بورسیه تحصیلی دومینیکن

بورسیه تحصیلی دومینیکن

دومینیکن یکی از مقاصد برتر دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل رایگان هستند. تعداد زیادی بورس تحصیلی ارائه شده توسط کالج ها و دانشگاه های دومینیکن و همچنین بورسیه تحصیلی توسط دولت این کشور و موسسات وجود دارد. در این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مروری خواهیم داشت بر بورسیه تحصیلی دومینیکن ضمن اینکه شما عزیزان برای اطلاع در خصوص شرایط تحصیل در این کشور به صورت رایگان، می توانید با کارشناسان ما در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان از طریق ارتباط تلفنی تماس داشته باشید.

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی دومینیکن

برای تمامی فارغ التحصیلان کارشناسی و یا دانشجویان ارشد سال های اول و ارشدی که علاقمند به رسوم کلاسیک لیبرال می باشند، میزان بورس بین 2000 تا 15000 دلار می باشد. بورسیه ی سایت خارجی HBCC ” Packard”، برای دانشجویان آمریکایی تبار که مایل به تحصیل در جمهوری دومینیکن هستند. میزان بورسیه 500 تا 5000 دلار است. بورسه و کمک هزینه ی تحصیلی بورن، برای دانشجویان دوره ی کارشناسی یا کارشناسی ارشد که متقاضی تجربه ی تحصیل در خارج در کشوری غیر از منطقه ی اروپای غربی، کانادا یا نیوزلند و در موسسه ای که استاندارد های لازم را دارد، هستند.

 • بورسیه ی تحصیل خارج از کشور SIT، میزان بورسیه : 500 تا 5000 یورو (به استثنای تابستان)
 • کمک هزینه ی جکی رابینسون (The Jake Robinson Foundation)، برای دانش آموزان اقلیت دبیرستانی که نیاز مالی خود را به اثبات رسانده باشند و قصد تحصیل در یک دوره ی 4 ساله در یک موسسه را داشته باشند. میزان پرداختی: تا 7500 دلار
 • برنامه ی کمک هزینه ی تحصیلی بین الملی ریچل رابینسون، میزان پرداختی : تا 10000 دلار

بورس تحصیلی مربوط به برنامه ی بورسیه ی گیلمن (Gilman)، متعلق به دانشجویان ارشد آمریکایی که کمک هزینه ی Federal Pell Grant برای تحصیل در یک کالج دو یا چهار ساله و یا در یک دانشگاه را جهت تحصیل در دوره های جهانی خارج از کشور، دریافته کرده اند. برنامه ی بورس تحصیل خارج از کشوربرای اسپانیایی زبان های مقیم آمریکا در دومینیکن، مربوط به دانشجویان موسسات HACU متقاضیان باید حداقل دو ترم تحصیلی را در زمان برنامه در کالج گذرانده باشند و یا اعتبار معادل آن را دریافت کرده باشند.

برنامه ی گرنت Grant مربوط به موسسه مطالعات ترکی در دومینیکن، برای فارغ التحصیلان مدرسان کمک های اولیه و اعضای دانشگاه آمریکایی است و متقاضیان باید در مطالعات ترکی در ایالات متحده و یا ترکیه شرکت کرده باشند. بورسیه ی صلح و دیپلماسی Ibn Battuta Merit:

 • باید در 600 تا 1000 کلمه به این سوال پاسخ دهید: انتظار دارید که با مطالعه و یادگیری زبان عربی به چه چیزی دست پیدا کنید؟
 • باید حداقل به مدت 3 ترم دانشگاهی در عربی مدرن استاندارد یا زمینه های مشابه تحصیل کرده باشید.
 • باید 3 توصیه نامه داشته باشید و حداقل یکی از این نامه ها باید از طرف یکی از اساتید و مدرسان زبان عربی باشد.
 • باید رونوشتی از مدرک و نمرات مربوط به مطالعات پیشینتان در زمینه ی عربی، تهیه نمایید.

شرایط تحصیل رایگان در دومینیکن

جمهوری دومینیکن، جزیره هیسپانیولا (Hispaniola) را با کشور هائیتی (Haiti) به اشتراک میگذارد. هر دو ملیت تاریخ سختی دارند که با برده داری، بی ثباتی سیاسی و اقتصادی، و خشونت همراه بوده است. و متاسفانه جامعه بین المللی هنوز جزیره را اینگونه میبیند. درحالی که جمهوری دومینیکن فرهنگ کارائیبی عالی دارد که بسیار پذیرای گردشگران است. در واقع مردم فقط برای بازدید از خط زیبای ساحلی، تمام راه تا کوستان را می روند.

شرایط تحصیل رایگان در دومینیکن

یافتن برنامه ای برای تحصیل در جمهوری دومینکن. این جمهوری دومین ملیت بزرگ کارائیب و یکی از دو جزیره کارائیب است که بین دو کشور مشترک است. جمهوری دومینیکن دو سوم شرقی جزیره هیسپالیولا (Hispaniola) را اشغال میکند و یک سوم غربی آن توسط هائیتی اشغال شده است. تعداد کمی دانشگاه عمومی در دومینیکن وجود دارد و رایگان می باشد. موسسات آموزش عالی خصوصی، از نظر علمی خوب عمل کردند و بیشتر آن ها با دانشگاه های اروپایی و امریکایی در ارتباط هستند. کشور دانشگاه ایالتی خود را به اسم Clifton Community College دارد.

دانشکده های پزشکی در دومنیکن همیشه عناوین مثبت ایجاد میکند. یکی از دانشگاه های پزشکی برتر، دانشگاه رووس (Ross University) که دانشکده پزشکی بزرگ منطقه میباشد و برای تحصیل در رشته های زیستی، دانشگاه سلمسون (Clemson University) محبوب است. در اینجا لیست دانشگاه ها و سایر موسسات عالی دومینیکن را مشاهده می کنید:

 • کالج محلی دومینیکن: موسسه دو ساله دولتی در استوک فارم(Stock Farm).
 • دانشگاه هند غربی (The University of the West Indies) در روسو(Roseau) یک مجتمع آزاد دانشگاهی دارد.
 • Saints University School of Medicine: دانشکده خصوصی پزشکی در روسو(Roseau )، دومینیکن
 • دانشگاه بین المللی برای تحصیلات کارشناسی (International University for Graduate Studies) : یک دانشگاه خصوصی در پورتمونت(Portsmouth)، دومینیکن
 • New World University: دانشگاه خصوصی در روسو، دومینیکن
 • دانشگاه علوم پزشکی روسو(Ross university school of medicine): دانشگاه خصوصی در روسو
 • Ballsbridge University: دانشگاه خصوصی در روسو با چندین فضای آموزشی در چندین کشور

به دانشجویان پیشنهاد می شود قبل از رسیدن مخارج خود را محاسبه کنند. هرچند بورسیه ارائه می شود، اما شما می توانید هزینه های خود را در زمانی که در دومینیکن تحصیل می کنید، بپردازید. بعضی دانشجویان برای دریافت کمک هزینه و تخفیف سرویس های استثنایی یا تحصیل در منطقه ای خاص واجد شرایط شناخته می شوند. عموما دانشکده ها به دانشجویان کمک میکنند که سرمایه لازم برای تحصیل را بیابند. مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند شما را به صورت کامل در زمینه های گفته شده راهنمایی کنند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده