تابعیت و شهروندی کره جنوبی

تابعیت و اقامت در کره جنوبی

تابعیت و شهروندی کره جنوبی در قانون تابعیت مصوب سال 1997 پیش‌بینی شده است. قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی کره جنوبی چگونه است؟ آیا کودک با تولد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و می‌تواند تابعیت و شهروندی کره جنوبی کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت شود؟ آیا با ازدواج هم می توان شهروندی را به دست آورد؟

در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت نظیر شرایط مهاجرت از طریق تحصیل ، کار ، تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد.

شرایط و راه های اخذ تابعیت و شهروندی کره جنوبی

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و شهروندی کره جنوبی می پردازیم:

تابعیت و اقامت در کره جنوبی

موارد کسب تابعیت و شهروندی کره جنوبی

از طریق تولد فرزند در خاک کره

با تولد نوزاد یا بچه دار شدن خود کودک اقامت و تابعیت در کره جنوبی را کسب می کند. تولد در قلمرو (خاک) کره جنوبی به صورت خودبخود باعث انتقال تابعیت و اقامت در کره جنوبی نمی‌گردد. مگر اینکه:

 • شخصی که در کره جنوبی از والدین نامعلوم متولد شده باشد.
 • طفل رهاشده‌ای که پدر و مادرش معلوم نباشد و در خاک کره جنوبی یافت شود.

از طریق اعمال اصل خون

 • شخصی که در هنگام تولدش پدر یا مادرش تبعه کره جنوبی باشد.
 • طفلی که پدرش تبعه کره باشد وی نیز به عنوان تبعه کره محسوب خواهد شد ولو اینکه در کشور دیگری متولد شده باشد و یا اینکه در هنگام تولد وی پدرش نیز فوت کرده باشد.

پذیرش به تابعیت و شهروندی کره جنوبی و اعطای تابعیت

اعطای تابعیت

قوانینی که مربوط به اعطای تابعیت هستند معمولاً زمانی اعمال می‌گردند که به نوعی رابطه مبتنی بر اصل خون و یا ازدواج برای تبعه کره‌ای وجود داشته باشد. شرایط مورد نیاز در صورتی‌ که متقاضی تابعیت، طفل و یا زن خارجی (زنی خارجی که با مرد کره‌ای ازدواج کرده باشد) متفاوت است.

هیچ‌یک از متقاضیان (اطفال و زنان خارجی) نباید در طی 6 ماه قبل از تقاضا به تابعیت کشور دیگری درآیند و همچنین آن ها بایستی حداقل 3 سال در کره جنوبی اقامت داشته تا بتوانند تابعیت و اقامت در کره جنوبی را کسب نمایند.

 • در صورتی که متقاضی خردسال بوده و یکی از والدین وی تابعیت کره را داشته باشد کشوری که قبلاً آن طفل در تابعیت آن بوده است می‌بایستی اجازه ترک تابعیت قدیمی را صادر نماید تا آن خردسال بتواند به تابعیت کره درآید.
 • چنانچه شخص خارجی با تبعه کره ازدواج نموده و سه سال از ازدواج آن‌ها گذشته باشد و حداقل یک سال متوالی در کره جنوبی ساکن باشد می‌تواند تابعیت کره را کسب نماید.

شرایط اعطای تابعیت و شهروندی کره جنوبی (بدون استفاده از تولد یا ازدواج) از طریق تقاضا

 1. متقاضی باید 5 سال یا بیشتر در کره زندگی کرده باشد.
 2. متقاضی باید از قانون مدنی کره جنوبی پیروی نماید.
 3. متقاضی باید رفتار مناسبی داشته باشد.
 4. متقاضی باید قادر به تأمین مخارج خود باشد.
 5. متقاضی باید با زبان و آداب و رسوم کره‌ای آشنایی داشته باشد.
 6. متقاضی باید مجوز تابعیت کره را از وزارت دادگستری اخذ نموده باشد.

تابعیت مضاعف در کره جنوبی

در قانون تابعیت و شهروندی کره جنوبی، تابعیت مضاعف پیش‌بینی نشده است. شخصی که تابعیت و اقامت در کره جنوبی و کشور دیگری را داشته باشد می‌بایستی قبل از رسیدن به سه 22 سالگی یکی از تابعیت‌های خود را انتخاب نماید.

اگر شما هم خواهان تابعیت و شهروندی کره جنوبی هستید وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر واقع در شیراز که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد می‌توانند شما را یاری دهند و یا به سایت سفارت کره جنوبی مراجعه کنید. امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

مطلب فوق با کوشش همکاران ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد، هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت در کره جنوبی کرده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت می توانید به وب سایت اخذ تابعیت و اقامت در کره جنوبی مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید.

مطلب فوق به قلم استاد دکتر حسین آل کجباف تهیه و از طرف انتشارات جنگل منتشر شده است.

در نهایت همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده