آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

مردم از کشورهای سراسر دنیا، با قصدهای مختلفی به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند. راه‌های متفاوتی مثل: مهاجرت کاری به کشور آلمان، راه‌اندازی کسب و کار جدید و یا مهاجرت از طریق ارتباط خانوادگی، برای این امر وجود دارند. همچنین دلایل زیادی وجود دارد که، چرا افراد به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند. شما می‌توانید به جهت یافتن شغل، برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک شرکت یا گذراندن دوره‌های آموزشی و تحصیل، به آلمان مهاجرت کنید. البته همیشه راه‌های ساده‌ای وجود دارد که شما از طریق آن‌ها، راحت‌تر و سریع‌تر به هدف‌تان برسید. در ادامه این مقاله، ما آسان ترین راه مهاجرت به آلمان را بررسی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

مهاجرت به آلمان

تحصیل در آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تابعیت و شهروندی آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

در بخش زیر، 5 مورد از آسان ترین راه های مهاجرت به آلمان را بررسی نموده‌ایم. در صورتی که متقاضی مهاجرت به آلمان 2022 هستید، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی نیز تماس بگیرید.

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار در آلمان، مناسب افرادی است که دارای تخصص و مهارتی منحصر به فرد هستند. این ویزا به دارندگان اجازه می‌دهد تا، به مدت نهایتا 6 ماه در این کشور زندگی کنند و به دنبال کار بگردند. پس از اینکه متقاضی، شغل مورد نظر خود را پیدا کرد، باید این ویزا را به مجوز کار در آلمان، تبدیل نماید. در صورتی که طی زمان معین شده، افراد هیچ کاری را پیدا نکنند، باید به شهر و کشور خودشان بازگردند. یکی از وب‌سایت‌های معتبر و مناسب برای یافتن کار در آلمان، www.yourccc.com است. برای یافتن کار در آلمان به این وبسایت بین‌المللی مراجعه نمائید.

اخذ مجوز کار در آلمان

مجوز کار در آلمان، مخصوص افرادی است که در این کشور شغلی را پیدا کرده‌اند و اکنون نیاز به دریافت مجوز جهت کار در آن‌جا را دارند. پس اگر شما یکی از این افراد متخصص هستید و می‌توانید با یک کارفرمای آلمانی که آماده انجام هرگونه حمایت مالی از شماست همکاری کنید، برای این ویزا اقدام کنید. با اخذ ویزای مجوز کار، شما می‌توانید به فعالیت‌های شغلی خود و زندگی با خیال آسوده در آلمان بپردازید. مدارکی که برای دریافت مجوز کاری آلمان لازم هستند شامل: پیشنهادنامه از طرف کارفرما یا مدرکی مبنی بر اشتغال به کار و مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه بیمه مسافرتی هستند.

مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

ویزای کارآفرینی آلمان، برای افرادی است که دارای ایده‌های تجاری عالی و منحصر به فرد هستند. این ایده شما، باید بتواند به اقتصاد آلمان کمک کند و تاثیر مثبتی بر آن داشته باشد. همچنین شما باید بتوانید کسب و کار خود را، از لحاظ مالی کاملا تامین کنید. در ابتدا، باید پیش از راه‌اندازی کسب و کارتان، گواهی مبنی بر تمکن مالی و بودجه کافی خود به سفارت آلمان ارائه نمائید. این راه مهاجرت به آلمان، نسبت به موارد دیگر هزینه بیشتری خواهد داشت. در واقع برای ایجاد شغل کارآفرینی در آلمان، به حداقل 1 میلیون یورو نیاز دارید. یکی دیگر از شرایطی که کسب و کار تازه شما باید داشته باشد، این است که باید باعث استخدام حداقل 10 شهروند آلمانی تبار شود.

ویزای دانشجویی، از آسان ترین راه های مهاجرت به آلمان

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان را، می‌توان از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی این کشور در نظر گرفت. زیرا تحصیل در آلمان به صورت رایگان انجام می‌شود و دولت کشور نیز از دانشجویان و محصلان خارجی، حمایت بسیاری می‌کند. اگر مایل به تحصیل در آلمان هستید، باید برای دریافت ویزای دانشجویی کشور آلمان، اقدام کنید. با این وجود، برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، آلمان ویزای خود را فقط و فقط برای یک مدت کوتاه(سه ماهه)، صادر می‌کند. پس اگر می‌خواهید در دوره‌ای که بیش از سه ماه طول می‌کشد اقدام به پذیرش کنید، باید قبل از ورود به کشور آلمان، برای اقامت خود مجوزی دریافت کنید.

پس از اتمام دوره تحصیلی مورد نظر، می‌توانید مدتی را جهت جستجو و یافتن کار، در کشور آلمان اقامت داشته باشید. همچنین پس از اینکه شغل مورد نظر خودتان را پیدا کردید، باید طبق مورد بالا، برای دریافت مجوز کار در آلمان اقدام کنید. متقاضیان برای دریافت ویزای دانشجویی در آلمان، باید مدارکی را به سفارت کشور آلمان یا کنسولگری این سرزمین، ارسال کنند. این مدارک شامل: نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر و مدرکی مبنی بر داشتن حمایت مالی کافی برای تامین هزینه تحصیل خود، می‌باشند. جالب است بدانید که سالانه افراد زیادی نیز برای پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان اقدام می‌کنند، زیرا این رشته یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در کشور آلمان است.

مهاجرت به آلمان از طریق حمایت خانواده

در این نوع ویزا، افرادی که خارج از آلمان هستند؛ اما یک یا چند نفر از اعضای نزدیک خانواده‌شان در آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. قوانین فعلی ویزا در کشور آلمان، گویای این امر است که، افرادی که دارای همسر و یا فرزندان زیر سن 16 سال هستند، می‌توانند برای زندگی در آلمان درخواست ویزای مهاجرتی کنند. یکی از شروط مهم در راستای دریافت این ویزا، آن است که باید ثابت کنید افرادی که در کشور آلمان زندگی می‌کنند و منتظر شما هستند، خانواده درجه یک و نزدیک به شما می‌باشند. همچنین فرد متقاضی مهاجرت، درصورتی که بیش از 16 سال سن دارد، باید به زبان آلمانی مسلط باشد.

سوالات متداول درباره آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

پاسخ سوالات خود را در بخش زیر مشاهده نمائید. در صورت تمایل، با مشاوران موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

راه قانونی و سریع مهاجرت به آلمان چیست؟

شما برای واجد شرایط بودن جهت مهاجرت به آلمان، باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • ثابت کردن تمکن مالی
 • داشتن بیمه سلامت
 • حداقل تسلط اولیه به زبان آلمانی
 • دریافت ویزای آلمان
 • مجوز اقامت استاندارد و معتبر
 • دریافت کارت آبی کشور آلمان و اتحادیه اروپا (EU)
 • مجوز اقامت یا اجازه اقامت دائم

آیا مهاجرت به آلمان آسان است؟

خبر خوبی که می‌توانیم به متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان بدهیم، این است که؛ بله، خوشبختانه مهاجرت به آلمان حتی برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا نیز زندگی می‌کنند، به اندازه کافی آسان است.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان و اقامت این کشور چیست؟

در صورتی که شما از طریق راه‌اندازی یک کسب و کار ساده، استخدام شدن، ویزای جستجوی کار و ویزای کاری جهت مهاجرت به آلمان اقدام کنید، شانس بیشتری برای پذیرفته شدن و دریافت اقامت خواهید داشت. البته تحصیل در آلمان نیز، یکی از راه‌های بسیار هموار و آسان جهت مهاجرت به این کشور است.

بهترین راه برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان چیست؟

برای دریافت اقامت دائم در کشور آلمان، باید قوانین مجوز اقامت دائم اتحادیه اروپا را رعایت کنید که شامل موارد زیر هستند:

 • شما باید حداقل 5 سال به صورت قانونی و متداول، در کشور آلمان زندگی کرده باشید.
 • باید بتوانید خود و خانواده‌تان را، جهت زندگی در کشور آلمان از لحاظ مالی حمایت کنید.
 • تسلط لازم و کافی را به زبان آلمانی داشته باشید.
 • دانش اولیه‌ای از سیستم حقوقی و اجتماعی و شیوه زندگی در آلمان داشته باشید.
 • محل زندگی مناسب برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

آیا خرید منزل در آلمان، باعث می‌شود تا سریع‌تر اقامت دریافت کنیم؟

این روش دریافت اقامت، امکان‌پذیر است؛ اما رایج نیست. در برخی از موارد، خرید مسکن در آلمان می‌تواند به شما کمک کند تا به دریافت اقامت دائم این کشور نزدیک‌تر شوید. البته شما باید پس از مدت 3 سال زندگی در آلمان، ویزای خود را تبدیل به اقامت دائم و در نهایت شهروندی کنید.

آلمان دارای یکی از سازمان یافته‌ترین و سریع‌ترین فرآیندهای مهاجرت در جهان می‌باشد. سریع ترین راه مهاجرت به آلمان، از طریق ویزای جستجوی کار است. این ویزا، یک مجوز برای اقامت طولانی مدت در آلمان می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد، به مدت 6 ماه جهت یافتن کار و استخدام، در این کشور اقامت داشته باشید.

راه‌های دیگری مثل: تحصیل در آلمان، مهاجرت از طریق روابط خانوادگی و ازدواج و مهاجرت از طریق جاب آفر به آلمان وجود دارد که شرایط متفاوتی دارند؛ اما می‌توانند به رسیدن شما به اهداف‌تان کمک کنند. پس اگر می‌خواهید به آلمان مهاجرت کنید و نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان دارید، با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید.

مقاله مرتبط: چگونه جاب آفر آلمان را دریافت کنیم؟

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده