمای خاص می‌تواند برای شما مفید باشد. در ادامه به بررسی این دو روش می‌پردازیم:

مجوز کار آزاد یا همان اپن ورک پرمیت به افراد این امکان را می دهد که برای هر کارفرمایی کار کنند. برای کسب مجوز کار آزاد متقاضیان باید شامل یکی از گروه های زیر باشند:

 1. دانشجویان بین المللی که از یک موسسه آموزشی در کانادا فارغ التحصیل شده اند و واجد شرایط دریافت مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی هستند.
 2. دانشجویانی که قادر به پرداخت هزینه های خود نیستند.
 3. افرادی که دارای مجوز کار مخصوص کارفرما هستند و در زمینه کاری خود مورد بدرفتاری قرار گرفته اند.
 4. افرادی که برای اقامت دائم درخواست داده اند.
 5. اعضای خانواده افرادی که برای اقامت دائم کانادا درخواست داده اند.
 6. همسر یا شریک قانونی دانشجویان بین الملل یا نیروهای کار ماهر هستند.
 7. همسر یا شریک قانونی افرادی هستند که برای برنامه مهاجرتی اتلنتیک کانادا درخواست داده اند.
 8. افرادی که دارای مجوز اقامت موقت هستند.
 9. نیروهای کار جوان که در برنامه های خاص شرکت کرده اند.
 10. افرادی که پناهنده یا مدعی پناهندگی و یا افراد و اعضای خانواده شخص تحت حفاظت هستند.

همانطور که از اسمش مشخص است، مجوز کار با کارفرمای خاص به اشخاص این امکان را می دهد که طبق شرایطی که در مجوز ذکر شده برای یک کارفرمای کار کنند. مجوز کار با کارفرمای خاص شامل اطلاعات زیر است:

1- نام کارفرمایی که می توانید برای آن کار کنید.

2- مدت زمانی که می توانید کار کنید

3- منطقه ای که در آن قادر به کار کردن هستید.

بیش از 80 روش برای مهاجرت به کانادا
انواع روش‌های مهاجرت کاری به کشور کانادادریافت جاب آفر کانادا
دریافت ویزای کار پس از تحصیل
روش اکسپرس اینتری
روش اسکیل ورکر
روش اسکیل ترید
تجربه کانادایی
برنامه مهاجرتی حوزه آتلانتیک

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

از دیگر روش ها مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است. همانطور که گفتیم کانادا از نظر اقتصادی رشد بسیار خوبی داشته و در حال حاضر جزو کشورهای پیشرو در جهان می باشد. این کشور معادن طبیعی بسیار زیادی دارد و سیاست های اقتصاد سالم در آن به خوبی اجرا می شوند. دولت این کشور نیز شرایطی را فراهم کرده است تا از طریق آن سرمایه گذاران خارجی بتوانند سرمایه خود را وارد اقتصاد این کشور کنند.

به همین دلیل هم یکی از روش های مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری می باشد. افراد برای این کار سرمایه خود را از روش های مختلفی مانند خرید بیزینس، کارآفرینی، خود اشتغالی و غیره وارد کانادا می کنند. در ادامه فرد سرمایه گذار این امکان را دارد تا ویزای کانادا را دریافت کرده و بتواند در این کشور اقامت کند. البته این نکته را باید بدانید که تمام روش های سرمایه گذاری، منجر به دریافت اقامت کانادا نمی شوند. بهترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری که منجر به دریافت اقامت این کشور می شود عبارت اند از:

روش‌های مختلف سرمایه گذاری در کاناداثبت شرکت
نوآفرینی و استارتاپ
کارآفرینی
خوداشتغالی
خرید بیزینس
کار- شرکت
خرید ملک

روش های سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت  Owner Operator

متقاضیان با اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از نوع ثبت شرکت می توانند شرایط مهاجرت به کانادا را فراهم کنند. ثبت شرکت از 2 روش ثبت شرکت استانی یا ثبت شرکت فدرال انجام می شود. متقاضی برای ثبت شرکت استانی باید بر اساس شرایط سرمایه گذاری در هر استان اقدام کند. شرایط هر استان کانادا برای سرمایه گذاری، اخذ ویزای استارتاپ کانادا و ثبت شرکت متفاوت است.

متقاضیان برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ثبت شرکت Owner Operator به سرمایه با مبالغ بسیار بالا نیاز ندارند و با حدود 70.000 دلار می توانند یک شرکت تجاری در این کشور ثبت کنند. علاوه بر این برای ثبت شرکت نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نمی باشد. همچنین مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا از طریق ثبت شرکت کوتاه در حدود یک سال می باشد.

البته اگر بتوانید اثبات کنید شرکتی که در کانادا می زنید، شعبه دیگری از کسب و کار شما در ایران است و در واقع کسب و کار شما در ایران واقعی بوده و سودآور است، می توانید به عنوان یکی از کارمندان شرکت خود وارد شعبه کانادا شوید. این روش می تواند منجر به دریافت اقامت کانادا برای شما و خانواده تان شود. ثبت شرکت در کانادا این امکان را به مهاجران می دهد تا بتوانند در این کشور حساب بانکی افتتاح کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

از مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت دارا بودن طرح و ایده تجاری خلاقانه و همچنین اخذ تاییدیه های لازم از اداره کار و بررسی بازار کار برای راه اندازی کسب و کار می باشد.

شرکت های تجاری در کانادا بر چند نوع می باشند که هر کدام دارای شرایط و الزامات متفاوت و البته سرمایه گذاری مختلف می باشند:

 1. شرکت خصوصی Sole Proprietorship
 2. شرکت مشارکتی  Partnership
 3. شرکت سهامی  Corporation
 4. شرکت تعاونی  Cooperative

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

متقاضی با دارا بودن شرایط سرمایه گذاری می تواند اقدام به خرید بیزینس تجاری کند. در واقع خرید بیزینس تجاری به معنای خرید  کسب و کار فعال است.

اولین شرط خرید بیزینس تجاری اخذ ویزای کار Work Permit است. متقاضی با دارا بودن مجوز کار کانادا می تواند شرایط لازم برای خرید یک کسب و کار تجاری فعال را در این کشور فراهم کند. متقاضی پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از نوع خرید بیزنس و راه اندازی و اجرای کسب و کار تجاری می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا درخواست دهد.

ثبت شرکت در کانادا

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار

بازار سهام در کانادا از یک بازار بورس بزرگ به همراه بسیاری از مبادلات کوچکتر تشکیل شده است. بورس بزرگ و اصلی کانادا، بورس تورنتو است که با نام TSX شناخته می شود و نهمین بورس بزرگ جهان است. بیش از 1500 شرکت ثبت شده در بورس تورنتو وجود دارد. سرمایه گذاران  همچنین می توانند در بازار بورس ریسک پذیر یا به اختصار TSX-V کانادا سرمایه گذاری کنند که عمدتا سهام شرکتهای کوچک و نوپا در آن مبادله می شود. حدود 2000 شرکت در بازار TSX-V به ثبت رسیده اند.

با توجه به اقتصاد قوی کانادا، بازار سهام کانادا محیط امنی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است. بسیاری از سرمایه گذاران آمریکایی در بورس بزرگ تورنتو، سرمایه گذاری های بلند مدتی را انجام داده اند. سرمایه گذاران خارجی با خرید سهام در کانادا از طریق کارگزاران دارای مجوز و از طریق صندوق های مبادله ای (ETFs) می توانند در بورس  کانادا سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار کانادا

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار کانادا

سرمایه گذاری بر روی کالاهای اساسی

کانادا کشوری بسیار عالی برای خرید کالا محسوب می شود. این کشور سابقه قوی در تولید منابع طبیعی مانند نفت و گاز طبیعی دارد. علاوه بر این کانادا یکی از بزرگترین صادرکنندگان مواد معدنی در جهان است. سرمایه گذاری بر روی کالاهای اصلی شامل خرید مواد اولیه برای تولید محصولاتی مانند آب، نفت، گاز طبیعی، و فلزات گرانبها یا مواد مصرفی مثل غذا یا دام می شود. منابع انرژی و منابع طبیعی نیز کالای اساسی محسوب می شوند. سرمایه گذاران از طریق روش های مختلفی می توانند بر روی کالاها سرمایه گذاری کنند. بورس کانادا یکی از بهترین راه ها برای سرمایه گذاری در کالاها برای سرمایه گذاران خارجی است.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از محبوب ترین راه ها برای سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود. سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک در کانادا می بایست حداقل 35% از مبلغ ملک، یک نامه مرجع از بانک، نامه اثبات تمکن مالی و یک چک اعتباری کانادایی را ارائه دهند. یک نکته مهم در خصوص سرمایه گذاری در املاک کانادا، در نظر گرفتن مالیات است. در برخی از مناطق مالیات های اضافی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته می شود. در خصوص خرید زمین های کشاورزی و دیگر املاک غیر مسکونی در برخی از استان ها محدودیت هایی اعمال می شود. وکلای موسسه حقوقی اصطهباناتی هر گونه ابهام و سردرگمی در خصوص شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای شما برطرف می کنند.

شرایط خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا رویای بسیاری از افراد است. در خصوص شرایط خرید ملک در کانادا باید گفت که در دهه های اخیر دولت این کشور از خریداران غیر کانادایی برای سرمایه گذاری در بخش املاک استقبال می کند. بهترین نکته در خصوص خرید ملک در کانادا این است که خریداران غیر کانادایی همان حقوق مالکیت کانادایی ها را دریافت می کنند. علاوه بر این، برای خرید یک ملک در کانادا امکان دریافت وام مسکن وجود دارد. خریداران می بایست حداقل 35% از هزینه خرید ملک را پرداخت کنند و سپس برای وام مسکن درخواست دهند. به منظور دریافت وام مسکن، متقاضیان باید حساب بانکی در یکی از بانکهای کانادا افتتاح کنند. به همین دلیل به عنوان بخشی از پروسه خرید ملک، خریداران می بایست برای باز کردن حساب به کانادا سفر کنند.

کارآفرینی در کانادا

کانادا به عنوان یکی از برترین اقتصادهای جهان، یک محیط جذاب برای ایده کسب و کارهای جدید ایجاد کرده است. اگر به دنبال مهاجرت به عنوان یک کارآفرین هستید، دولت کانادا و همچنین برخی از استان ها، شرایط ویژه ای را برای مهاجرت کارآفرینان فراهم کرده اند. شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان کارآفرین از طریق روش های زیر امکان پذیر است:

ویزای استارت آپ (Start-Up Visa)

برنامه ویزای استارت آپ کارآفرینان را تشویق می کند تا کسب و کارهای خود را در کانادا ایجاد کنند. متقاضیان می توانند از کمک های مالی، مشاوره و معافیت های مالیاتی دولت کانادا در صورت داشتن کسب و کار موفق بهره مند شوند. ویزای استارت آپ کانادا از کارآفرینانی که پتانسیل ساخت شرکت های نوآورانه ای را دارند و می توانند در مقیاس جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد کنند، استقبال می کنند.

اخذ ویزای استارت آپ کانادا Start up یکی از روش های کم هزینه برای مهاجرت به کانادا و نهایتاً اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. متقاضی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید ثابت کند که در حال حاضر مشغول فعالیت تجاری موفق و کسب و کار فعال است. علاوه بر این متقاضی باید دارای ایده و طرح تجاری Business Plan خلاقانه باشد. یکی از موارد مهم در اخذ ویزای استارت آپ کانادا این است که طرح تجاری متقاضی باید موجب اشتغال زایی برای شهروندان کانادایی شود.

ذکر این نکته ضروری است که متقاضی برای اخذ ویزای استارتاپ کشور کانادا باید طرح تجاری ارائه دهد که در بازارهای جهانی با طرح های تجاری مشابه قابل رقابت باشد.

مهم ترین مزیت ویزای استارتاپ کشور کانادا این است که متقاضی از زمان اجرای طرح تجاری استارتاپی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا درخواست دهد و حتی اگر طرح تجاری ارائه شده برای استارت آپ به سوددهی مطلوب نرسد و یا اجرای موفقیت آمیزی نداشته باشد، مجوز اقامت دائم کانادا متقاضی لغو نمی شود. از دیگر مزایای مهم اخذ ویزای استارت آپ کانادا اخذ ویزای همراه و سپس اخذ ویزای اقامت برای همسر و فرزندان متقاضی است.

میزان تمکن مالی کانادا

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

متقاضی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا و برخورداری از مزایای این ویزا باید دارای شرایط لازم و تمکن مالی کافی باشد. گرچه میزان تمکن مالی متقاضی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق استارت آپ کمتر از میزان تمکن مالی برای سرمایه گذاری است، اما متقاضی باید با ارائه گواهی های مالی و بانکی معتبر این میزان تمکن مالی و گردش مالی را اثبات کند. از دیگر شرایط مهاجرت موارد زیر را می توان نام برد:

ویزای کارآفرینی کبک (Program Quebec Entrepreneur)

شرایط اقامت در کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک به این صورت است که صاحبان مشاغل و مدیران در صورتی که بتوانند یک کسب و کار موفق در صنایع کشاورزی، تجاری یا صنعتی در استان کبک ایجاد کنند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا می شوند.

برنامه های کارآفرینی استانی (  Provincial Entrepreneur Program)

طیف وسیعی از برنامه های کارآفرینی در برنامه های نامزد استانی کانادا ارائه می شود. از طریق این برنامه ها، کارآفرینان می توانند در یکی از استان های کانادا، کسب و کار خود را راه اندازی کرده و اقامت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی  Self-Employed

یکی از روش های مهاجرت به کشور کانادا اقدام از طریق خود اشتغالی یا خویش-فرما می باشد. در این روش متقاضیان مشغول به کار در حوزه های ورزشی، هنری، فرهنگی و موارد دیگر می توانند با دارا بودن شرایط لازم ویزای اقامت کانادا را دریافت کنند.

از طریق خوداشتغالی Self-Employed یکی از روش ها بدون نیاز به سرمایه گذاری است. در واقع بزرگترین مزیت آن عدم نیاز به سرمایه و بودجه برای راه اندازی کسب و کار می باشد. از دیگر مزیت های مهاجرت از طریق خوداشتغالی به کانادا امکان کار در هر شهر و استان و همچنین کوتاه بودن روند رسیدگی به این پرونده مهاجرتی از 10 ماه تا یک سال می باشد.

متقاضیان مهاجرت از روش خود اشتغالی و کسب درآمد از کار خود در کشور کانادا می توانند با دارا بودن شرایط لازم مجوز اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند. هنرمندان، نویسندگان، مترجمان، ورزشکاران و کشاورزانی که دارای سوابق کاری در حوزه های هنری، فرهنگی و ورزشی و کشاورزی می باشند، می توانند برای ویزای خوداشتغالی اقدام کنند. متقاضیانی که در حوزه های کاری زیر در کشور ایران مشغول فعالیت و کسب درآمد می باشند، با دارا بودن شرایط لازم می توانند برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی اقدام کنند:

ویزای خود اشتغالی کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

متقاضیان برای خوداشتغالی باید دارای شرایط لازم باشند. ویزای خود اشتغالی در کانادا به ویزای هنرمندان و ورزشکاران نیز معروف است و متقاضیان برای اخذ این ویزا باید از طریق وکیل مهاجرت کانادا در موسسه های مهاجرتی اقدام کنند.

متقاضیان از طریق مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا و اطلاع از شرایط لازم می توانند نه تنها برای اخذ ویزای اقامت کانادا بلکه در نهایت برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. به عنوان مزیت مهم اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا از طریق خود اشتغالی می توان به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی اشاره کرد. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی موارد زیر را می توان نام برد:

بایدها و نبایدهای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

متقاضی با اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا و ورود به این کشور باید فعالانه در برنامه های هنری، فرهنگی و ورزشی در کانادا شرکت کند. می توان گفت متقاضیانی که قصد دریافت مجوز اقامت دائم کانادا از طریق خوداشتغالی را دارند، باید پس از ورود به کانادا همان فعالیت های خود اشتغالی را ادامه دهند و از این طریق درآمد کافی کسب کنند و بتوانند هزینه های زندگی در کانادا را تامین کنند.

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی باید در حوزه کاری خود در سطح کشوری و یا در سطح بین المللی فعالیت داشته باشند. در واقع کار به عنوان کارمند موسسه دولتی یا خصوصی به عنوان خود اشتغالی محسوب نمی شود و کار برای موسسه خصوصی و یا دولتی باید به گونه ای باشد که فعالیت متقاضی وابسته به کار در آن موسسه نباشد و بتواند مستقلانه از محل فعالیت خود کسب درآمد کند.

متقاضی برای خود اشتغالی کانادا باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی و اقامت در کانادا حداقل برای 6 ماه اول باشد. ارائه حساب بانکی معتبر با مبلغ کافی برای هزینه های زندگی 6 ماه تا یک سال آینده در کانادا می تواند افسر مهاجرتی را متقاعد کند که متقاضی با ورود به کانادا توانایی انجام کار مستقلانه با کسب درآمد از طریق خود اشتغالی را دارد و از این طریق می تواند هزینه های زندگی در کانادا را تامین کند.

مهاجرت به کشور کانادا از طریق ازدواج

ازدواج از جمله روش هایی است که افراد می توانند از طریق آن به کانادا، مهاجرت کنند. در این روش فرد باید با یک شخص کانادایی ازدواج کند. البته دریافت اقامت کانادا از این روش چندان هم آسان نیست؛ زیرا افراد بعد از ارائه مدارک هویتی و ازدواج خود باید ثابت کنند که توانایی مالی زندگی در کانادا را دارند و به کمک های اجتماعی دولت هم نیازی ندارند. پس از گذشت ۵ سال و با گذراندن امتحان تابعیت، نشان دادن توانایی زبانی و پرداخت منظم مالیات، متقاضیان می توانند اقامت کانادا را دریافت کنند.

ازدواج با یک شهروند یا فرد مقیم دائم کانادا این امکان را برای همسر و شریک قانونی فراهم می کند که در این کشور زندگی کند. شرایط ازدواج در کانادا به این صورت است که شما پس از ازدواج با یک شهروند کانادایی برای اقامت درخواست می دهید. سپس، شهروند کانادایی می بایست درخواستی را برای تبدیل شدن به حامی مالی برای همسر خود که به کانادا مهاجرت کرده است، ارائه دهد و پس از آن شریک قانونی باید درخواستی برای اخذ ویزای مهاجرت کانادا ارائه دهد. این روندها می تواند از طریق کنسولگری کانادا یا وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا انجام شود. مدت زمان رسیدگی به درخواستها تقریبا یک ماه است. در طول پروسه رسیدگی به درخواست، یک اشتباه ممکن است موجب رد درخواست شود. با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاوران مجرب موسسه حقوقی اصطهباناتی، ریسک پذیرفته نشدن درخواست ویزای کانادا را به حداقل برسانید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

به طور کلی همه کشورهای جهان برای اعطای تابعیت و شهروندی به کودکان متولد شده در این کشورها بر طبق دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر اساس قانون خون فرزندی که در یک کشور از پدر و مادر دارای تابعیت آن کشور متولد شود، آن فرزند نیز تابعیت آن کشور را دریافت می کند. بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا از قانون خون تبعیت می کنند. اما بر اساس قانون خاک اگر فرزندی در خاک یک کشور متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، آن فرزند تابعیت آن کشور را دریافت می کند.

کشور کانادا برای اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در این کشور بر اساس قانون خون و خاک عمل می کند. بر طبق این قانون اگر پدر یا مادر یا هر دو والدین فرزند متولد شده در خاک کانادا دارای تابعیت کانادا باشند، این کودک تابعیت کانادا را اخذ می کند.

ذکر این نکته مهم ضروری است که متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد فرزند در خاک کانادا را دارند، باید به این نکته مهم توجه کنند که اخذ مجوز شهروندی کانادا برای فرزند آن ها از طریق تولد در این کشور برای آن ها اهداف اقامتی این کشور را در پی ندارد و نمی توانند از این طریق درخواست مجوز اقامت کانادا را ارائه دهند.

در واقع پدر و مادر فاقد تابعیت کانادا که فرزند آن ها در خاک کانادا متولد می شود، نمی توانند تابعیت کانادا را دریافت کنند. اما در صورتی که فرزند آن ها به سن ۱۸ سالگی برسد و تا آن زمان در کانادا اقامت داشته باشد، می تواند حامی پدر و مادر خود شود و در این صورت پدر و مادر می توانند اقامت کانادا را دریافت کنند.

شرایط تولد فرزند در کانادا

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته جهان است که شهروندی و تابعیت بی قید و شرطی را به کودکان متولد شده در این سرزمین ارائه می دهد. طبق قوانین دولت کانادا، والدینی که فرزندان خود را در خاک این کشور به دنیا می آورند، حتی اگر والدین آنها کانادایی نباشند، به طور خودکار شهروند کانادا محسوب می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد غیر مقیم کانادا خواستار تولد فرزندانشان در این کشور هستند. فرزندان متولد شده در کانادا از مزایای زیر برخوردار هستند:

تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

والدین کودک متولد شده در کانادا از هیچ مزیت خاصی برای دریافت اقامت دائم کانادا برخوردار نخواهند بود. اگر والدین کودک بعد از تولد بخواهند در کانادا اقامت داشته باشند، می بایست برای یکی از ویزاهای کانادا( ویزای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و…) درخواست دهند تا واجد شرایط اقامت در این کشور باشند.

قوانین مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

کشور کانادا برای اعطای حق تابعیت و شهروندی به فرزندانی که در خاک کانادا متولد می شوند، قوانین و الزاماتی دارد. برخی از قوانین مهاجرت از طریق تولد فرزند عبارت است از:

مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی، اسپانسرشیپ

برنامه فامیلی، اسپانسرشیپ یکی دیگر از روش ها است. این برنامه مهاجرتی بر اساس دارا بودن اسپانسرشیپ خانوادگی در کانادا مجوز اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

اسپانسرشیپ خانوادگی یعنی وجود خویشاوند درجه یک شامل همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر در کانادا است که بتوانند متقاضی را از لحاظ مالی در مدت زمان اقامت در کانادا حمایت کند. متقاضی برای حمایت مالی خویشاوندان درجه یک باید توانایی و مهارت لازم و تسلط زبانی برای شرکت در دوره های طولانی مدت آموزشی در کانادا را دارا باشد. زیرا با اخذ ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی متقاضی باید برای کار و اشتغال در دوره های یک ساله آموزشی و یا دوره های زبان شرکت کند تا آمادگی های لازم برای ورود به بازار کار کانادا را کسب کند.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی، اسپانسرشیپ

اسپانسرشیپ خانوادگی (خویشاوند درجه یک) باید دارای شرایط لازم باشند تا متقاضی بتواند ویزای اسپانسرشیپ کانادا را دریافت کند. برخی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا عبارتند از:

برنامه های مهاجرت استانی به کانادا

استان های کانادا بر اساس کمبود نیروی کاری متخصص، نیاز به مهارت های حرفه ای در صنایع و تولیدات و همچنین رونق اقتصادی آن استان می توانند به طور مستقلانه برای جذب متقاضیان واجد شرایط اقدام کنند. در واقع دولت کانادا حق جذب متقاضیان متخصص و حرفه ای را برای پیشرفت و رشد اقتصادی و رونق بازار کار هر استان به آن ها ارائه داده است. برنامه های مهاجرت استانی کانادا Provincial Nominee Program یا PNP بر اساس شرایط کار و جمعیت هر استان و نیروی کاری مورد نیاز متقاضیان واجد شرایط را جذب می کند.

همه استان های کانادا به جز استان کبک دارای برنامه مهاجرت استانی مجزایی می باشند. متقاضیان از طریق برنامه های استانی کانادا PNP می توانند از روش های مختلف سرمایه گذاری، کاری، ثبت شرکت، خود اشتغالی، کارآفرینی و غیره به این استان ها مهاجرت کنند. وکیل مهاجرتی کانادا، وکیل مهاجرتی تورنتو و دیگر شهرهای کانادا اطلاعات لازم در مورد برنامه های مهاجرت استانی به کانادا را ارائه می دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP)

یکی از برنامه های مهاجرت نسبتاً جدید دولت کانادا برای جذب متقاضیان بین المللی در مناطق کمتر برخوردار و یا شهرها و روستاهای کم جمعیت این کشور برنامه مهاجرت به کانادا از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP) است. این برنامه مهاجرتی که در سال 2019 تصویب شد، به منظور افزایش جمعیت و رونق اقتصادی این مناطق کانادا اجرا کرد.

استان های شمالی کانادا و 11 شهر کوچک و بزرگ کانادا در این برنامه مهاجرتی شامل استان های نوا اسکوشیا، استان نیوبرانزویک، استان نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد و همچنین شهرهای Timmins، Gretna و Moose Jaw می باشد. اهداف دولت کانادا برای اجرای این برنامه مهاجرتی نیاز دولت فدرال و دولت های استانی به متقاضیان متخصص و با سوابق کاری برای رفع کمبودهای نیروی کاری ماهر این مناطق می باشد.

نحوه اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP) نیروی متخصص حرفه ای را برای کمبود نیروهای متخصص جذب می کند و همچنین موجب رونق بازار کار این مناطق و افزایش جمعیت شهرها و روستاهای کم جمعیت می شود. افزون بر این دولت کانادا برای رفع کمبود در بخش های تجاری و سرمایه گذاری در صنایع مختلف این مناطق کمک می کند.

از مهم ترین شرایط لازم از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP) اخذ جاب آفر Job Offer یا پیشنهاد کاری از کارفرمای رسمی کانادایی و اخذ Work Permit است. متقاضی باید برای پر کردن فرصت های کاری مورد نظر در این استان ها واجد شرایط باشد. علاوه بر این متقاضی باید تاییدیه های لازم را از سازمان های مربوط دریافت کند. پس از اخذ تاییدیه های لازم و اخذ مجوز موقت کار متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP)

متقاضیان برای مهاجرت از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP) باید دارای شرایط لازم باشند. متقاضیان از طریق برنامه مهاجرت متخصصان حرفه ای، متخصصان نیمه حرفه ای و فارغ التحصیلان بین المللی از برنامه مهاجرت به کانادا طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP) می توانند به کانادا مهاجرت کنند. هر کدام از این برنامه های مهاجرتی دارای شرایط و الزامات خاصی است. در واقع کارفرماهای کانادایی بر اساس هر برنامه مهاجرتی و شرایط متقاضیان روند اخذ پذیرش و صدور ویزای اقامت موقت کانادا را انجام می دهند.

انواع برنامه های مهاجرت از طریق روستاها و استان های شمالی (RNIP)الزامات و شرایط لازم
1.برنامه مهاجرت متخصصان حرفه ای
 • دارا بودن تخصص و مهارت حرفه ای در یک شغل خاص
 • دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و یا معادل آن
 • دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار مدیریتی و یا سابقه کار حرفه ای
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در کانادا
2.برنامه مهاجرت متخصصان نیمه حرفه ای
 • دارا بودن تخصص شغلی در سطح متوسط
 • دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و یا معادل آن
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • دارا بودن یک سال سابقه کار با تحصیلات دیپلم
 • یا شرکت در دوره آموزشی
 • دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در کانادا
3.برنامه مهاجرت فارغ التحصیلان بین المللی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی از دانشگاه های استان های آتلانتیک کانادا
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • اقامت مستمر در 2 سال پایانی تحصیل در دانشگاه های استان های آتلانتیک حداقل به مدت یک سال و 4 ماه

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر استان های آتلانتیک

استان های آتلانتیک کانادا شامل استان های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیو فاند و لابرادور است. یکی از روش های مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت از طریق این استان های کم جمعیت با شرایط آب و هوایی خاص است. دولت کانادا به منظور جذب نیروی کاری متخصص و ماهر برنامه مهاجرت به این استان های شرقی کانادا را اجرا کرده است.

وجود شرایط آب و هوایی سرد و یخبندان، وجود تعداد زیاد سالمندان و سالخوردگان و همچنین کمبود نیروی کار در این استان ها موجب شده است تا دولت کانادا برنامه مهاجرتی اخذ اقامت این کشور از طریق این برنامه مهاجرتی را اجرا کند.

یکی از برنامه های مهاجرت به این استان های آتلانتیک کانادا اخذ جاب آفر از کارفرمای کانادایی در این استان ها است. متقاضیانی که دارای سوابق تحصیل در دانشگاه های این استان ها می باشند، برای اخذ پیشنهاد کار و جاب آفر Job Offer از کارفرمای این استان ها و یا شرکت در برنامه مهاجرت استانی PNP دارای امتیاز بالاتری می باشند.

از مزیت های تحصیل در دانشگاه های استان های آتلانتیک کانادا امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی، وجود طبیعت زیبا و منحصر به فرد، کیفیت آموزشی بالای دانشگاه ها و وجود فرصت های شغلی گوناگون را می توان نام برد.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استان های آتلانتیک و مهاجرت به کانادا و در نهایت اخذ جاب آفر از کارفرماهای این استان به مراتب از اخذ پذیرش تحصیلی از استان های پرجمعیت و پرطرفدار مانند بریتیش کلمبیا، انتاریو و کبک راحت تر است. گرچه راحت تر بودن اخذ پذیرش تحصیلی از این استان ها به معنای بی کیفیت بودن آموزش و دانشگاه های این استان ها نمی باشد، زیرا برخی از دانشگاه های این استان ها مانند دانشگاه دالهوزی از دانشگاه های معتبر کانادا و در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

انواع ویزای توریستی کانادا

متقاضیان بر اساس هدف از اخذ ویزای توریستی کانادا و دارا بودن شرایط لازم می توانند انواع ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. برای دریافت ویزای توریستی کانادا همانند دیگر ویزاهای اقامت کانادا متقاضیان می توانند یا به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنند و یا از طریق وکیل مهاجرتی کانادا در موسسه های مهاجرتی اقدام کنند. در ادامه به ارائه انواع ویزای توریستی کانادا و ویژگی های هر یک می پردازیم:

انواع ویزاهای توریستی کاناداالزامات و شرایط لازم
1.ویزای سینگل Single entry visa  یا ویزای یک بار ورود کانادا
 • مختص متقاضیان با قصد اقامت کوتاه مدت در کانادا
 • ارائه درخواست برای صدور یک ویزای جدید در صورت خروج از کانادا و قصد ورود مجدد
2.ویزای مولتی Multiple entry visa یا ویزای چند بار ورود کانادا
 • مختص متقاضیان با قصد چندین بار ورود و خروج از کانادا در سال
 • امکان اقامت با اخذ ویزای مولتی کانادا تا 6 ماه
 • مدت زمان اعتبار ویزای مولتی 10 سال
 • بر اساس اعتبار 5 ساله پاسپورت ایران، مدت زمان اعتبار این ویزا برای ایرانی ها تا 5 سال
3.ویزای سوپر Super Visa یا سوپر ویزای کانادا
 • مختص پدربزرگ ها و مادربزرگ و پدر و مادرهایی هایی که نوه یا فرزند آن ها در کانادا اقامت دارند.
 • مدت زمان اقامت پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ در کانادا از حدود 2 سال تا 10 سال

شرایط لازم برای اخذ ویزا در کانادا

به منظور اخذ ویزای کانادا، متقاضیان می بایست بسته به هدف خود از مهاجرت به این کشور برای یکی از ویزاهای کانادا درخواست دهند. نوع ویزای کانادا که باید برای آن درخواست دهید بستگی به هدف و طول مدت اقامت شما متفاوت است. برای مثال ، افرادی که می خواهند به عنوان توریست به کانادا سفر کنند، به ویزای بازدید کننده موقت نیاز دارند. افرادی که خواستار تحصیل در این کشور هستند، به ویزای دانشجویی نیاز دارند. به طور کلی برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا ارائه مدارک زیر الزامی است:

متقاضیانی که فاقد مدرک زبان می باشند، می توانند با پذیرش مشروط در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند. پذیرش مشروط به معنای اخذ پذیرش در دوره های دانشگاه یا کالج های کانادا به شرط شرکت در کورس های زبان در کانادا است. می توان گفت در پذیرش مشروط کانادا شرط تحصیل در دانشگاه های کانادا کسب نمره لازم از کورس ها و دوره های زبان در کانادا می باشد. در این روش متقاضی می تواند از دانشگاه یا کالج کانادا مورد نظر پذیرش تحصیلی را دریافت کند اما تا زمان کسب نمره و مدرک زبان مورد نظر، نمی تواند تحصیل در این دانشگاه یا کالج را شروع کند. برخی از دانشگاه ها یا کالج های کانادا دوره های آمادگی زبان انگلیسی را در همان دانشگاه ها برگزار می کنند و متقاضی با ارائه مدرک و گواهی آموزش زبان می تواند تحصیل در دانشگاه و کالج مورد نظر را شروع کند.

برنامه ICT یا Intra Company Transferees برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های مهاجرتی به کانادا است. متقاضی از طریق این برنامه مهاجرتی می تواند شرکت تجاری و کسب و کار خود را به کانادا منتقل کند. برای مهاجرت از طریق این برنامه متقاضی بدون نیاز به دارا بودن مدرک زبان و بدون نیاز به مدرک تحصیلی می تواند به کشور کانادا مهاجرت کند. متقاضیان برای مهاجرت از طریق ویزای ICT کانادا محدودیت سنی ندارند و می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه خانواده دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا بر اساس روش ها و برنامه های مهاجرتی متفاوت است. در واقع متقاضیان بر اساس برنامه مهاجرتی باید دارای شرایط لازم باشند. برای برنامه ها و روش ها شرایط کلی و اختصاصی وجود دارد.

مثلاً برای مهاجرت به کشور کانادا دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و یا تسلط به این دو زبان برای بسیاری از روش های مهاجرتی الزامی است که از جمله شرایط کلی است. یا مثلاً دارا بودن مدارک تحصیلی حداقل دیپلم و یا دارا بودن پاسپورت با اعتبار کافی و مدارک هویتی ترجمه شده که همه از شرایط کلی برای همه روش ها محسوب می شود.

روش مهاجرتویزای مورد نظرشرایط سنیمدرک زبان لازمسایر شرایط
مهاجرت تحصیلیویزای تحصیلی18 الی 30آیلتس حداقل 6.5

تافل حداقل 80

تمکن مالی کافی

داشتن ریزنمرات و معدل خوب

مهاجرت کاریویزای کاریبهترین سن برای اقدام= 30بستگی به برنامه مهاجرتی دارد.داشتن جاب آفر

داشتن سابقه کاری مرتبط

مهاجرت سرمایه گذاریویزای سرمایه گذاریبدون محدودیتبستگی به برنامه مهاجرتی دارد.داشتن سرمایه حداقل 1 میلیون دلار
مهاجرت از طریق ازدواجویزای اسپانسرشیپحداقل 18 ساللزومی نداردازدواج باید واقعی باشد و سوری نباشد.

شرایط تخصصی برای هر روش و برنامه مهاجرتی متفاوت است. متقاضی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارد، باید علاوه بر دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه دارای ریز نمره های تحصیلی خوب در مقطع قبل نیز باشد.

در حالی که برای متقاضی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و یا اخذ ویزای استارتاپ کانادا را دارد شرایط به گونه ای دیگر است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا دارا بودن مدرک زبان الزامی نیست اما دارا بودن تمکن مالی کافی ضروری است.

متقاضیان برای آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا باید از طریق وکیل مهاجرت کانادا اطلاعات لازم را دریافت کنند و سپس از طریق مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا برای ارسال مدارک لازم اقدام کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

با توجه به این که جمعیت کانادا در حال پیر شدن است، سیاست های این کشور و دولت آن در جهتی است که مهاجران جوانتر وارد آن شوند. با این حال یکی از موارد بسیار مهم که در سایت اداره مهاجرت کانادا نیز مطرح شده، شرط سنی مهاجران می باشد. تجربه نشان می دهد که معمولاً افراد ۲۵ تا ۳۵ سال بیشترین امتیاز ها را در زمینه سن دریافت می کنند و شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. در زمینه سنی، روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنیم تاثیر زیادی دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید از روش تحصیلی اقدام کنید، بسته به مقطعی که انتخاب کرده اید شرایط سنی شما متفاوت خواهد بود.

حداکثر سن فرد برای پذیرش در دوره کارشناسی ۲۴ تا ۲۵ سال است. برای کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور محدودیت سنی وجود ندارد. برای ورود به مقطع دکترا نیز افراد با حداکثر سن ۳۰ سال می توانند اقدام کنند. در سایر روش ها از جمله مهاجرت از طریق جاب آفر، هرچه فرد جوانتر باشد امتیاز بیشتری دریافت می کند. در سیستم اکسپرس اینتری بالاترین امتیاز سن به افراد ۱۹ ساله تعلق می گیرد و افرادی که بالای ۴۵ سال داشته باشند در بخش سن هیچ امتیازی دریافت نمی کنند. همچنین اگر بخواهید از طریق سرمایه گذاری به کانادا، مهاجرت کنید باید شرایط سنی آن را رعایت کرده باشید.

در این روش افرادی که بین ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند بالاترین امتیاز را دریافت می کنند. برای راه اندازی بیزینس نیز افراد باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند. اگر می خواهید از طریق استارتاپ وارد کانادا شوید باید بدانید که حداکثر سن برای راه اندازی استارتاپ در کانادا ۴۵ سال است. البته این به آن معنا نیست که افراد بالای ۴۵ سال نمی توانند ویزای استارتاپ را دریافت کنند، با این حال افرادی که سن بالاتر داشته باشند احتمال رد شدن درخواست آنها بیشتر است؛ بنابراین به طور کلی می توانیم بگوییم کانادا بخش اعظمی از نیروی کار خارجی مورد نیاز خود را از افرادی انتخاب می کند که در سنین ۲۵ تا 45 سال باشند.

هزینه مهاجرت به کانادا

متقاضیان مهاجرت حتماً باید به این نکته توجه داشته باشند، هر روشی را که برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند هزینه خاصی در پی خواهد داشت. به عنوان مثال اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری وارد کانادا شوید بسته به این که کدام شیوه سرمایه گذاری را انتخاب کنید، هزینه های آن متفاوت است. با این حال به صورت تقریبی در این بخش مهمترین هزینه ها را ذکر می کنیم.

هزینه سرمایه گذاری

همانطور که گفتیم، چندین روش برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد و برای دریافت ویزای کانادا باید حداقل سرمایه لازم را وارد این کشور کنید.

هزینه استارت آپ

استارتاپ، یکی از روش های نسبتاً ارزان و کم هزینه در حوزه سرمایه گذاری کانادا می باشد. در این روش نیاز به سرمایه زیاد ندارید و صرفاً باید تمکن مالی خود را ارائه دهید. تمکن مالی مورد نیاز برای ثبت استارتاپ در این کشور حدود دو هزار دلار می باشد.

هزینه کارآفرینی

کارآفرینی را می توانید در استان های مختلف کانادا اجرا کنید. در این روش شما علاوه بر تمکن مالی که حدود ۱۳۰۰ دلار است، باید سرمایه مورد نیاز برای استان های مختلف را داشته باشید. میزان سرمایه مود نیاز کارآفرینی، براساس استان انتخابی شما متفاوت می باشد.

استانمیزان سرمایه گذاری
نیوبرانزویکحداقل 150 هزار دلار
نووا اسکوشیاحداقل 150 هزار دلار
پرنس ادواردحداقل 150 هزار دلار
آنتاریوحداقل 100 هزار دلار

هزینه مهاجرت تحصیلی

افراد می توانند از مقطع ابتدایی تا فوق دکترا از دانشگاه های کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند. هزینه تحصیل نیز نسبت به سایر کشورها اندکی بالاتر است؛ اما با توجه به نوع رشته و دانشگاه متغیرمی باشد.

هزینه خود اشتغالی

برای خود اشتغالی، افراد باید تمکن مالی خود را به مبلغ ۲ هزار دلار اثبات کنند.

هزینه مهاجرت کاری

در روش کاری، بعد از دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما، باید تمکن مالی خود را که حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار است ثابت نمایید.

هزینه بررسی پرونده‌های اقامت موقت کانادا

مهاجرت به کشور کانادا علاوه بر هزینه‌های روزمره زندگی و اجاره خانه، هزینه‌هایی را برای بررسی پرونده متقاضیان در بر دارد. این هزینه‌ها بسته به نوع ویزا متفاوت است.

روش مهاجرتینوع پروندههزینه
مهاجرت کاریبررسی پرونده مهاجرت کاری بدون حق اقامت دائم850 دلار
بررسی پرونده مهاجرت کاری + حق اقامت دائم1365 دلار
بررسی پرونده مهاجرت همسر بدون حق اقامت دائم850 دلار
بررسی پرونده مهاجرت همسر + حق اقامت دائم1365 دلار
بررسی پرونده مهاجرت فرزند230 دلار
مهاجرت تحصیلیاخذ مجوز تحصیل150 دلار
اخذ اقامت موقت200 دلار
مهاجرت سرمایه گذاریبررسی پرونده مهاجرت کاری بدون حق اقامت دائم1625 دلار
بررسی پرونده مهاجرت کاری + حق اقامت دائم2140 دلار
بررسی پرونده مهاجرت همسر بدون حق اقامت دائم850 دلار
بررسی پرونده مهاجرت همسر + حق اقامت دائم1365 دلار
بررسی پرونده مهاجرت فرزند230 دلار
هزینه‌های مشترک بین تمام روش‌های مهاجرتیهزینه اجازه الکترونیکی سفر7 دلار
حق اقامت دائم512 دلار
هزینه انگشت نگاری به ازای هر نفر85 دلار
هزینه انگشت نگاری به ازای 2 نفر یا بیشتر170 دلار

هزینه زندگی در کانادا

برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، تخمین هزینه‌های زندگی برای مدیریت هر چه بهتر آن هزینه‌ها بسیار مفید است. این کار به متقاضیان این اجازه را می‌دهد تا برنامه‌های کاری و زندگی خود را بهتر مدیریت کنند. هزینه‌های زندگی در کانادا شامل اجاره خانه و هزینه‌های روزمره می‌شود. این هزینه‌ها با توجه به شهر محل اقامت مهاجران می‌تواند متفاوت باشد. همچنین اجاره بهای خانه‌ها بستگی به تعداد اتاق‌ها و قرار داشتن در مرکز شهر و یا اطراف شهر دارد. در این قسمت نگاهی به هزینه‌های تقریبی زندگی در کانادا می‌اندازیم:

انواع خانهمیانگین هزینه
اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1364 دلار
اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر1140 دلار
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر2185 دلار
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر1857 دلار
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر5856 دلار
قیمت هر متر مربع آپارتمان در اطراف شهر4395 دلار

هزینه‌های روزمره زندگی در کانادا در 2 شهر ونکوور و تورنتو از دیگر شهرها گران‌تر است. همچنین این هزینه‌ها بستگی به سبک زندگی و میزان تفریحات افراد نیز دارد. اما به طور میانگین می‌توان گفت که هزینه زندگی افراد در کانادا در هر ماه چیزی در حدود 2800 دلار می‌شود.

خدمات و کالاهاقیمت در ونکوورقیمت در مونترال
غذا برای هر نفر در رستوران ارزان قیمت17.5 دلار15 دلار
غذا برای 2 نفر80 دلار60 دلار
شیر یک لیتری2.46 دلار2.06 دلار
یک کیلوگرم برنج4.17 دلار3.16 دلار
یک کیلوگرم مرغ15.34 دلار15.17 دلار
یک کیلوگرم گوشت گاو18.28 دلار16.59 دلار
یک کیلوگرم گوجه فرنگی4.88 دلار4.09 دلار
یک کیلوگرم سیب زمینی3.01 دلار2.61 دلار

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

به طور کلی برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز است تا سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی را داشته باشید اما برای مهاجرت از طریق ازدواج و یا حمایت اعضای خانواده نیاز به مدرک زبان ندارید. در روش حمایت اعضای خانواده یا اسپانسرشیپ، یکی از اعضای خانواده که اقامت دائم کانادا را دارد می‌تواند اسپانسر یکی از اعضای درجه یک خانواده خود شود و او را به کانادا ببرد. بنابراین فرد حمایت شونده نیازی به مدرک زبان ندارد.

برای مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری لازم است تا مدارک زبان خواسته شده از سوی دانشگاه‌ها و یا کارفرما را ارائه دهید. البته در این میان استثناهایی هم وجود دارد. برای مثال برخی از موسسات آموزشی دانشجویانی را که تنها قادر به برقراری ارتباط باشند و مدرک رسمی آیلتس و یا تافل نداشته باشند را نیز پذیرش می‌کنند. یا برخی از کارها نیازی به سطح بالایی از زبان ندارند و گفتن جملات ساده روزمره برای استخدام شدن کافیست. نکته مهم این است که تعداد این موسسات و یا شرکت‌ها بسیار کم است و شانس گرفتن پذیرش و یا جاب آفر نیز به همان اندازه کم است.

امتیاز مهاجرت به کانادا

از آنجا که بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند؛ دولت کانادا برای جذب مهاجرین توانمند، برنامه اکسپرس اینتری را معرفی کرده است. این برنامه از طریق امتیاز بندی بهترین مهاجران را انتخاب می کند. در امتیاز بندی مواردی همچون توانایی زبان انگلیسی، تحصیلات، تجربه کاری، سن، عوامل سازگاری و غیره بررسی می شوند. بر اساس این موارد امتیازات افراد مشخص می شود و در نهایت ممکن است بتوانند ویزای کانادا را دریافت کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

متقاضیان برای برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا باید دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و یا حداقل آشنایی با این زبان ها داشته باشند. از جمله مدارک زبان معتبر و مورد پذیرش اداره مهاجرت کشور کانادا که در سایت این سازمان تایید شده است، مدرک آیلتس و تف و سلپیپ را می توان نام برد. مدرک زبان تافل مورد تایید اداره مهاجرت کشور کانادا نیست اما متقاضیان با ارائه آن می توانند پذیرش تحصیلی را از دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

متقاضیان برای برخی از برنامه های مهاجرتی اگر دارای دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسه باشند، احتمال افزایش اخذ ویزای اقامت کانادا را افزایش می دهند. مثلاً در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر FSWC و یا برنامه مهاجرتی اسکیل ترید FSTP از زیر مجموعه برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری Express Entry دارا بودن نمره لازم در مدرک زبان انگلیسی و فرانسه احتمال اخذ ویزای کاری کانادا را تا حد زیادی افزایش می دهد. انواع مدرک زبان مورد تایید کانادا مهاجرت تحصیلی و کاری و غیره عبارت است از:

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کاناداحداقل نمره لازم
1.مدرک زبان آیلتس
 • بر اساس روش مهاجرتی نیازمند حداقل نمره
 • برای اخذ ویزای تحصیلی  بر اساس درخواست دانشگاه و مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی حداقل از 5 تا 7
2.مدرک زبان تف TEF(Test d’évaluation du français)
 • مختص متقاضیانی که قصد مهاجرت به استان ها یا شهرهای فرانسوی زبان کانادا را دارند.
 • آزمون تف برای تعیین سطح مهارت زبان فرانسه می باشد
3.مدرک زبان سلپیپ CELPIP (Canadian English Language Proficiency Index Program)
 • مورد تایید اداره مهاجرت کشور کانادا

یکی از شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و یا تسلط به این دو زبان است. برای برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. متقاضیان برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا و ثبت شرکت در کانادا نیاز به دارا بودن مدرک زبان نمی باشند. گرچه دارا بودن مدرک زبان موجب افزایش امتیاز متقاضی و افزایش احتمال اخذ مجوز اقامت کانادا می شود.

اما متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ پذیرش از بیشتر دانشگاه های کانادا باید دارای  مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 به بالا، تافل و یا مدارک زبان مورد تایید باشد. هر چند دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و یا آشنایی با این زبان ها از جمله حداقل شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا می باشد، اما متقاضیان از طریق برنامه هایی مانند پذیرش مشروط و برنامه ICT می توانند اقدام کنند.

وکیل مهاجرت به کانادا

پاسپورت کانادا

بسیاری از افراد در دنیا به دنبال دریافت پاسپورت کانادایی هستند. مهاجرت به کانادا زمینه را برای دریافت پاسپورت این کشور آماده می کند. یکی از دلایل محبوبیت پاسپورت کانادا رتبه خوبه این نوع پاسپورت بین گذرنامه کشورهای مختلف است.

افرادی که پاسپورت کانادا دارند می توانند به ۱۸۸ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند. درواقع این موضوع نشان می دهد که پاسپورت کانادا از درجه اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

این نوع پاسپورت در رتبه ۹ جهان قرار گرفته است و علاوه بر این، دارندگان پاسپورت کانادایی می توانند به ۴۱ کشور دنیا صرفاً با مجوز الکترونیکی سفر مسافرت کنند. پاسپورت این کشور علاوه بر درجه اعتبار بسیار بالا باعث می شود تا دارندگان آن راحتی و سرعت عمل زیادی را تجربه کنند و برای سفر به بسیاری از کشورهای دنیا نیازی به ویزا نداشته باشند. از دیگر مزایای دریافت پاسپورت کانادا این است که کشور کانادا موضوع دو تابعیتی را به رسمیت شناخته و به افراد اجازه می دهد که با حفظ ملیت قبلی خود پاسپورت این کشور را دریافت کنند. در واقع به عنوان مثال یک فرد ایرانی برای دریافت پاسپورت کانادا نیازی به لغو تابعیت ایرانی خود ندارد و می تواند به صورت همزمان تابعیت قبلی را در کنار تابعیت کانادایی حفظ کند.

راه های اخذ اقامت کانادا

در بخش های قبل ذکر شد که در حدود 100 روش برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد که برای مهاجرت از هر روش متقاضی باید دارای شرایط مناسب باشد. اما راه های اخذ اقامت کانادا به دو طریق اخذ اقامت موقت و اخذ اقامت دائم می باشد. راه های اخذ اقامت کانادا از نوع اقامت موقت و دائم عبارت است از:

راه های اخذ اقامت موقت کاناداراه های اخذ اقامت دائم کانادا
اخذ مجوز اقامت توریستیاقامت توریستی در کانادا نهایتاً تا 6 ماه و بدون مزیت اخذ اقامت دائم کانادا
اخذ مجوز اقامت تحصیلیتبدیل مجوز اقامت تحصیلی به مجوز کاری با کار و اشتغال مداوم پس از فارغ التحصیلی و اخذ مجوز اقامت دائم کانادا
اخذ مجوز اقامت کاریکار و اشتغال مداوم و مستمر در کانادا و امکان اخذ مجوز اقامت دائم کانادا
اخذ مجوز اقامت از نوع سرمایه گذاریامکان اخذ مجوز اقامت دائم کانادا از همان ابتدای کار
اخذ مجوز اقامت با ازدواجامکان اخذ مجوز اقامت دائم کانادا پس از ازدواج با شهروند کانادایی و دارا بودن شرایط لازم

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به کانادا گرفته اید، در این مرحله باید مدارک لازم برای مهاجرت را تهیه کنید. بسته به روشی که انتخاب می کنید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت متفاوت می باشد؛ اما برخی از مدارک در تمامی روش ها مشترک است. مهمترین مدارک موارد زیر است:

چنانچه فرد بخواهد بعد از مهاجرت به کشور کانادا، اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کند باید شروط زیر را داشته باشد:

کسانی که متقاضی مهاجرت به کانادا از روش های مختلف هستند، باید بدانند که تهیه مدارک به طور دقیق و درست اهمیت زیادی دارد. مشورت با یک وکیل مهاجرت تورنتو یا سایر شهرها و ایالت های کانادا که در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشد می تواند به شما در زمینه تهیه مدارک و ترجمه آنها کمک کند.

دلایل ریجکتی کانادا

وکیل مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به دیگر کشورهای جهان چه کشورهای اروپایی و آسیایی و چه آمریکا و استرالیا و کانادا کاری پیچیده و دشوار و نیازمند تخصص کاری است. این گونه نیست که متقاضی امروز تصمیم به مهاجرت بگیرد و فردا در کشور مورد نظر باشد. حتی اگر از طریق موسسه های مهاجرتی معتبر و وکیل مهاجرت به کانادا و وکیل مهاجرت تورنتو اقدام کنید، روند مهاجرت به شهر تورنتوی کانادا زمان بر است و البته هزینه را نیز باید در نظر داشت.

روند مهاجرت به کانادا ممکن است گاهی تا چند سال طول بکشد که خالی از چالش ها و مشکلات متعدد در مسیر مهاجرتی نیست. وجود یک وکیل مهاجرتی کشور کانادا که در کار خود تخصص حرفه ای دارد و برخورداری از راهنمایی های وی در این مسیر می تواند مشکلات مهاجرت را کاهش دهد. علاوه بر این وکیل مهاجرتی کشور کانادا می تواند جزئیات لازم در مورد هزینه و شرایط را از همان ابتدای کار به متقاضی ارائه دهد تا متقاضی با چشم باز تصمیم به مهاجرت بگیرد.

وجود یک وکیل مهاجرت تورنتو برای پیگیری پرونده مهاجرتی از طریق این وکیل در کانادا می تواند قبل از صدور نتیجه نهایی ویزا مشکلات احتمالی را رفع کند و احتمال اخذ ویزا را افزایش دهد. موسسه های مهاجرتی با دارا بودن وکیل مهاجرت تورنتو و وکیل مهاجرتی کشور کانادا با آگاهی از قوانین مهاجرتی کانادا بهترین گزینه برای پیگیری امور می باشند.

ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان بدون وکیل مهاجرتی کشور کانادا و از طریق ارسال مدارک به سایت اداره مهاجرت کشور کانادا www.canada.ca می توانند اقدام کنند. اما برای دریافت نتیجه مطلوب و با ریسک کمتر و در زمان کوتاه تر مشاوره یا وکیل بهترین گزینه ممکن است.

متقاضی برای مهاجرت به هر کشور جهان و از جمله کانادا باید از قوانین مهاجرتی این کشور اطلاع داشته باشد. عدم آشنایی با آخرین قوانین مهاجرتی کشورهای مبدا و مقصد و همچنین عدم آگاهی از روش های مهاجرت اهمیت مشاوره را مشخص می کند.

مشاوره مهاجرت بهکانادا بر اساس شرایط اقتصادی و تحصیلی و زندگی متقاضی موجب شود تا متقاضی نتیجه مثبت و مطلوب برای اقدام برای مهاجرت به کشور کانادا را دریافت کند. وکیل مهاجرتی کشور کانادا بر اساس اطلاعات سایت اداره مهاجرت کشور کانادا و با توجه به آخرین قوانین مهاجرتی شرایط مهاجرت به کانادا و هزینه را بر اساس روش مهاجرتی مناسب متقاضی ارائه می دهد.

متقاضیان برای مشاوره کافی است فرم های ارزیابی مهاجرت موجود در این مقاله را تکمیل کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی ما در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط متقاضی را بررسی کرده و با مشاوره با وکیل مهاجرتی کشور کانادا جزئیات بیشتر در مورد روش مهاجرتی را به اطلاع متقاضی می رسانند.

وکیل مهاجرت به کانادا اصطهباناتی

وکیل خود را از ایران انتخاب کنیم یا کانادا؟

همانطور که در بخش قبل گفتیم مشورت با یک وکیل و فرد با تجربه در زمینه مهاجرت بسیار اهمیت دارد و نقش بسزایی در در مهاجرت موفق ایفا می کند؛ اما یکی از سؤالاتی که متقاضیان می پرسند این است که وکیل خود را باید از ایران انتخاب کنیم یا از کانادا؟ بهترین وکیل مهاجرتی کسی است که نسبت به قوانین کشور مبدأ و مقصد تسلط زیادی داشته باشد و از طرفی باید بتواند شما را به خوبی در زمینه تهیه مدارک و سایر موارد مهاجرتی راهنمایی کند.

با توجه به این که در مسیر مهاجرت ممکن است نیاز به راهنمایی و مشاوره حضوری داشته باشید، به نظر می رسد مشورت با وکلای مهاجرتی ساکن ایران انتخاب هوشمندانه تر و مناسب تری باشد. با این حال آنچه که اهمیت دارد میزان تجربه و مهارت های وکیل مهاجرتی است.

اداره مهاجرت کشور کانادا

اداره مهاجرت کشور کانادا مسئولیت کنترل ورود و خروج متقاضیان از کشور کانادا را بر عهده دارد. اداره مهاجرت کشور کانادا از طریق سفارت خانه های این کشور دفترهای ویزا و کنسولگری ها را در کشورهای مختلف دایر کرده است تا خدمات دریافت ویزا و مقدمات لازم برای دریافت ویزا را انجام دهند.

سفارت کانادا در خیابان سرافزار تهران از سال 2012 به دلایل مشکلات سیاسی میان دو کشور ایران و کانادا بسته شده است و در حال حاضر سفارت کانادا هیچ گونه فعالیتی در ایران ندارد. بر این اساس مسافران و متقاضیان مهاجرت تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و توریستی برای اخذ ویزای اقامت کانادا باید به سفارت کانادا در کشورهای همجوار ایران مراجعه و برای اخذ ویزای اقامت کانادا اقدام کنند. در ادامه به ارائه برخی از دفاتر VFS کانادا در کشورهای همجوار ایران می پردازیم که تحت نظر اداره مهاجرت کشور کانادا فعالیت می کنند:

 

 

آدرس :  Haci Ahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No: 29 Beyoglu-Istanbul 34440
ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه 08:00 تا 16:45

 

آدرس :  İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No: 57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower
ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه  08:00 تا  16:45

 

آدرس :  Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2 Umm Hurair 2 – Dubai
ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه  09:00 تا  16:00

 

آدرس :  VFS (GCC) LLC, Level B2 (Lower Ground), The Mall, World Trade Center, Khalifa Bin Zayed The 1st Street (Airport Road), Abu Dhabi
ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه  08:00 تا  16:00

 

آدرس :  10 Vazgen Sargsyan street,Yerevan 10, Armenia
ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه  08:30 تا  17:00

وزارت مهاجرت کشور کانادا

تا قبل از سال 1994 وزارت کشور کانادا، وزارت مهاجرت کشور کانادا، وزارت معادن و منابع، وزارت شهروندی، وزارت نیرو، وزارت امور خارجه و وزارت اشتغال تحت نظارت اداره مهاجرت کشور کانادا قرار داشت. اما در حال حاضر و بر اساس اصلاحیه مسئولیت صدور پاسپورت کانادایی و صدور ویزاهای اقامت کانادا بر عهده اداره مهاجرت کانادا IRCC قرار گرفت.

اداره مهاجرت کشور کانادا IRCC که تحت حمایت و نظارت وزارت مهاجرت کشور کانادا فعالیت می کند، مسئول رسیدگی به امور مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا است. اداره مهاجرت کشور کانادا IRCC با تامین منابع مالی به اجرای برنامه های آموزش زبان برای مهاجران، کمک در اسکان پناهندگان، اشتغال و مشارکت در فعالیت های اجتماعی و ارائه اطلاعات در مورد قوانین زندگی در کانادا فعالیت می کند.

آمار مهاجرت ایرانیان به کانادا

کانادا همواره یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران ایرانی بوده است. آمارها نشان می دهد که در سال ۲۰۱۹ جمعیت ایرانیان مقیم کانادا به ۱۶۰ هزار نفر رسیده است. بیشترین ایرانیان نیز در ایالات اونتاریو ساکن شده اند. بر اساس آمارها شهر ونکوور ایرانیان و آسیایی های زیادی را در خود جای داده است. فرهنگ مهاجر پذیر، اقتصاد رو به رشد و فرهنگ غنی از جمله دلایلی است که باعث شده تا در سال های اخیر ایرانیان به کانادا مهاجرت کنند.

فرم ثبت نام مهاجرت به کشور کانادا

همه متقاضیان برای مهاجرت به کانادا باید ویزای اقامت این کشور را دریافت کنند. گرچه مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل یا پناهندگی با اخذ ویزای توریستی و ورود به این کشور امکان پذیر است. اما برای اخذ ویزای توریستی نیز متقاضیان باید فرم ثبت نام را تکمیل و ارسال کنند. تکمیل فرم ثبت نام حائز اهمیت فراوانی است. زیرا هر گونه مشکل در ثبت اطلاعات و عدم همخوانی با اطلاعات متقاضی می تواند منجر به ریجکتی ویزای متقاضی شود. در این بخش از مقاله به اختصار اطلاعات لازم در مورد بندهای فرم ثبت نام را ارائه می دهیم.

بخش های فرم ثبت نام مهاجرت به کشور کاناداتوضیحات و الزامات
1.بخش اول: ثبت اطلاعات شخصیورود نام، نام خانوادگی، جنسیت، ملیت و کشور محل اقامت و وضعیت تاهل متقاضی بر اساس پاسپورت
2.بخش دوم: در مورد مدرک زبانثبت سطح تسلط به زبان انگلیسی / فرانسه و شرکت در آزمون های زبان
3.بخش سوم: در مورد پاسپورتثبت شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضای پاسپورت و کشور محل صدور پاسپورت
4.بخش چهارم: در مورد مدارک هویتیثبت کد کارت ملی، نام کشور صادر کننده کارت شناسایی، تاریخ صدور و انقضای کارت شناسایی
5.بخش پنجم: در مورد کارت اقامت آمریکاثبت شماره گرین کارت آمریکا در صورت وجود و تاریخ انقضای گرین کارت
6.بخش ششم: در مورد اطلاعات پستیثبت اطلاعات پستی با ذکر دقیق شماره خیابان و کدپستی، ایمیل و شماره تلفن
7.بخش هفتم: دلایل سفر به کاناداتعیین هدف از سفر به کانادا، تعیین مدت زمان اقامت در کانادا (از چه تاریخی و تا چه تاریخی)، مبلغی که برای مدت اقامت به همراه دارید و اطلاعات افرادی که قصد دیدار آن ها در کانادا را دارید.
8.بخش هشتم: میزان تحصیلات متقاضیثبت رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی یا دوره های آموزشی و زمان و مکان اخذ مدرک تحصیلی
9.بخش نهم: اطلاعات شغلی متقاضینوع کار و سوابق کاری در 10 سال گذشته، مدت زمان کار، محل کار و اشتغال و تاریخ بازنشستگی
10. بخش دهم: در مورد اطلاعات پیش زمینه ایشرایط جسمی و روحی متقاضی، سوابق مهاجرتی، شرایط کار در نیروهای نظامی و یا عضویت در گروه های سیاسی

فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا برای افغانها

اداره مهاجرت و پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC بر اساس شرایط دشوار شهروندان افغانستان در این کشور و کشورهای دیگر شرایط لازم برای مهاجرت افغانها به کشور کانادا را از روش های مختلف مهاجرتی تسهیل کرده است. بر اساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا گروه های آسیب پذیر جامعه افغانها شامل رهبران زن، مدافعان حقوق بشر، خبرنگاران، اقلیت های مذهبی و جنسیتی و اعضای خانواده مترجمان می توانند تحت حمایت دولت کانادا به این کشور مهاجرت کنند. متقاضیان افغانی ساکن در کشور افغانستان یا کشورهای دیگر مانند ایران می توانند فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا برای افغانها را از سایت اداره مهاجرت کانادا تکمیل و ارسال کنند. علاوه بر این متقاضیان افغانی واجد شرایط می توانند از طریق آدرس Canada-Afghanistan@international.gc.ca و یا IRCC.Situation Afghanistan.IRCC@cic.gc.ca سوال های خود در مورد طرح جدید اسکان افغانها در کانادا و یا فرم ثبت نام برای افغانها را مطرح کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل یا پناهندگی تنها روش برای افغانها نمی باشد. متقاضیان افغانی می توانند از طریق تحصیلی، کاری، روابط خویشاوندی، برنامه های نیروی متخصص، برنامه های استانی و یا اخذ ویزای استارت آپ کانادا به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت رایگان به کانادا

مهاجرت به هر کشور جهان با صرف هزینه های فراوان و وقت و انرژی همراه است. در واقع چیزی به نام مهاجرت رایگان به کانادا یا هر کشور دیگر وجود ندارد، اما مهاجرت کم هزینه و مقرون به صرفه وجود دارد. متقاضی حتی برای ازدواج با شهروند کانادایی و در نهایت اخذ اقامت دائم کانادا نیاز به اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در کانادا می باشد. یااز طریق استارت آپ با اینکه متقاضی نیاز به سرمایه کلان ندارد ولی برای راه اندازی طرح تجاری باید بودجه لازم را داشته باشد.

در واقع در مسیر متقاضی باید دارای هزینه مهاجرت به کانادا در هر مرحله از اخذ ویزای اقامت باشد. تهیه مدارک لازم، ترجمه مدارک و سوابق تحصیلی و کاری، اپلای و اخذ پذیرش و انگشت نگاری همه دارای هزینه می باشند و حتی اگر متقاضی از طریق ساده ترین روش مانند اخذ ویزای تحصیلی قصد داشته باشد، باید دارای تمکن مالی کافی برای تحصیل و زندگی در کانادا باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، ویزاهای آنها در دو دسته اقامت موقت و اقامت دائم قرار می گیرد. اشخاصی که مقیم دائم کانادا هستند، اقامت دائم (PR) را دریافت می کنند، اما این بدین معنا نیست که آنها سیتیزن کانادا هستند و هنوز شهروند کشور مبدا محسوب می شوند. افرادی که به طور موقت در کانادا تحصیل یا کار می کنند و یا به عنوان یک توریست به این کشور سفر می کنند، دارای اقامت موقت این کشور هستند.

اگر می خواهید با وضعیت اقامت دائم به کانادا مهاجرت کنید می بایست علاوه بر شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از یک سابقه کیفری پاک، سلامت کامل، درآمد و بودجه کافی برای زندگی و قابلیت انطباق با شرایط جدید و توانایی حل مسائل و مشکلات برخوردار باشید. متقاضیانی که با ویزای اقامت دائم به کانادا مهاجرت می کنند باید حداقل 730 روز در یک دوره پنج ساله در این کشور اقامت داشته باشند مگر اینکه یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

شرایط اخذ تابعیت کانادا

افرادی که موفق به دریافت تابعیت کشور کانادا می شوند، علاوه بر دریافت پاسپورت این کشور از تمام مزایای رفاهی و اجتماعی کانادا از جمله تحصیل رایگان، حق بیمه، بازنشستگی و غیره بهره مند خواهند شد. برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

ایمیل اداره مهاجرت کشور کانادا

متقاضیان برای مهاجرت به کشور کانادا چه از طریق وکیل مهاجرتی و چه از طریق خودشان باید مدارک لازم را به سایت اداره مهاجرت کشور کانادا ارسال کنند. متقاضیان از طریق آدرس ایمیل اداره مهاجرت کشور کانادا به نشانی www.cic.gc.ca و www.canada.ca می توانند پروفایل شخصی خود را در این سایت ایجاد کنند و مدارک لازم را ارسال کنند.

علاوه بر این از ماه سپتامبر 2022 اداره مهاجرت کشور کانادا به همه سوال های متقاضیان مهاجرت از طریق پیغام مستقیم پاسخ می دهد. متقاضیان می توانند سوال های خود را با آدرس خود در توییتر به این آدرس ارسال کنند: https://twitter.com/CitImmCanada

خدمات پیکاپ ویزا کانادا

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای رفاه حال شما و همچنین صرفه جویی در زمان و هزینه خدمات پیکاپ ویزا کانادا را با منصفانه ترین قیمت و بالاترین امنیت انجام می دهد. کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، پاکستان و دیگر کشورهای منطقه همگی شامل این خدمات می شوند.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟

تعداد مهاجران ایرانی ساکن در 2 کشور کانادا و استرالیا بیشتر از سایر نقاط جهان است و همین آمار نشان‌دهنده‌ی محبوبیت این 2 کشور در میان ایرانیان می‌باشد. مهاجرت به کشورهای کانادا و استرالیا دریچه‌های جدیدی از تجربه را برای مهاجران می‌گشاید و فرصت ساختن یک زندگی تازه را برای آنها ایجاد می‌کند. تصمیم برای انتخاب یکی از این 2 کشور برای مقصد مهاجرتی کار آسانی نیست و فاکتورهای بسیار مختلفی باید بررسی شوند. در جدول زیر به مقایسه برخی از این فاکتورها پرداخته‌ایم. قطعا مطالعه این فاکتورها کافی نیست و نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد.

عوامل تاثیرگذارکانادااسترالیا
وضع اقتصادینهمین اقتصاد برتر جهانسیزدهمین اقتصاد برتر جهان
نرخ بیکاری3.5 %5.3 %
وضعیت درمانی و بیمهبسیار خوببسیار خوب
تعداد دانشگاه‌های اصلی9743
جمعیت38 میلیون نفر26 میلیون نفر
نرخ جرم و جنایترتبه 82 جهان (امنیت بالا)رتبه 75 جهان (امنیت بالا)
تعداد ایرانیان320 تا 380 هزار نفر130 تا 150 هزار نفر
میانگین درآمد14 دلار در هر ساعت21 دلار در هر ساعت
میانگین هزینه‌های زندگی هر فرد در ماه

(بدون احتساب اجاره خانه)

1200 دلار1300 دلار

خدمات موسسه اصطهباناتی در مهاجرت به کانادا

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با شرایط و هزینه مهاجرت به کشور کانادا و روش های مختلف آن آشنا کنیم. برای مهاجرت به این کشور، ابتدا باید هدف و روش مناسب خود را انتخاب نمایید تا در ادامه با تهیه درست و صحیح مدارک بتوانید مسیر مهاجرتی را طی کنید. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با تکیه بر سال ها تجربه در زمینه ی انجام امور مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا آماده ارائه مشاوره و انجام امور مهاجرتی شما عزیزان هستیم. برای پرسیدن سؤالات خود و دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تلفن های ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما بر اساس جدیدترین اطلاعات اداره مهاجرت کانادا شما را راهنمایی خواهند کرد.

سخن آخر

کانادا یکی از کشورهای آمریکای شمالی است که بخش اعظم آن را مناطق سردسیر تشکیل داده اند و جمعیتی حدود ۴۰ میلیون نفر دارد. کانادا به دلایل زیادی از جمله امنیت بالا، رشد بالای تولید ناخالص داخلی، اقتصاد قوی، دانشگاه های معتبر، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته و فرهنگ مهاجرپذیر مقصد بسیاری از مهاجران در سال های گذشته بوده است. فرقی نمی کند که هدف شما از مهاجرت چه باشد. بدون شک کشور زیبای کانادا یکی از بهترین انتخاب های موجود است. بسیاری از ایرانیان نیز به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور پیشرفته و در نهایت اخذ اقامت آن هستند.

سؤالات متداول در مورد مهاجرت به کانادا

ارزان‌ترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ و ازدواج ارزان‌ترین راه است اما مهاجرت کاری هم به صرفه است چرا که از بدو ورود به کانادا درآمد دارید.

آیا متقاضیانی که از طریق برنامه‌های استانی به کانادا مهاجرت می‌کنند می‌توانند در استان‌های دیگر ساکن شوند؟

خیر، تا زمانی که پاسپورت کانادا را دریافت نکنند، نمی‌توانند از استان مربوطه به جای دیگری بروند.

آیا معدل بالا برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی است؟

داشتن ریزنمرات و معدل بالا یک امتیاز ویژه برای کسانی است که قصد گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر کانادا را دارند.

186 پاسخ

 1. درود بر وکلای حرفه‌ای مجموعه اصطهباناتی
  من لینک سایت شما رو در سایت برتر ویزا به عنوان یکی از بهترین موسسات مهاجرت به کانادا دیدم
  خواستم بپرسم که از چه طریقی برای این موضوع، اقدام می‌کنید؟

  1. سلام روزتون بخیر
   انتخاب روش مهاجرتی بسته به شرایط شما دارد. برای بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 2. وقت بخیر اولین قدم برای مهاجرت به کانادا چیه؟ چطور میشه برای زندگی و اقامت توی این کشور تابعیتش رو دریافت کرد؟ میشه یه توضیح کوتاه بدین مرسی

  1. سلام، اولین قدم برای مهاجرت به کانادا مشخص کردن هدفتون از مهاجرت هست. شما با توجه به روشی که مهاجرت میکنین، باید برای دریافت اقامت هم اقدام کنید. راه‌های مختلف مهاجرت به کانادا، تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری هستند. در صورت وجود شرایط، اخذ اقامت از طریق تولد و ازدواج هم ممکنه.

 3. سلام، من آیلتس 6 دارم یک سال هست که از گرفتن مدرک میگذره میتونم باهاش واسه مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟

  1. سلام، بله بدون در نظر گرفتن روشی که با اون قصد مهاجرت به کانادا دارین، میشه گفت مدرک آیلتس جوابگو هست؛ اما نمره اون برای روش‌های مختلف ممکنه متفاوت در نظر گرفته شده باشه. برای اینکه بتونید پاسخ سوالات خودتون رو پیدا کنید، می‌تونید با شماره‌های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

 4. وقتتون بخیر شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2022 چطور هست؟ یعنی بخاطر کرونا مشکلی بوجود نمیاد واسه ویزا گرفتن؟

  1. با سلام، خیر شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2022 از گذشته تاکنون تفاوتی نکرده. تنها مسئله‌ای که هست محدودیت‌ها و اقدامات جهت سفر و پرواز به این کشور خواهد بود.

 5. سلام و خسته نباشید، مهاجرت به کانادا برای سال 2022 چطور شرایطی داره؟ ایا سخت گیری نمیکنن به خاطر کرونا؟

  1. سلام، خیر برای مهاجرت به کانادا مشکل و مانعی وجود نداره. برای مطلع شدن به صورت دقیق از شرایط مهاجرت، میتونید با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

 6. سلام وقت بخیر، برای مهاجرت به کانادا میشه ویزای مخصوص هنرمندان هم گرفت؟ من رشته ام عکاسی هست و رزومه نسبتا قوی هم دارم همچنین به زبان انگلیسی هم خیلی مسلط هستم و آیلتس 7 دارم

  1. سلام، خیر کانادا چنین ویزایی رو صادر نمیکنه. شما میتونید از طریق اکسپرس اینتری، به راحتی اقدام کنید.

 7. سلام من 15 سالمه و میخوام اگر بشه توی مدارس کانادا تحصیل کنم. مهاجرت به کاناد از این راه هم ممکنه؟ یا اینکه خیلی شرایط سختی داره؟ و اینکه میتونم یکی از اعضای خانواده رو هم با خودم ببرم یعنی ویزا بگیریم

  1. سلام، بله در صورت واجد شرایط بودن میتونید در مدارس کشور کانادا تحصیل کنید. برای مطلع شدن از شرایط دقیق‌تر مهاجرت به کانادا، میتونید با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

 8. سلام خسته نباشید خدمت کارشناسان موسسه اصطهباناتی، مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری به چند سال سابقه کار نیاز داره حدودا؟ من 5 سال توی زمینه وب دیولوپری کار کردم و فرانت و بک اند رو به صورت کامل مسلط هستم. برای اکسپرس اینتری باید جاب آفر دریافت کنم اول؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید متشکرم.

  1. سلام، برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به کانادا، حداقل 3 سال سابقه کار لازم دارید. بله باید از طریق جاب آفر اقدام کنید چون به پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمایی در این کشور نیاز داره.

 9. خسته نباشید. مهاجرت به کانادا و تحصیل توی این کشور با مدرک آیلتس قبول هست؟ یا خودشون ازمون زبان خاصی دارن برای ورود به دانشگاه؟

  1. سلام، بله برای مهاجرت به کانادا و تحصیل، میشه به راحتی با مدرک آیلتس ویزای گرفت در صورتی که نمره بالایی داشته باشه. بعضی از دانشگاه ها هم خودشون ازمون ورودی دارن.

 10. سلام، مهاجرت به کانادا شرایط سنی به خصوصی داره؟ یعنی از یه سنی به بالاتر میشه هنوز ویزا گرفت و مانعی بوجود نمیاد؟

  1. سلام، برای مهاجرت به کانادا معمولا تا سن 35 سال ویزا به راحتی صادر میشه و مشکلی نیست؛ اما باز هم به روشی که از طریق اون اقدام میکنید بستگی داره.

 11. سلام و خسته نباشید، میشه درباره مهاجرت به کانادا از راه سرمایه گذاری بیشتر توضیح بدید خیلی ممنونم

  1. سلام، بله حتما درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مطالب بیشتری روی سایت قرار خواهیم داد.

 12. سلام، من قصد دارم برای مهاجرت به کانادا از دانشگاه ها پذیرش بگیرم و در این کشور تحصیل کنم. چطور میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام، در اولین مرحله باید دانشگاه مورد نظر رو انتخاب کنید و بعد مدارکی که برای دریافت پذیرش الزامی هستند رو ارسال کنید. در صورت تایید درخواست شما، پذیرش صادر خواهد شد.

  1. سلام، بله تحصیل در کانادا با بورسیه در صورت که واجد شرایط دریافت اون باشید، ممکن هست.

 13. سلام خسته نباشید من حدود یک سال هست که تدوین حرفه ای فیلم انجام میدم (یا همون ادیت) خواستم بدونم که با این شرایط میشه مهاجرت کرد یا نه 20 سالمم هست.

  1. با سلام و احترام
   بهتر است برای مهاجرت به کانادا از روش اکسپری اینتری و یا تحصیلی اقدام نمایید. هر دو روش نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

 14. با سلام
  آیا مهارت و مدرک فنی و حرفه ای برنامه نویسی وب در کانادا به عنوان شغل تقاضا دارد؟ یعنی وضع برنامه نویسان وب به چه صورت است؟

  1. با سلام و احترام
   بله، طراحان وب با تجربه و استعداد زمینه کاری خوبی را در کانادا خواهند داشت.

 15. سلام
  من متولد سال ۱۳۸۱ هستم و قصد مهاجرت به کشور کانادا رو دارم به غیر تحصیل در کانادا از چه طریقی میتونم ویزا بگیرم؟

  1. سلان وقتتون بخیر
   با توجه به سن شما بهترین روش برای شما تحصیل می باشد.

 16. سلام من متولد 66 هستم و همسرم 67 لیسانس گرافیک دارم و همسرم لیسانس عمران خودم 5 سال سابقه دارم و همسرم 12 سال چجوری میتونم اقدام کنم برای مهاجرت به کانادا یا آلمان؟

  1. سلام روزتون بخیر
   اقدام از طریق اکسپرس اینتری و یا ویزای جست و جوی کار آلمان را به شما پیشنهاد می دهیم.

 17. سلام من دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم ۲۰ سال سن دارم میخاستم بدونم از چه طریق میتونم مهاجرت کنم؟هزینش چجوریه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بهترین روش برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد. برای تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی بین المللی دارید.

 18. سلام من 17 سال دارم. دیپلم تجربی با معدل 17. برای پذیرش دندان پزشکی میتونم درخواست بدم؟
  ایا تحصیل رایگان هست یا باید هزینه های زیادی پرداخت کنم؟ بعد از چند وقت میتونم برای خانواده «خواهر و مادر» و دعوت نامه بفرستم؟؟؟

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل در کانادا رایگان نمی باشد و نیاز به پرداخت هزینه تحصیل است. همچنین جهت تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به گذراندن دوره کارشناسی علوک پایه و قبولی در آزمون ورودی است.

 19. سلام وقتتون بخیر.مدرک بنده کارشناسی طراحی صنعتی هست و همسرم کارشناسی هنر(نقاشی).بنظر شما امکان مهاجرت به کانادا برای ما ممکن هست؟ ضمنا یک بچه 1/5 ساله هم داریم.

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل در کشور کانادا بسته به شرایط سنی، مدرک زبان و رزومه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد؛ لطفا با ما در ارتباط باشید.

 20. با سلام
  من 26 ساله هستم و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت دارم. همسرم 33 ساله هستند و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه ازاد قزوین رو دارند. برای مهاجرت به کانادا از چه راهی اقدام کنیم بهتره؟ زبانمون فعلا خوب نیست و باید اقدام کنیم. برای بورس تحصیلی مقاله ای ندارم ولی در مقطع کارشناسی دانشجوی استعداد درخشان (ارشد مستقیم) بودم. یعنی معدلم بالای 17 بود. ممنون میشم راهنماییمون کنید. و اینکه کجا میتونیم دنبال کار توی کانادا بگردیم؟ سایت خاصی داره؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر دارید. همچنین دفاتر کاریابی، سایت های کاریابی و ارتباط مستقیم با کارفرما می تواند در در زمینه کاریابی به شما کمک نماید.

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورت داشتن مدرک دیپلم می توانید برای تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام نمایید.

 21. سلام وقتتون بخیر . پسرم 5.5 سالش هست و میخوام از طریق تحصیل فرزندم (در مقطع دبستان) در کانادا اقدام کنم. چطور باید مدرسه موردنظر رو پیدا کنم و آیا من و پدرش هردو اجازه کار پاره وقت یا تمام وقت خواهیم داشت؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندتان نیاز به وجود یک قیم قانونی دارد. این قیم می تواند پدر و یا مادر باشد.

 22. سلام دخترم دانشجوی پزشکی مرحله اینترنی دانشگاه جندی شاپور اهواز سپری می کند ، میخوام بدانم که چگونه و در چه زمانی میتواند برای مهجرت به کانادا اقدام کند و اینکه آیا امکان پذیرش با مدرک پزشک عمومی وجود دارد یا خیر.

  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل تخصص در کانادا نیاز به تایید مدارک پزشکی عمومی خود که به صورت آزمون برگزار می شود، دارید. بسته به ایالت انتخابی، امکان قبولی در ازمون عملی نیز شایدداشته باشید.

 23. سلام
  شما گفتین تحصیل توی المان رایگانه؟ خوب امتحان خاصی نیازه برای اینکه بشه ادامه تحصیل داد..من مدرک زبان انگلیسی دارم با نمره ی بالا…ولی کنجکاوم بدونم اگه بخوام مهندسی پزشکی رو برای ارشد تو المان ادامه بدم باید چیکار کنم شرایطش چیه؟

  1. با سلام
   بله، تحصیل در آلمان رایگان است. شرایط تحصیل در آلمان رزومه علمی خوب است. الزامات تحصیل بسته به مقطع تحصیلی شما دارد.

 24. سلام وقت تون بخیر.
  من ۲۰سالمه و همسرم ۲۸سالشه در حرفه کیک بوکس‌ و بدنسازی تخصص داره خودمم دانشجو ادبیات عرب دوره کارشناسی هستم میخوایم بریم‌ کانادا پناهنده بشیم و یا اقامت دائم بگیریم چجوری باید اقدام کنیم

  1. با سلا
   متاسفانه موسسه ما اطلاعاتی در رابطه با قوانین پناهندگی ندارد.

 25. با عرض سلام و خسته نباشید.
  من ۲۵ سال سن دارم و قصد اپلای در رشته معماری برای مقطع ارشد در کانادا رو دارم و لیسانس معماری با معدل 17و ۴ سال سابقه کار در شرکت های راه سازی رو دارم و میتونم نمره ۷ و به بالارو هم در آیلتس کسب کنم.با اینکه میدونم فاند گرفتن در مقطع ارشد خیلی سخته میشه حداقل یک فاند 30-40درصدی گرفت؟یا اگه نشه میتونم هزینه یک سال تحصیلو فراهم کنم ولی دو سال نه سوالم اینه ک اونایی ک اونجا تحصیل میکنن کار گیرشون میاد یا نه و اگه بله چقدر از هزینه هاشونو پوشش میده.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  1. با سلام
   میزان پوشش فاند بسته به دانشگاه و استاد راهنمای شما دارد.

   1. خب اگه اصلا بدون فاند رفت با کار کردن پاره وقت و کار در دانشگاه چقدر از هزینه هارو میشه پوشش داد؟کار پیدا میشه کلا یا نه؟

    1. با سلام و احترام
     میزان درآمد شما بسته به پوزیشن و شغل دریافتی شما دارد.

 26. سلام ما هم میخواهم از طریق ویزه کاری به کانادا برویم
  من ادبیات انگلیسی خاندم و شوهرم در بخش مسحابه از پوهتون اسناد دارم و چار اولاد دارم که زیر سن است
  آیا امکان دارد

  1. با سلام
   برای کار در کانادا باید در سیستم امتیازبندی کارگران ماهر قرار بگیرید.

 27. سلام ممنون از پاسخگوییتون یه سوال دیگه ای برام پیش اومد اینکه میگن فول فاند شرایط ویژه ای داره خب اون شرایط چیه و اینکه آیا برای رشته ی پزشکی هم میشه بورسیه شد یا همون فول فاند
  به نظر شما چ رشته هایی برای تحصیل در کانادا خوبه

  1. سلام وقتتون بخیر
   ظرفیت پزشکی در کانادا بیشتر برای دانشجویان بومی در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی بسیار برای ایرانیان سخت است.

 28. با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت امکان ورود به کشور کانادا وجود داره یا نه؟ اگه میشه به چه صورتی؟ 23 سالمه

  1. سلام
   با توجه به رشته طبق اطلاعات ما بهتره از طریق تحصیل اقدام کنید.

   1. سلام باتشکر از پاسخگوییتون،من برادرم ۹ساله که توی آلمان زندگی میکنه و اقامت دائم اونجارو داره ولی اونقدر کارش پر درامد نیست که بتونه خرج تحصیل منو بده به نظرتون چجوری میتونم برای بورسیه ی کشور آلمان و تحصیل در اونجا اقدام کنم و اینکه با این وضعیت، برادرم چجوری میتونه نقش داشته باشه توی تحصیل من و دعوت من به اونور چون میگم درآمدش فقط خودشو کفاف میده

    1. با سلام و احترام
     در نظر داشته باید که تحصیل در آلمان رایگان است. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی بسته به مقطع و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 29. سلام ببخشید برادر من مدرک فنی جوشکاری داره ۲۸ سالشه
  مدرک ام بی ای از وزارت علوم و‌تحقیقاتی داره
  ممیتونه برای کار اقدام کنه

  1. سلام
   برای اخذ ویزای کار باید امتیازبندی لازم رو در سیستم ویزای اکسپرس اینتری داشته باشید.