بورسیه تحصیلی شیلی

بورسیه تحصیلی شیلی

شیلی به دلیل آموزش عالی، تحقیق، نوآوری مورد تقاضای دانشجویان زیادی می باشد. در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بنابر استقبال روز افزون علاقمندان تحصیل در خارج از کشور به بررسی بورسیه تحصیلی شیلی پرداخته اند، و به شرایط تحصیل رایگان در این کشور نیز اشاره کرده اند.

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی شیلی

بورسیه های دولت جهت تحصیل در شیلی برای داوطلبان مقطع دکترا، دولت شیلی از طریق کمیسیون ملی برای تحقیقات علمی و صنعتی (CONICYT) بورسیه هایی به داوطلبان مقطع دکترا که قصد ادامه تحصیل در خارج از شیلی را دارند، ارائه می دهد. هدف این بورسیه ها استفاده از مزایای رشته های ارائه شده پس از فارغ التحصیلی دانشجویان و قوی کردن ساختار فرهنگی شیلی است. این بورسیه ها، هزینه های تحصیل و بلیط رفت و برگشت به کشور مورد نظر را به طور کامل تامین می کند.

همچنین مبلغ 500 دلار و برای تامین هزینه کتاب و بیمه درمانی به دانشجویان حقوق 1100 دلار تعلق می گیرد. مبلغی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان (در صورت وجود) با توجه به هزینه های کشور مقصد در نظر گرفته می شود. این هزینه ها چهار سال تحصیلی را پوشش می دهند. بورسیه Bicentennial، این بورسیه برای افرادی است که دوره متوسطه خود را با نمرات درخشانی تمام کرده اند و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایی که متعلق به council of rector
( CRUNCH) می باشد را دارند.

بورسیه Juan Gomez Mills، این بورسیه برای افرادی است که دوره متوسطه خود را با نمرات درخشانی تمام کرده اند و قصد ادامه تحصیل در هر موسسه آموزش عالی معتبر را دارند. متقاضیان باید دارای حداقل نمره 500 یا بیشتر در P.S.U باشند. P.S.U Scholarship Points، این بورسیه برای دانش آموزانی است که دارای نمره ملی در هر آزمون P.S.U و یا آزمون های ریاضی و زبان باشند. این بورسیه برای دانش آموزان مدارس شهری و مدارس خصوصی ارائه می شود.

شرایط تحصیل رایگان در شیلی

شیلی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد. دانشگاه های بسیاری به خصوص در پایتخت این کشور ، سانتیاگو ، وجود دارد. دو دانشگاه شیلی به عنوان معتبرترین دانشگاه های قاره آمریکا شناخته شده اند . این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه شیلی( University of Chile) و دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی (Pontifical Catholic University of Chile ). دوره های متعددی برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ها موجود می باشد.

در مجموع حدود 25 دانشگاه ایالتی و موسسات متعدد خصوصی در شیلی وجود دارد . سیستم حمل و نقل سانتیاگو پیشرفت زیادی داشته است ، همچنین میزان جرم و جنایت در این شهر نسبت به اکثر پایتخت های آمریکای جنوبی کمتر است، موزه و گالری های هنری بسیاری در این شهر به چشم می خورد. والدیویا، والپاریسو و کنسپسیون از شهرهای محبوب دیگر برای ادامه تحصیل در شیلی می باشند.

شرایط تحصیل رایگان در شیلی

سطح اشتغال در کشور شیلی بالاست. مشاغل تخصصی بسیاری موجود است و انگلیسی زبانان می توانند در شرکت های چند ملیتی و استارت آپ های محلی شغل مورد نظر خود را بیابند. مناظر طبیعی و بکر زیادی از جمله آتشفشان، دره، بیابان، کوه های آند، سواحل بکر و دست نخورده اقیانوس آرام، پاتاگونیا در این کشور وجود دارد. علاوه بر آن در زمین های شرقی می توان فعالیت هایی مانند پیاده روی، اسکی، شنا، موج سواری و سوارکاری انجام داد.

آب و هوای این کشور مدیترانه ای است و زمستان ها معتدل با بارش و رطوبت کم نسبت به برزیل و آرژانتین همراه است. تحصیل در دانشگاه های شیلی رایگان نیست، اما دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل از بورسیه های تحصیلی و وام های دانشجویی استفاده کنند. با مشاوره تلفنی رایگان در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانید از هزینه زندگی در شیلی مطلع شوید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده