نرخ مالیات شرکت ها در لهستان

نرخ مالیات شرکت ها در لهستان

 شرکت های مقیم در لهستان ملزوم به پرداخت مالیات بر درآمد می باشند، همچنین به عنوان CIT بر تمام منابع درآمد از تولید آنها در سراسر جهان مالیات تعلق می گیرد. این وضعیت تنها برای یک شرکت مقیم در لهستان است که مدیریت اصلی آن شرکت نیز در لهستان ثبت شده باشد. اما در شرکت هایی که مدیریت آنها در لهستان نیست، نرخ مالیات شرکت ها در لهستان تنها بر درآمدی تعلق میگیرد که در خاک لهستان به دست آمده است.

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی شیراز (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه نرخ مالیات شرکت ها در لهستان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط پرداخت مبلغ درصد و نرخ مالیات شرکت ها در لهستان

نرخ مالیات شرکت در سال 2014 در حدود 19 درصد کل درامد می باشد، و معمولا به صورت سالانه مالیات محاسبه می شود. به منظور محاسبه و دریافت مالیات از شرکت های بزرگ، مالیات دهندگان توسط قانون موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود هستند، و همچنین ترازنامه بایستی همراه با دفتر مالی سه ماه قبل از پایان سال تحویل داده شود. بر اساس درآمد سال جاری، مالیات دهندگان ملزم به پرداخت مالیات ماهانه می باشند. اگر شرایط خاصی پیش آید مالیات دهندگان می توانند با اطلاع شرایط پرداخت های ماهانه ی خود را تغییر دهند.

نرخ مالیت شرکت ها در لهستان

گزارش و تاریخ پرداخت مالیات در لهستان چیست؟

سال مالیاتی در لهستان در 31 دسامبر به پایان می رسد. برای شرکت ها، مهلت برآورد بازگشت مالیات به مقامات مالیاتی در 31 مارس همان سال می باشد. مهلت اعمال پرداخت مالیات برای شرکت ها متفاوت است. در سال گذشته، 30 سپتامبر آخرین تاریخ برای بازگشت سالانه مالیات بود.

سود سرمایه در لهستان

سود سرمایه که از دارایی های کسب و کار ثابت ایجاد می شود به درآمد حاصل از منابع دیگر اضافه میشود. نرخ مالیات بر درآمد در شرکت های بزرگ 19 درصد می باشد.

سود واحد مالیاتی، مالیات بر فروش و مالیات بر ارزش افزوده در لهستان

شرکت هایی که در لهستان به عنوان شاخه یک شرکت لهستانی شناخته می شوند منوط به پرداخت مالیات بر درآمد می باشند. که به عنوان مالیات بر ارزش افزوده شناخته می شود، با توجه به اینکه لهستان تبدیل به یک عضو اتحادیه اروپا شده است، قانون مالیات بر ارزش افزوده لهستان بر طبق قوانین و مقررات 112 ام تحادیه اروپا، و همچنین دیگر قوانین در مورد اتحادیه اروپا تغییر کرده است.

مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در لهستان در مورد معاملات زیر نیز صادق است:

  •  تامین کالا و خدمات در لهستان
  •  صادرات محصولات به خارج از اتحادیه اروپا
  •  واردات کالا از کشورهای دیگر

برای یک لیست کامل از خدماتی که در لهستان مالیات بر ارزش افزوده به آنها تعلق می گیرد، می توانید با شرکت ما کارشناسان ما تماس حاصل کنید و اطلاعات دقیق را دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، اگر شما علاقه مند افتتاح شرکت در لهستان هستید، مشاوران ما در شکل گیری شرکت در لهستان تمام اطلاعات لازم را برای شما فراهم خواهند کرد. صرف نظر از اینکه تصمیم گیری نوع شرکت با شما است، شرکت ما کمک خواهد کرد که شما یک شروع عالی داشته باشید.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات ثبت شرکت ها در لهستان را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشور لهستان با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده