جاب آفر آلمان یا پیشنهاد شغلی از آلمان چیست؟ + مشاغل مورد نیاز آلمان

جاب آفر آلمان
فهرست مطالب

اگر قصد مهاجر‌ت به آلمان از طریق کار و دریافت پیشنهاد شغلی (جاب آفر) رو دارید، موسسه حقوقی مهاجرتی اصطهباناتی با بیش از 13 سال سابقه در امور اخذ جاب آفر آلمان، امکان اخذ پیشنهاد شغلی باتوجه به تخصص و سابقه کاری‌تان از شرکت های مطرح و معتبر آلمان را داراست. جهت انجام امور، کافیست با شماره 09426001036 تماس بگیرید و جهت بررسی شرایط‌ اخذ جاب آفر، وقت مشاوره خود را رزرو نمایید.

آلمان یکی از بهترین کشور های جهان از نظر اقتصاد و صنعت می باشد و همواره از لحاظ رشد علم و فناوری مورد توجه بسیاری از افراد در تمام دنیا بوده است. اقتصاد رو به جلوی آلمان سبب شده تا فرصت های شغلی بسیاری در این کشور پدید آید. از طرفی به دلیل کمبود جمعیت و رشد پیری در آلمان، این کشور همواره نیازمند نیروی کار متخصص می باشد. این فرصت خوبی برای کسانی است که قصد کار کردن در کشور های پیشرفته خارجی را دارند.

فرصت ویژه مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری آلمان

 

افراد متخصص در سراسر دنیا می توانند با تسلط بر زبان آلمانی و تخصص در رشته های مورد نیاز آلمان، این شانس را داشته باشند که در آلمان مشغول به کار و زندگی شوند. یکی از روش های مهاجرت کاری به کشور آلمان روش جاب آفر آلمان می باشد، که در این مقاله می خواهیم به توضیح در مورد این روش مهاجرتی بپردازیم. شرایط جاب آفر آلمان، روش های اخذ جاب آفر، هزینه اخذ جاب آفر و … از مواردی هستند که قصد داریم در این نوشته راجع به آن ها صحبت کنیم. در ادامه با ماه همراه باشید تا صفر تا صد جاب آفر آلمان را در اختیار شما بگذاریم.

قرارداد اخذ شده جاب آفر آلمان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

قرارداد جاب آفر آلمان
قرارداد جاب آفر آلمان

مزایای پیشنهاد شغلی (جاب آفر) آلمان

 1. بدون محدودیت سنی
 2. هزینه کمتر
 3. مدرک زبان تنها برای برخی از افراد الزام دارد
 4. ریسک پایین ریجکتی ویزا

شرایط ویزای جاب آفر

ویزای جاب آفر آلمان چیست؟ افراد ماهر و واجد شرایط کار در سراسر دنیا، می توانند از طریق ویزای جاب آفر وارد این کشور شده و در شغل مورد نظر مشغول شوند. از طریق ویزای جاب آفر کشور آلمان می توان اقامت دائم این کشور را دریافت نموده و در آن زندگی کرد. برای اقدام جهت دریافت جاب آفر کشور آلمان، افراد باید بررسی کنند که آیا شرایط جاب افر المان را دارند یا خیر. از شرایط جاب آفر برای این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از شرایط اخذ جاب آفر آلمان این است که کارفرما در صورتی می تواند نیروی خارجی استخدام کند که در کشور آلمان برای فرصت شغلی مورد نظر، نیروی کار وجود نداشته باشد.
 • داشتن مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های آلمان و یا مدرک معادلسازی شده برای دریافت جاب آفر ضروری است، اما این مدرک نیازی نیست که حتما مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظر باشد.
 • افراد برای دریافت جاب آفر المان باید حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط با مشاغل مورد نیاز این کشور داشته باشند.
 • از دیگر شرایط ویزای جاب آفر آلمان، تسلط به زبان آلمانی می باشد که البته بعضی از شرکت ها، زبان انگلیسی را نیز قبول می کنند.
شرایط ویزای جاب آفر
شرایط ویزای جاب آفر

چگونه جاب آفر بگیریم؟

بعد از سوال پر تکرار “جاب آفر آلمان چیست؟” این سوال مطرح می شود که چگونه جاب آفر آلمان بگیریم؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که متقاضیان جاب آفر آلمان دو راه پیش رو دارند:

 • در روش اول افراد میتوانند از طریق سایت ما وثت مشاوره رزرو کرده و با بررسی شرایط انجام تمامی امور اخذ جاب آفر و تنظیم کردن مصاحبه را به ما بسپارند.
 • در روش دوم می توانند به صورت مستقل و خودشان اقدام به اخذ جاب آفر نمایند. در این روش متقاضیان باید به سایت های کاریابی در آلمان مراجعه کرده و به دنبال موقعیت های شغلی مرتبط با تخصص خود بگردند. متقاضیان می توانند به موسسات اعزام نیروی کار به کشور های خارجی مراجعه کنند تا برای آن ها در آلمان کار پیدا کنند.

در جذب نیروی کار برای کشور های خارجی، اغلب اولویت با بومیان و اهالی کشور های نزدیک به آن کشور و یا کسانی که دارای کارت PR هستند می باشد. در غیر این صورت و تنها در صورت فقدان نیروی کار در یک موقعیت شغلی، امکان دریافت جاب آفر برای کشور های خارجی وجود دارد.

لازم به ذکر است قبل از اقدام برای دریافت ویزای کاری آلمان، باید جاب آفر و موقعیت شغلی مورد نظر را اخذ کرده باشید. در واقع گرفتن جاب آفر پیش نیاز دریافت ویزای کاری می باشد و این امکان وجود ندارد که قبل از مصاحبه و هماهنگی با یک شرکت آلمانی برای دریافت کار و اطمینان صد در صدی برای وجود کار، اقدام به گرفتن ویزا نمود. درست مثل مهاجرت تحصیلی که قبل از گرفتن ویزای تحصیلی، باید از دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کرد.

برای اخذ جاب آفر آلمان چه روش هایی وجود دارد؟

افراد واجد شرایط برای دریافت جاب آفر المان، از چند روش می توانند اقدام کنند.

 • روش اول اخذ جاب آفر برای افراد، استفاده از موسسات کاریابی ای است که داخل ابران فعالیت می کنند.
 • روش دوم گرفتن جاب آفر برای متقاضیان واجد شرایط استفاده از سایت های کاریابی در داخل آلمان می باشد. برای مشاهده لیست وب سایت های خارجی برای اخذ جاب آفر از خارج وارید لینک شوید.
 • روش سوم دریافت جاب آفر این است که افراد در روزنامه های آلمانی به دنبال موقعیت های شغلی بگردند و در صورت یافتن موقعیت شغلی مورد نظر، به صورت مستقیم اقدام به ارسال رزومه نمایند.

موسسه های کاریابی داخل ایران

متقاضیان می توانند برای دریافت جاب آفر آلمان از طریق موسسات مهاجرتی و کاریابی داخل آلمان اقدام کنند. این موسسات برای دریافت جاب آفر در کشور آلمان به افراد کمک کرده و راهنمایی های لازم را در اختیار آن ها قرار می دهند. علاوه بر این به متقاضیان با توجه به شرایطی که دارند کمک می کنند تا بتواند جاب آفر آلمان را دریافت کنند.

موسسات کاریابی در آلمان

روش دوم برای اخذ جاب آفر از کشور آلمان مراجعه به سایت های کاریابی در آلمان می باشد. این سایت ها به متقاضیان در پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب کمک می کنند، به این صورت که افراد مدارک لازم و رزومه خود را برای این سایت ها ارسال می کنند و این سایت ها مدارک افراد را به شرکت هایی که به دنبال نیرو هستند ارائه می دهند. در صورتی که شرکت مورد نظر با استخدام متقاضی موافقت نمود، سایت کاریابی با دریافت هزینه ای از شخص، جاب آفر را برای وی ارسال می نماید.

جستجوی کار در روزنامه و بررسی استخدامی های شرکت های مختلف

بسیاری از شرکت ها در صورت نیاز به نیروی کار، در وب سایت خود اعلام می کنند و شرایط لازم را عنوان می نمایند. افراد در صورتی که شرکت خاصی را در نظر داشته و قصد استخدام در شرکت مورد نظر را دارند، می توانند شرایط نیروی کار را مطالعه کنند. در صورتی که شرایط ذکر شده را داشته باشند، می توانند از طریق سایت مربوط به آن شرکت اقدام به ارسال رزومه و مدارک نموده و در آن جا استخدام شوند.

مشاغل مورد نیاز آلمانسایت های کاریابی در آلمان

سایت های کاریابی در آلمان یکی از روش های پیدا کردن شغل در این کشور می باشند که البته از ساده ترین روش ها به شمار می رود. در این قسمت به برخی از سایت های کاریابی در آلمان اشاره می کنیم:

 • arbeitsagentur.de
 • hemmersbach.com
 • stepstone.de
 • make-it-in-germany
 • jobvector.de
 • monster.de
 • وب سایت Indeed
 • وب سایت Federal Employment Agency
 • شبکه های اجتماعی همچون LinkedIn

کاریابی در آلمان چه نکاتی دارد؟

 • از نکات مهم برای کاریابی و دریافت جاب آفر آلمان این است که افراد قبل از هر کاری باید تحقیق کنند که آیا تخصص آن ها، مورد نیاز کشور آلمان می باشد یا خیر. بدون تحقیق و مطمئن شدن از این مسئله ممکن است متقاضی تمام کار های لازم را انجام دهد و بعد متوجه شود که تخصص وی اصلا از مشاغل مورد نیاز در آلمان نمی باشد. در این صورت وقت خود را بیهوده هدر داده و به نتیجه ای هم نرسیده است.
 • رشته هایی همچون مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و آی تی، مهندسی برق و … از جمله رشته هایی هستند که مورد نیاز آلمان می باشند. کشور آلمان با کمبود نیروی کار در این رشته ها مواجه است و افراد می توانند در این مشاغل پیشنهاد شغلی دریافت کنند.
 • یکی از نکات مهم در کاریابی در آلمان، پیگیری می باشد. متقاضیان باید ایمیلی که برای کارفرمای آلمانی ارسال می کنند را پیگیری کنند و منتظر نمانند که کارفرما به آن ها جواب دهد.
 • بهترین سن برای دریافت جاب آفر آلمان و مهاجرت کاری به این کشور، زیر 45 سالگی است. افرادی که بالای 45 سال سن دارند، از شانس کم تری برای دریافت جاب آفر و کار در این کشور برخوردار هستند.
 • از دیگر نکات مهم برای پیدا کردن کار در آلمان تهیه یک رزومه حرفه ای می باشد. کارفرما هر آن چیزی که می تواند درباره شما بداند را از رزومه ای که شما تهیه کرده اید دریافت می کند. بنابراین بسیار مهم است که شما چطور رزومه می نویسید و تا چه حد برای نشان دادن توانایی هایتان موفق عمل می کنید.

دریافت جاب آفر آلمان از کارفرما چه روالی دارد؟

متقاضیان برای دریافت جاب آفر آلمان در موقعیت های شغلی متفاوت معمولا یک روند ثابتی را باید طی کنند. اطلاع از چگونگی روال برای دریافت جاب آفر به افراد کمک می کند تا در مسیر انجام کار های مهاجرت بهتر تصمیم گیری کرده و در میانه راه دچار سر درگمی نشوند. در ادامه این روند را برای دریافت جاب آفر در آلمان بررسی می کنیم:

آموزش زبان آلمانی

یکی از مهم ترین ابزار های برقراری ارتباط با دیگران، صحبت کردن است که این مهم با فرا گرفتن زبان مربوطه تحقق می یابد.

برای دریافت پیشنهاد شغلی و جاب آفر اولین و مهم ترین شرط، تسلط به زبان آلمانی می باشد. پس اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان و دریافت جاب آفر دارید، زمان را از دست ندهید و شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید.

تهیه رزومه

افراد باید یک رزومه حرفه ای تهیه کنند و به طور کامل توانایی ها و استعداد های خود را در آن قید کنند. تجربه های کاری، توانایی های افراد و سابقه تحصیلی باید در رزومه آورده شود. در واقع شما باید جوری رزومه بنویسید که نشان دهید فرد منحصر به فردی هستید. البته نباید اغراق و بزرگ نمایی کنید و یا آن چه که نیستید را به تصویر بکشید، بلکه باید توانایی های خود را به طور کامل نشان دهید و کارفرما را مجاب کنید که به درد کار او می خورید و او قانع شود که شما را استخدام کند. در این مورد می توانید تحقیق کرده و یا از یک کارشناس در این زمینه کمک بخواهید.

تهیه رزومه برای دریافت جاب آفر در آلمان
تهیه رزومه برای دریافت جاب آفر در آلمان

تهیه و تکمیل مدارک

متقاضیان در این مرحله می بایست تمام مدارک مورد نیاز از جمله مدارک تحصیلی، مدارک شناسایی، مدرک زبان، رزومه و … را جمع آوری کرده و تهیه نمایند. در تهیه مدارک افراد باید دقت بالایی داشته باشند، چرا که ناقص بودن و کمبود یکی از مدارک، ممکن است روند اداری مهاجرت را به تاخیر انداخته و یا حتی سبب ریجکت شدن درخواست شود. لازم به ذکر است تمامی مدارک افراد باید ترجمه شده باشد و مدرک تحصیلی نیز معدال سازی شود. متقاضی پس از آماده سازی مدارک باید آن ها را برای کارفرمای آلمانی خود ارسال کند.

بستن قرارداد با شرکت کارفرما

در این مرحله قرارداد کاری بین کارفرما و متقاضی بسته می شود و داخل جاب آفر شرایط و جزئیات کار ذکر می شود. این جزئیات عبارتند از: میزان دستمزد، ساعت کاری، شرایط کار، شرح وظایف و … . افراد باید برای عقد قرارداد همه جوانب را بررسی کرده و دقت لازم را داشته باشند تا دچار اشتباه نشوند.

درخواست ویزای جاب آفر آلمان

پس از این که قرارداد کاری را با شرکت کارفرما تنظیم کردید، نوبت آن است که به سفارت مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم، درخواست ویزا نمایید. در این مرحله سفارت تمام مدارک شما را بررسی کرده و ارزیابی می کند و در صورت تائید مدارک توسط ماموران این سازمان، ویزای جاب آفر برای شما صادر می گردد.

مهاجرت به آلمان

پس از صدور ویزا حالا وقت آن است که بار سفر ببندید و مهیای رفتن شوید. تمام لوازم مورد نیاز و مدارک خود را بردارید و بلیط هواپیما تهیه کنید. پس از رسیدن به کشور آلمان می توانید کار خود را در این کشو آغاز کنید.

مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان

همان طور که قبلا به آن اشاره شد، تهیه و تکمیل مدارک از مهم ترین بخش های روند دریافت جاب آفر می باشد. متقاضیان به خاطر نقص در مدارک ممکن است با تاخیر زیادی در فرآیند دریافت جاب افر المان مواجه شوند. پس قبل از هر چیزی به آماده سازی و جمع آوری مدارک مورد نیاز بپردازید. مدارکی که برای دریافت جاب آفر آلمان مورد نیاز است به شرح زیر می باشد:

 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان آلمانی
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • قرارداد با شرکت کارفرما با جزئیات درآمد و شرح کار
 • رزومه و سابقه کاری
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان
مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان

دریافت جاب آفر آلمان چه هزینه هایی دارد؟

متقاضیان برای دریافت جاب آفر آلمان نیاز به پرداخت هزینه ای ندارند. تنها هزینه ای که افراد باید پرداخت کنند هزینه ویزای کاری آلمان است که این هزینه در حال حاضر برای هر نفر 75 یورو می باشد. در صورتی که ویزای متقاضیان به هر دلیل ریجکت شود این مبلغ قابل استرداد نخواهد بود. علاوه بر هزینه ویزای کاری آلمان یک سری هزینه های جانبی برای دریافت جاب آفر وجود دارد که از این میان می توان به هزینه دریافت تائیدیه ZAB و هزینه ترجمه مدارک به زبان آلمانی اشاره کرد. افراد برای اثبات تمکن مالی نیز باید به مدت 6 ماه در حساب خود پول داشته باشند.

مدرک زبان جاب آفر آلمان

یکی از مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی است. متقاضیان برای دریافت جاب آفر این کشور باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشته باشند و برای مدرک زبان انگلیسی داشتن حداقل نمره 5.5 الزامی است. در صورتی که متقاضیان مدرک زبان نداشته باشند ولی به یکی از زبان های انگلیسی و آلمانی تسلط داشته باشند، بازهم می توانند اقدام به دریافت ویزای جاب آفر نمایند.

مدرک زبان آلمانی یکی از اصلی ترین مدارک لازم برای اخذ جاب آفر آلمان می باشد

سابقه کاری برای دریافت جاب آفر آلمان

از شرایط جاب آفر آلمان می توان به سابقه کاری افراد اشاره کرد. در واقع صرف داشتن تحصیلات و مدرک دانشگاهی برای دریافت ویزای جاب آفر کافی نمی باشد و افراد باید حداقل حتما دو سال سابقه کاری مرتبط با تحصیلات دانشگاهی خود داشته باشند. متقاضیان باید تمام سوابق خود را در قالب رزومه ای معتبر به شرکت ارائه دهند و بعد از اعتبار سنجی های لازم فرایند ویزای کاری آلمان انجام می شود.

تمکن مالی برای جاب آفر آلمان

داشتن تمکن مالی، یکی دیگر از شروط لازم برای دریافت جاب آفر می باشد و افراد باید ثابت کنند که توانایی کافی برای پوشش هزینه های اقامت خود در آلمان را دارند. مبلغ مورد نیار برای یک ماه اقامت در این کشور 853 یورو در ماه می باشد.

برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان چه مراحلی لازم است؟

تمامی افراد اعم از پزشکان، پرستاران، متخصصان فناوری اطلاعات، مهندسان و … برای اخذ جاب آفر المان باید یک سری فرایند های مشابه را طی کنند. برای برخی از مشاغل لازم است تا متقاضیان مدارک تحصیلی خود را مطابق با قوانین کشور آلمان معادلسازی کنند. اکنون می خواهیم به این سوال که “چگونه جاب آفر آلمان بگیریم؟” پاسخ دهیم و صفر تا صد جاب آفر آلمان و مراحل آن را در این قسمت ذکر کنیم:

 • مرحله 1: متقاضیان ابتدا یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از آلمان دریافت می کنند.
 • مرحله 2: در این مرحله افراد باید بررسی کنند که برای اقامت طولانی، نیاز به دریافت ویزای آلمان دارند یا نه.
 • مرحله 3: افراد باید مطمئن شوند که از چه طریقی درخواست ویزای خود را انجام دهند.
 • مرحله 4: طبق دستورالعمل سفارت متقاضی باید مدارک مورد نیاز را به طور کامل جمع آوری و تهیه نماید.
 • مرحله 5: افراد باید در این مرحله برای مصاحبه از سفارت کانادا وقت بگیرند.
 • مرحله 6: در این مرحله باید هزینه ویزای کار آلمان پرداخت شود.
 • مرحله 7: متقاضیان بایستی در مصاحبه دریافت ویزا شرکت کنند.
 • مرحله 8: افراد بعد از انجام امور مربوط به دریافت ویزا در این مرحله باید منتظر باشند تا به درخواست ویزای آن ها پاسخ داده شود.

افراد می توانند برای سریع تر پیش رفتن کار ها به چندین کارفرما رزومه ارسال کنند. برای نوشتن یک رزومه خوب باید در این خصوص تحقیق کرده و یا می توانید از یک کارشناس کمک بخواهید تا به شما در نوشتن رزومه کمک کند. لازم به ذکر است رزومه متقاضیان باید با عکس باشد و مدارک نیز به آن پیوست شود و سپس برای کارفرما ارسال گردد. بعد از ارسال مدارک برای کارفرما باید منتظر بود تا شرایط شما توسط کارفرما بررسی گردد. در صورتی که کارفرما با شرایط شما موافقت کرد از شما برای مصاحبه دعوت می کند که معمولا این مصاحبه به صورت انلاین و از طریق شبکه هایی مانند اسکایپ صورت می گیرد. برای این فرایند نمی توان زمان دقیقی مشخص کرد، چرا که هر بک از مراحل ذکر شده زمان متغیری برای نتیجه دادن دارند و ممکن است افراد چندین ماه درگیر پیدا کردن شغل مناسب باشند.

داشتن تحصیلات دانشگاهی برای دریافت جاب آفر کافی نیست و افراد باید حداقل دو سال سابقه کار مرتبط داشته باشند

گرفتن وقت از ویزامتریک برای سفارت آلمان

همانطور که اشاره کردیم برای دریافت وقت سفارت آلمان باید از طریق شرکت ویزامتریک اقدام اولیه و رزرو نوبت را انجام دهید. برای تعیین وقت از این سایت نیاز به یک سری مدارک می باشد که همکاران ما در زمان رزرو نوبت آن مدارک را که شامل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و اطلاعات دقیق هویتی به همراه فیش واریز مبلغ سفارت می شود از شما دریافت می کنند. دقت کنید دو نوع وقت سفارت با مبالغ مختلف وجود دارد که بستگی به شرایط خود باید یکی از آن را انتخاب کنید.

شما با ثبت درخواست و پرداخت هزینه از طریق سایت مهاجرتی اصطهباناتی می توانید بدون نگرانی یک وقت برای سفارت آلمان رزرو کنید. اطلاعات دقیق از تاریخ و ساعت وقت سفارت از طریق پیامک  و ایمیل برای شما ارسال می شود. همچنین در صورت بروز مشکل با خطا هنگام رزرو همکاران ما با تلفن ویزامتریک تماس گرفته و در سریع ترین زمان مشکل را حل می نمایند.

گرفتن وقت ویزامتریک برای سفارت آلمانویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر چه تفاوتی با هم دارند؟

ویزای جاب سیکر آلمان به افراد اجازه می دهد به مدت 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشند و به دنبال شغل بگردند. افرادی که ویزای جاب سیکر را دریافت می کنند باید بتوانند در این مدت 6 ماهه یک شغل متناسب با حرفه خود پیدا کنند. برای دریافت این ویزا افراد باید تمکن مالی لازم را داشته باشند و قادر باشند هزینه های زندگی خود را در مدتی که به دنبال شغل می گردند، تامین کنند. در صورتی که متقاضیان در مدت زمان تعیین شده نتوانند شغل مناسب با تخصص خود را پیدا کنند، باید پس از اتمام مدت ویزای خود به کشورشان باز گردند. برای دریافت ویزای جاب سیکر افراد باید مدرک دانشگاهی معتبر از دانشگاه های معتبر داشته باشند و این مدرک مورد تائید کشور آلمان قرار گیرد.

در ویزای جاب آفر آلمان بر خلاف ویزای جاب سیکر، متقاضیان قبل از ورود به این کشور، ابتدا شغل مناسب خود را پیدا کرده و با کارفرما قرار داد کاری امضا می کنند. در ویزای جاب آفر افراد بعد از ورود به کشور آلمان، می توانند بدون معطلی شروع به کار نمایند. از این رو این ویزا مدت اعتبار بیشتری نسبت به ویزای جاب سیکر دارد و اعتبار آن به مدت زمان کار کردن افراد در آلمان و قرار داد کاری آن ها بستگی دارد. بر خلاف ویزای جاب سیکر، این نوع ویزا نیازی به ارائه تمکن مالی ندارد، چرا که افراد بعد از ورود به آلمان مشغول به کار می شوند و درآمد خواهند داشت. اصلی ترین تفاوت ویزای جاب آفر با ویزای جاب سیکر در این است که در ویزای جاب سیکر هیچ تضمینی برای یافتن شغل در مدت زمان اعتبار ویزا برای افراد وجود ندارد. همچنین ممکن است افراد شغلی را پیدا کنند و بعد از مدتی کار کردن، به این نتیجه برسند که این شغل به درد آن ها نمی خورد و متناسب شرایط این افراد نمی باشد. در حالی که در ویزای جاب آفر متقاضیان با آگاهی کامل نسبت به شغل مورد نظر وارد آن می شوند و پیش از اتخاذ آن شغل، تحقیقات لازم را انجام می دهند و پس از ارزیابی شرایط کار و زندگی در آلمان، به این کشور مهاجرت می کنند.

به طور کلی ویزای جاب آفر بهتر از ویزای جاب سیکر می باشد، چرا که افراد قبل از مهاجرت به آلمان، از حقوق خود با خبر می شوند و با ارزیابی و تحقیق کامل، می توانند آینده خود را با توجه به شغل مورد نظر در این کشور بسنجند و راجع به آن تصمیم گیری کنند و در نهایت با خیالی آسوده و اطلاع از آینده خود به آلمان مهاجرت کنند.

چه شغل‌هایی از طریق جاب آفر می‌توانند ویزای کاری دریافت کنند؟

از آن جایی که آلمان کشوری صنعتی و پیشرفته می باشد در زمینه های بسیاری فرصت های شغلی مناسبی را ارائه می دهد. از این رو هر ساله افراد زیادی را نیز از سراسر دنیا برای کار به خود جذب می کند. دولت آلمان هر ساله با توجه به آمار و گزارشاتی که از تعداد مشاغل موجود در کشور خود تهیه می کند، لیستی از مشاغل را به سفارت خود در کشور های سراسر جهان ارائه می دهد تا از این طریق نیروی کار مورد نیاز خود را از بین مهاجران کل دنیا تامین کند.

در ویزای جاب آفر افراد می توانند پس از ورود به آلمان شروع به کار نمایند

برخی از شغل هایی که تقاضای بیشتری برای دریافت ویزا دارند را در ادامه معرفی می کنیم:

 • مهندس الکترونیک و برق کار
 • پرستار
 • برنامه نویس و توسعه دهنده نرم افزار
 • دستیار تولید
 • مدیر فروش
 • اقتصاد دان و کارشناس مدیریت کسب و کار
 • حسابدار
 • معمار و مهندس عمران
 • نمایندگی فروش
 • مشاور و تحلیل گر فناوری اطلاعات
 • مهندس مکانیک
 • مهندس برق
 • مهندس صنایع
 • مهندس مخابرات
 • مهندس هوا و فضا

علاوه بر مشاغل ذکر شده بسیاری از شغل های علوم پایه و یا تحقیق و توسعه مانند مواد، متالوژی، مدیریت، فاینانس و … هم می توانند از طریق جاب آفر کشور آلمان، ویزای کاری دریافت کنند. متقاضیان در صورت داشتن مدرک دانشگاهی معتبر در یکی از رشته های ذکر شده و همچنین داشتن تجربه و رزومه کاری خوب می توانند از کار فرمایان آلمانی پیشنهاد کاری دریافت کرده و به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.

روش جاب آفر پیوست خانواده چگونه است؟

افرادی که ویزای جاب آفر المان را دریافت کرده و از این طریق به این کشور مهاجرت کرده اند، می توانند خانواده خود را نیز به آلمان ببرند. متقاضیانی که عضو کشور های اتحادیه اروپا می باشند، می توانند اعضای خانواده خود را که شامل همسر، فرزندان زیر 21 سال، پدر، مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ می باشد به همراه داشته باشند. در حالی که متقاضیانی که از کشور های غیر از اتحادیه اروپا، ویزای جاب آفر آلمان را دریافت می کنند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود و در برخی موارد سایر اعضای خانواده را به این کشور ببرند. افرادی که دارای بلوکارت هستند، این امکان را دارند که هم زمان با ورود خود به آلمان اقدام به همراهی همسر و فرزندان خود نمایند. اما افرادی که بلوکارت ندارند، بایستی پس از گذشت 3 ماه اقامت در آلمان، برای خانواده خود درخواست ویزا نمایند. در هر دو روش با بلوکارت و بدون بلوکارت فرزندان متقاضیان می توانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند و همسر آن ها نیز مشغول به کار شوند. متقاضیان برای به همراه بردن خانواده خود به آلمان در ویرای جاب آفر باید یک سری شرایط را داشته باشند که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

 • داشتن منابع مالی کافی برای تامین اعضای خانواده
 • داشتن آشنایی خانواده متقاضی با زبان آلمانی
 • وجود فضای کافی برای اعضای خانواده

جاب آفر بهتر است یا جاب سیکر؟

هر یک از دو روش دریافت ویزای کاری از طریق جاب آفر و جاب سیکر، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. از این رو افراد باید با در نظر گرفتن شرایط و وضعیت خود و همچنین شرایط هر یک از این دو ویزا، یکی از این دو روش را انتخاب کنند. متقاضیان باید تمام جوانب این دو نوع ویزای کاری را سبک سنگین کرده و تحلیل نمایند. در روش جاب آفر نیازی به ارائه تمکن مالی نمی باشد، اما در روش جاب سیکر افراد باید بتوانند هزینه زندگی در آلمان مانند خورد و خوراک، مسکن و رفت و آمد خود را  در آلمان پوشش دهند. این یکی از محاسن دریافت ویزا از طریق جاب آفر است. از طرفی افراد در روش جاب آفر از آینده شغلی خود مطمئن هستند و مسیری مشخص پیش رو دارند. در حالی که در روش جاب سیکر متقاضیان یک مدت 6 ماهه دارند که کار پیدا کنند و ممکن است در این مدت اصلا موفق به یافتن شغل نشوند. در این صورت تمام زحماتی که در این مسیر کشیده اند و همه هزینه هایی که انجام داده اند، به باد می رود. به این ترتیب به طور کلی می توان نتیجه گرفت روش جاب آفر روش مطمئن تری است، اما ممکن است برای بعضی افرا