مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا

کشور مالتا یا جمهوری مالت در این روزها به یکی از مقصدهای مهم مهاجران برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. بر این اساس در این مقاله به بررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

چرا سرمایه گذاری در کشور مالتا؟

سرمایه گذاری در خارج از کشور به دلیل نوسانات بازار ارز و عدم ثبات اقتصادی و عدم امنیت بازار اقتصادی ایران در شرایط فعلی یکی از بهترین اقدام ها در جهت سودآوری و ورود ارز به کشور می باشد. سرمایه گذاری در خارج از کشور برای اهداف تجاری و سوددهی و ارزآوری انجام می شود.کشور کوچک مالتا که در جنوب اروپا و در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد، یکی از کوچک ترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار مورد توجه می باشد. برخورداری از منابع طبیعی فراوان، ثبات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و بالا بودن امنیت اجتماعی و امکانات رفاهی بی نظیر این کشور بسیار مورد توجه مهاجران می باشد.تنوع و گوناگونی صادرات و دارا بودن موقعیت تجاری و اقتصادی استراتژیک و حمایت دولت از سرمایه گذاران را نیز می توان به عنوان مهم ترین موارد تعیین کننده در موفقیت سرمایه گذاری در این کشور اروپایی پیشرفته ذکر کرد. علاوه بر این موارد سرمایه گذار با سرمایه گذاری در مالتا می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی دقیق روش های سرمایه گذاری این کشور پرداخته اند. اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

دلایل انتخاب کشور مالتا برای سرمایه گذاری

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری کشورهایی می باشند که از لحاظ اقتصادی فعال و پویا باشند، ثبات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی داشته باشند، دارای سیستم اقتصادی قوی باشند، متقاضی با سرمایه گذاری در این کشورها به سوددهی مناسب برسد و از همه مهم تر با سرمایه گذاری در این کشورها متقاضی بتواند تابعیت و اقامت دائم این کشورها را اخذ کند. به طور کلی شاخص ها و معیارهای مهم و تاثیرگذار در انتخاب کشور مالتا برای سرمایه گذاری خارجی عبارت است از:

 1. دارا بودن ثبات و امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی: کشور مالتا از لحاظ اقتصادی دارای ثبات و امنیت می باشند و سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در این کشور به سودآوری مطلوبی می رسند.
 2. دارا بودن نظام حقوقی سالم و عدم فساد اداری: کشور مالتا یک نمونه خوب از سیستم قضایی سالم می باشند. برخی از کشورها با سیستم های قضایی فرمایشی و با رشوه و تداخل افراد بانفوذ و رای و نظر افراد بانفوذ به صدور حکم می پردازند که بیشتر این حکم ها به صورت ناعادلانه می باشد.
 3. حمایت دولت از سرمایه گذاران خارجی: در واقع شاید شاخص حمایت دولت مالتا از سرمایه گذاران را بتوان به عنوان مهم ترین عامل در جذب سرمایه گذاران خارجی برشمرد.
 4. پایین بودن نرخ بیکاری و نرخ تورم: شاخص نرخ تورم و نرخ بیکاری به عنوان مهم ترین معیار در ارزیابی چگونگی وضعیت سرمایه گذاری متقاضیان سرمایه گذاری در هر کشوری می باشد.
 5. بالا بودن رشد ناخالص داخلی: یکی از شاخص های موثر در سرمایه گذاری در مالتا میزان تولید ناخالص داخلی کشور مالتا می باشد.
 6. پایین بودن نرخ مصادره اموال: این شاخص نیز ثبات اقتصادی و مالی و امنیت اجتماعی کشور مالتا را نشان می دهد که از شاخص های مهم در سرمایه گذاری در یک کشور محسوب می شود.
 7. امکان اخذ تابعیت و شهروندی با سرمایه گذاری: متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور مالتا از مزیت مهم اخذ تابعیت و شهروندی کشور مالتا برخوردار می شود.
 8. دارا بودن سیستم قضایی قدرتمند و مستقل: عدم فساد مالی و دولتی و دارا بودن سیستم و نظام قضایی قدرتمند موجب می شود تا سرمایه گذاران با آرامش و اطمینان در کشور مالتا سرمایه گذاری کنند.
 9. عدم تبعیض رفتاری میان مهاجران و اتباع یک کشور: متقاضیان می توانند در کشور مالتا بدون تبعیض نژادی و نابرابری اجتماعی و با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازند. یکی از موارد مهم در انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری موضوع رفتارهای ملی و بومی می باشد. این قانون در مورد برابری رفتار میان مهاجران و اتباع یک کشور از طرف دولت آن کشور می باشد. بر اساس این قانون اگر کشوری رفتاری مغایر با حق و حقوق شهروندی با مهاجران داشته باشد، فرد مهاجر می تواند از رفتار دولت شکایت کند.

سرمایه گذاری در مالتا با خرید خانه و ملک

متقاضیان خارجی با سرمایه گذاری در این کشور و اجرای طرح تجاری و پرداخت مالیات ها می توانند پس از ۳ سال اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضی با خرید خانه و ملک در این کشور نه تنها می تواند سرمایه گذاری سودآوری انجام دهد بلکه می تواند مجوز اقامت مالتا را اخذ کند. متقاضی برای خرید خانه و ملک در این کشور باید در حدود ۳۵۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کند. متقاضی به منظور اخذ اقامت کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک و خانه باید تا ۵ سال خانه خریداری شده را حفظ کند و آن را به فروش نرساند. متقاضی می تواند خانه ای را نیز برای مدت ۵ سال در این کشور اجاره کند.

سرمایه گذاری مالتا با خرید خانه و ملک
سرمایه گذاری مالتا با خرید خانه و ملک

سرمایه گذاری در مالتا با ثبت شرکت تجاری

متقاضی ثبت شرکت در کشور مالتا باید طرح تجاری و اقتصادی خود برای راه اندازی شرکت تجاری را ارائه دهد. متقاضی برای این نوع سرمایه گذاری و اخذ اقامت مالتا از این طریق باید دارای دلایل قابل قبول برای اجرای موفق سرمایه گذاری باشد. متقاضی باید با قوانین و شرایط سرمایه گذاری آشنا باشد و در مورد سهام شرکت و معامله قانونی اطلاعات کافی داشته باشد. متقاضی سرمایه گذار باید به طور دقیق فعالیت شرکت را مشخص کند و دلایل قابل قبولی در مورد اشتغال زایی طرح ارائه دهد.طرح تجاری متقاضی باید دارای توجیه اقتصادی باشد و از سوددهی مطلوبی برخوردار باشد. ثبت شرکت با مسولیت محدود در این کشور یکی از روش های کسب و کار در مالتا می باشد. متقاضی برای ثبت شرکت با مسولیت محدود در این کشور نیازمند دو سهامدار می باشد. متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور باید در حدود ۲۱۶۵۰ یورو سرمایه گذاری کند. متقاضی برای ثبت شرکت با مسولیت محدود که جز شرکت های دولتی در مالتا محسوب می شود، باید اساسنامه و نوع شرکت و مشخصات سهامداران را مشخص کند. متقاضی به منظور ثبت شرکت تجاری با مسولیت محدود در کشور مالتا باید مدارک لازم را به اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهد. از جمله مهم ترین این مدارک موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • ارائه طرح تجاری با توجیه اقتصادی و سوددهی مطلوب
 • پاسپورت سهامداران و هئیت مدیره شرکت
 • تعیین سهام افراد دخیل در اجرای طرح تجاری و شرکت
 • ارائه اساسنامه و تفاهم نامه شرکت
 • ارائه گواهی عدم سوپیشینه
 • ارائه گواهی بانکی
 • ارائه مجوزهای کار بر اساس طرح تجاری
 • ارائه درخواست کتبی ثبت شرکت
سرمایه گذاری در مالتا با ثبت شرکت تجاری
سرمایه گذاری در مالتا با ثبت شرکت تجاری

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی

متقاضیانی که دارای طرح های تجاری و اقتصادی جدید و ایده های تجاری خلاقانه می باشند، می توانند با ارائه این طرح ها به دولت مالتا و کسب تائید از جانب آن ها به راه اندازی این طرح ها بپردازند و مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کنند. متقاضیان می توانند با ارائه طرح کارآفرینی و اجرای موفق این طرح و پرداخت مالیات در ۵ سال اقامت دائم کشور مالتا را دریافت کنند.یکی از موارد مهم در پذیرش طرح کارآفرینی در مالتا موثر بودن اجرای این طرح در رونق و رشد اقتصادی مالتا می باشد.در صورتی که این ایده های خلاقانه و طرح های تجاری مورد تائید دولت مالتا قرار گیرد، سرمایه لازم برای راه اندازی آن در اختیار متقاضی قرار می گیرد و سپس متقاضی می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند. متقاضی با کارآفرینی در کشور مالتا می تواند کارت اقامت ERESIDENCE را دریافت کند که با دارا بودن این کارت متقاضی می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.به طور کلی متقاضی سرمایه گذار باید مدارک لازم را برای پذیرش طرح کارآفرینی در مالتا ارائه دهد. از جمله مدارک و شرایط لازم برای پذیرش این طرح عبارت است از:

 • ارائه طرح تجاری و ایده نوین کارآفرینی با سوددهی و توجیه اقتصادی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی متقاضی سرمایه گذار
 • دارا بودن سن بیشتر از ۱۸ سال
 • دارا بودن رزومه و سوابق کاری و حرفه ای
 • نوآورانه و جدید بودن طرح پیشنهادی
 • سودآور بودن طرح تجاری
 • پرداخت هزینه های سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در مالتا
 • دارا بودن تمکن مالی برای سرمایه گذار در حدود ۶۵۰.۰۰۰ یورو
 • دارا بودن تمکن مالی برای همسر در حدود ۲۵.۰۰۰ یورو
 • دارا بودن تمکن مالی برای فرزندان زیر ۱۸ سال هر کدام در حدود ۲۵.۰۰۰ یورو
 • دارا بودن تمکن مالی برای فرزندان بالای ۱۸ سال هر کدام در حدود ۵۰.۰۰۰ یورو
سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی
سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در مالتا از طریق ویزای طلایی

سرمایه گذارانی که اقدام به سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک، خرید سهام شرکت ها، خرید اوراق قراضه دولتی، ثبت شرکت و کارآفرینی در کشور مالتا می کنند، می توانند ویزای طلایی MRVP را اخذ کنند. سرمایه گذاران با این ویزا می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به همه کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن رفت و آمد کنند. سرمایه گذار پس از مدتی در صورتی که واجد شرایط باشد، می تواند تابعیت و شهروندی کشور مالتا را اخذ کند. مدت زمان رسیدگی به ویزای مارتین و یا MRVP در حدود ۹۰ روز می باشد که از نظر مدت زمان و میزان سرمایه گذاری برای دریافت آن از سریع ترین و کم ترین میزان سرمایه گذاری در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می باشد.متقاضی با سرمایه گذاری در مالتا و دریافت این نوع ویزا می تواند به همراه همسر و فرزندان خود در کشور مالتا زندگی کند و به همه کشورهای اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا سفر و رفت و آمد کند. با اخذ این ویزا متقاضی نیاز به دریافت ویزای شینگن ندارد. متقاضی به منظور اخذ ویزای مارتین یا MRVP باید در حدود ۳۰.۰۰۰ یورو را در این کشور سرمایه گذاری کند. دارا بودن تمکن مالی سالانه ۱۰۰.۰۰۰ یورو در خارج از کشور مالتا و یا ۵۰۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری در این کشور و همچنین عدم سابقه کیفری و سوپیشینه از دیگر شرایط مهم این نوع سرمایه گذاری می باشد.

سرمایه گذاری در مالتا با خرید اوراق قراضه

متقاضی سرمایه گذاری در کشور مالتا می تواند از دو روش با خرید اوراق قراضه دولتی در این کشور سرمایه گذاری کند. در روش اول متقاضی با خرید اوراق قراضه در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو می تواند در این کشور سرمایه گذاری کند و اقامت مالتا را اخذ کند و پس از ۵ سال سرمایه خود را پس بگیرد. در واقع در طی این ۵ سال متقاضی نمی تواند دخل و تصرفی در این سرمایه داشته باشد اما پس از ۵ سال همه این مبلغ سرمایه گذاری شده به وی مسترد می گردد.متقاضی با روش دوم می تواند در حدود ۱۰۰.۰۰۰ یورو را برای خرید اوراق قراضه سرمایه گذاری کند و اقامت این کشور را از همان ابتدای سرمایه گذاری دریافت کند اما نمی تواند این مبلغ را پس بگیرد. در واقع در این روش مبلغ سرمایه گذاری شده به متقاضی مسترد نخواهد شد. متقاضی با این سرمایه گذاری می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در برخی موارد بالای ۱۸ سال و پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود اقامت کشور مالتا را دریافت کند. فرزندان متقاضی نیز می توانند به طور رایگان در این کشور تحصیل کنند.

اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری

متقاضی بر اساس روش های ذکر شده در این مقاله می تواند اقامت موقت کشور مالتا را دریافت کند و پس از ۵ سال با حفظ شرایط اولیه اقامت دائم این کشور را اخذ کند. متقاضی با لحاظ شرایطی می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. به منظور اخذ اقامت مالتا متقاضی نباید در این کشور مرتکب جرم و جنایتی شده باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کشور مالتا

متقاضیان سرمایه گذاری به روش های گوناگون در کشور مالتا با اقامت و زندگی در این کشور از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان ذکر کرد.

 1. سرمایه گذاری در شرایط امن و ثبات اقتصادی
 2. امکان حفظ سرمایه اصلی و سوددهی ماهانه آن
 3. عدم کاهش ارزش سرمایه اصلی
 4. عضویت کشور مالتا در اتحادیه اروپا و برخورداری از مزیت های بی شمار این عضویت
 5. برخورداری از نیروی کاری تحصیل کرده و ماهر
 6. وجود خدمات بهداشتی در سطح بسیار عالی
 7. امکان اخذ اقامت دائم کشور مالتا از ابتدای سرمایه گذاری
 8. دریافت سود سرمایه به یورو و دلار
 9. امکان سوددهی برای نسل های بعدی در آینده
 10. امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای همسر و فرزندان
 11. امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای پدر و مادر متقاضی سرمایه گذار
 12. امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای پدر و مادر همسر متقاضی
 13. امکان اخذ اقامت و تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی
 14. امکان سرمایه گذاری و کار و تحصیل در کشورهای اروپایی
 15. ارزآوری به کشور با سرمایه گذاری در خارج از کشور
 16. اطمینان از سرمایه گذاری در خارج از کشور
 17. زندگی در کشوری اروپایی
 18. برخورداری از امکانات رفاهی و تفریحی
 19. امکان همراه داشتن خانواده در مالتا
 20. امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال
 21. پایین بودن نرخ بیکاری
 22. امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا
مزایای سرمایه گذاری در کشور مالتا
مزایای سرمایه گذاری در کشور مالتا

معایب سرمایه گذاری در کشور مالتا

همانند هر کشور دیگری سرمایه گذاری و زندگی و کار و اقامت در کشور مالتا نیز با مشکلات و معایبی همراه است. اگر چه کفه مزیت های بی شمار سرمایه گذاری در این کشور بسیار سنگین و ارزشمند است، اما زندگی و کار و سرمایه گذاری در این کشور با معایبی نیز همراه است. از جمله معایب سرمایه گذاری در این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

 • کشور مالتا دارای اقتصاد قدرتمند و توسعه یافته ای نمی باشد.
 • کشور مالتا چندان کشور شناخته شده ای در سطح جهانی و بین المللی نمی باشد.
 • کشور مالتا کشوری پیشرفته و توسعه یافته نمی باشد و کشوری در حال توسعه است.
 • کشور مالتا کشور بسیار کوچکی است.

سخن آخر

در این مقاله روش های سرمایه گذاری در کشور مالتا و مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که به طور کلی معایب سرمایه گذاری در مالتا در مقابل مزیت های بی شمار آن چندان اهمیتی ندارد و متقاضی با روش های گوناگون سرمایه گذاری ثبت شرکت و خرید خانه و اوراق قراضه می تواند زمینه لازم در جهت اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. متقاضی علاوه بر اخذ اقامت برای خود و خانواده خود برای پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود نیز می تواند اقامت این کشور را اخذ کند.

اگر قصد سرمایه گذاری در مالتا را دارید، می توانید از مشاوره های مهاجرت سرمایه گذاری مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید. وکلا و کارشناسان برجسته موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به شما ارائه می دهند.

سوالات متداول در مورد مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”با سرمایه گذاری پس از چند سال می توان اقامت مالتا را اخذ کرد؟” answer-0=”۳ سال” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا از طریق اخذ ویزای طلایی مالتا می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟” answer-1=”بله” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”تمکن مالی برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قراضه چقدر است؟” answer-2=”در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری برای اقامت مالتا چیست؟” answer-3=”خرید خانه ثبت شرکت کارآفرینی و خرید اوراق قراضه” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”تمکن مالی برای سرمایه گذاری ثبت شرکت در مالتا چقدر است؟” answer-4=”در حدود ۲۱۶۵۰ یورو” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”تمکن مالی برای سرمایه گذاری در مالتا با خرید خانه و ملک چقدر است؟” answer-5=”در حدود ۳۵۰.۰۰۰ یورو” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”معایب سرمایه گذاری در کشور مالتا چیست؟” answer-6=”دارای اقتصاد قدرتمند و توسعه یافته ای نیست و کشور شناخته شده ای در سطح جهانی و بین المللی نمی باشد.” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”مدارک لازم ثبت شرکت تجاری در مالتا چیست؟” answer-7=”ارائه طرح تجاری با توجیه اقتصادی و سوددهی مطلوبتعیین سهامداران و هئیت مدیره شرکتتعیین سهام افراد دخیل در اجرای طرح” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”آیا می توان با خرید ملک اقامت مالتا را اخذ کرد؟” answer-8=”بله” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”دلایل انتخاب کشور مالتا برای سرمایه گذاری چیست؟” answer-9=”دارا بودن ثبات و امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسیدارا بودن نظام حقوقی سالم و عدم فساد اداریحمایت دولت از سرمایه گذاران خارجی پایین بودن نرخ بیکاری و نرخ تورم” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”روش های سرمایه گذاری در مالتا کدامند؟” answer-10=”خرید خانه و ملک، ثبت شرکت تجاری ،کارآفرینی و اشتغال زایی و خرید اوراق قرضه” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده