هزینه تحصیل در اسلوونی

هزینه تحصیل در اسلوونی

کشور اسلوونی در پی آن است که یک محیط تحصیلی و دانشی واقعی را بسازد و سعی بر ان دارد که معیارهای خود را در قالب مدارس عالی، سیستم آموزش عالی، اموزش دوره های فنی حرفه ای، آموزش زبان، امنیت در مدارس، عدم تبعیض در مدارس، فن آوری های تحصیلی، آمارهای تحصیلی، کیفیت حرفه ای بالای تحصیلی، گسترش سیستم آموزشی و دوره های فنی حرفه ای، گسترش رشته های متفاوت در دوره های لیسانس و به روز کردن سیستم تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری و هزاران راه دیگر، به نمایش گذارد. در این مقاله به بررسی برخی از هزینه تحصیل در اسلوونی می پردازیم.

شرایط هزینه تحصیل در اسلوونی

هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در اسلوونی چقدر می شود؟ در اینجا هزینه زندگی دانشجویی به صورت میانگین تخمین زده شده است. البته این هزینه کاملا دقیق نیست اما می تواند فقط به عنوان راهنمایی جهت تامین بودجه در نظر گرفته شود.

هزینه تحصیل در اسلوونی

هزینه خوابگاه در اسلوونی

زندگی در خوابگاه های دانشجویی کمتر از زندگی در خوابگاه های خصوصی و آپارتمان های خصوصی می باشد.  بنابراین بهتر است جهت اسکان خوابگاه های مشترک را انتخاب کنید.

  • هزینه خوابگاه: ماهیانه بین 80 تا 160 یورو می باشد.
  • هزینه سوئیت خصوصی دو خوابه( حهت اسکان دو نفر): ماهیانه 100 تا 130 یورو می باشد.
  • هزینه سوئیت خصوصی تک خوابه(جهت اسکان یک نفر): ماهیانه 120 تا 160 یورو

هزینه حمل و نقل در اسلوونی

هزینه حمل و نقل یکی دیگر از هزینه های زندگی دانشجویی می باشد. ارزان قیمت ترین راه جهت حمل و نقل پیاده روی می باشد. البته این گزینه جهت مسافرت های طولانی پاسخگو نمی باشد. گزینه بعدی استفاده از دوچرخه می باشد. قیمت یک دوچرخه قدیمی حدود 30 تا 50 یورو است که کاملا مقرون به صرفه می باشد. فقط مراقب باشید دوچرخه خریداری شده دارای قفل باشد زیرا دزد دوچرخه در تمام شهر پراکنده شده.

هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی

  • بلیت یک نفره: 1.2 یورو
  • بلیت ماهیانه( مختص دانشجویان): 20 یورو

هزینه خورد و خوراک دانشجویی در اسلوونی

معمولا دانشجویان با استفاده از ژتون غذا خورد و خوراک خود را تامین می کنند.  زیرا بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. هزینه هر ژتون بطور میانگین 2.63 یورو می باشد. گران قیمت هزینه برای یک ژتون 4.37 یورو می باشد.

اجازه کار حین تحصیل در اسلوونی

در اسلوونی، حین تحصیل به دانشجویان اجازه کار نیز داده می شود. این اجازه کار به صورت پاره وقت است و این کار می تواند توسط آژانس کاریابی به دانشجویان ارائه شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده