در ماه ژوئن سال 2017 نسخه  OECD Outlook for Employment منتشر شد که مورد ارزیابی بین المللی روند بازار کار فرانسه قرار گرفت که با چشم اندازهای های کوتاه مدتی نیز مواجه شد. این مقاله همچنین شامل ارزیابی عملکرد بازار کار براساس رتبه بندی استراتژیک؛ کسب و کار جدید OECD؛ انعطاف پذیری بازار کار در پی بحران های جهانی؛ ایجاد تغییرات تکنولوژیکی و جهانی شدن در بازارهای کار و یا ایجاد تفاوت های کلیدی در کشور نیز خواهد شد.

بازار کار فرانسه

تحولات بازار کار فرانسه

توجه: متوسط ​​OECD در نظر گرفته شده شامل منبع محاسبات OECD براساس بانک اطلاعاتی؛ چشم اندازهای اقتصادی OECD و در ماه ژوئن سال 2017 نیز خواهد بود.
در سال های اخیر این کشور با روند نزولی بازار کار  روبرو شده است که البته تمامی شرایط بازار کار نیز در آن پیش بینی شده است. بخاطر داشته باشید که نرخ متوسط استخدام ​​OECD در سه ماهه اول و در سال 2017 با پیشرفت چشمگیری مواجه گشت. بخاطر داشته باشید که پس از گذشت ده سال از بحران مالی جهانی این نرخ به حالت عادی خود بازگشت.

میانگین نرخ بیکاری در OECD همچنان به قله آهسته خود ادامه می دهد، اما همچنان کمی بالاتر از سطح پیش از بحران می باشد چرا که فرایند اشتغال به اندازه کافی نیز افزایش نیافته است. این درحالیست که تا حد بسیاری رشد نرخ بهره کاهش یافته است و تلاش جد بسیاری در خصوص جبران آن نیز شده است. پیش بینی می شود که نرخ بیکاری در اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 به سطح پیش بحرانی خود برسد. شما میتوانید جهت ویزای کار فرانسه نیز درخواست  دهید.

استخدام در بازار کار فرانسه

مبحث استخدام در کشورهای مختلف در حال بهبود است اما نگرش گروه های مختلف در خصوص نیروی کار بسیار ناهموار است. پس از کاهش اندکی از این نرخ در نیمه دوم سال 2015، نرخ بیکاری در فرانسه یعنی در سال گذشته به طور کامل تثبیت شد اما در ماه آوریل 9.5٪ از نیروی کار باقی ماند. بیاد داشته باشید که سطح قبلی این بحران مالی در مارس سال 2008 در حدود 7.3٪ نیز تخمین زده شده است. در اکثر کشورهای دیگر OECD و شرایط بازار کار با پیشرفتهای چشمگیری نیز مواجه بوده است. درصد اشتغال، به عنوان یک سهم و برای سنین 17تا74 ساله معادل با 1.8 درصد نیز می باشد. در باره آمار املاک در فرانسه نیز مطالعه کنید.

شرایط بازار کار فرانسه

در مقایسه با بحران های قبلی در فرانسه و شکاف ایجاد شده با سایر نقاط OECD و در سه ماه آخر سال 2016 این آمار به میزان 6.2 درصد نیز افزایش یافته است. این شکاف نشان دهنده نرخ اشتغال بسیار پایین در سن 65 و بالاتر و در کشور فرانسه خواهد بود. البته شما میتوانید برای تابعیت و اقامت فرانسه نیز اقدام کنید .

  • پیش بینی های OECD نشان می دهد که اشتغال در فرانسه تا پایان سال 2018 تثبیت خواهد شد و نرخ بیکاری در این دوره پیش بینی شده نیز کاهش خواهد یافت.
  • کشور فرانسه، همانند بسیاری دیگر از کشورهای عضو OECD، فرایند قطب بندی اشتغال با مهارت متوسط و یا مهارت های بالا را تجربه کرده است. بیاد داشته باشید که این روند بلندمدت به سمت افزایش مشاغل در بخش خدمات و کاهش سهم استخدام در تولید نیز قرار گرفته است. تعدادی از کارگران با مهارت متوسط ​​در معرض خطر شلوغی و با مهارت های پایین تر قرار خواهند گرفت تا در اشتغال باقی بمانند، بخاطر داشته باشید که کارگرانی که مهارت کمتری دارند در معرض خطر از دست دادن شغل قرار می گیرند که این امر منجر به عدم فعالیت و افزایش نرخ بیکاری می شود.

برای دریافت اطلاعات و مشورت بیشتر با مشاوران موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید .

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده