سرمایه گذاری در کانادا | مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
فهرست مطالب

امروزه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت دائم این کشور محسوب می‌شود. کشور کانادا در راستای جذب سرمایه‌های خارجی و افزایش هر چه بیشتر رشد اقتصادی آن، از تجار و سرمایه‌ گذاران بین‌المللی دعوت به عمل می‌آورد که به این کشور مهاجرت کنند. خرید ملک در کانادا برای مهاجرت به آن ممکن نیست و متقاضیان بین‌الملل تنها اجازه دارند در چند استان ملک بخرند. اکثریت برنامه‌های استانی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، ماهیت کار آفرینی دارند.

چرا سرمایه گذاری در کانادا

اگر شما هم متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید، باید با فرصت‌های سرمایه گذاری در این کشور، راه‌های حمایت از سرمایه گذاران و همچنین فرآیند سرمایه گذاری در کشور کانادا آشنایی داشته باشید. برای دریافت اقامت کانادا باید حداقل 100 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنید. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:

 • ساده‌ترین کشور برای دریافت اقامت دائم برای خانواده
 • برخوردار بودن از بیشترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی در کانادا
 • برخورداری از مزایای پایین‌ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی از اعضای گروه جی سون
 • بیشترین قوانین حمایتی برای کسب و کارهای تازه راه افتاده و نوپا
 • ثبات اقتصادی بالا در کانادا و همچنین کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال کسب و کار به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی، بدون نیاز به نمره زبان بالا در هیچ یک از برنامه‌های سرمایه گذاری

اگر با مطالعه این موارد شما هم مشتاق شدید که سرمایه خود را به این کشور منتقل کرده و اقامت کانادا را دریافت کنید، برای دریافت راهنمایی می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در ارتباط باشید.

آیا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه‌گذای است. چرا که این کشور در بین 10 کشوری قرار دارد که شروع کسب‌وکار در آن بسیار راحت است. علاوه بر این، شما در کانادا از مزیت برخوردار هستید که به بازار جهانی دسترسی پیدا کنید. هزینه‌های کار و زندگی در کانادا به نسبت پایین بوده و به همین دلیل، ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاری در آن‌ بسیار کم خواهد بود. علاوه ‌بر مزایای گفته شده، امکان دریافت ویزای کانادا از طریق سرمایه‌گذاری برای متقاضیان واجد شرایط از سراسر دنیا فراهم است.

بررسی انواع سرمایه گذاری در کانادا

روش‌های دریافت اقامت کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری متنوع است. به همین خاطر متقاضیان با شرایط و امکانات مختلف می‌توانند نسبت به برنامه‌های ارائه شده بهترین را برای خود انتخاب کنند. البته باید توجه داشته باشید که هیچ فرقی ندارد از کدام روش برای این کار اقدام کنید. با سرمایه گذاری در کانادا در هر صورت می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید. در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها به تفکیک و تفصیل می‌پردازیم تا با شرایط و ضوابط آن‌ها آشنا شوید.

بررسی انواع سرمایه گذاری در کانادا
بررسی انواع سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برای استان کبک، یکی از روش‌های کسب اقامت دائم کشور کانادا است. هم دولت فدرال و هم دولت‌های استانی کانادا در زمینه پذیرش مهاجران جدید از این برنامه پشتیبانی می‌کنند. مهاجران تجاری در این برنامه اقامتی به 2 دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • کارآفرینان کبک: برای دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک، می‌بایست علاوه بر آن که 300 هزار دلار دارایی خالص داشته باشید، در این استان نیز زندگی کنید.
 • سرمایه‌گذاران کبک: جهت دریافت اقامت کانادا از راه سرمایه گذاری در کبک، باید حتما در این استان زندگی کنید. مطابق قوانین شما با سرمایه گذاری 800 هزار دلار در شبکه معاملاتی کانادا (CDN) وهمچنین داشتن مبلغ یک ‌میلیون ‌و ششصد هزار دلار نیز دارایی خالص، می‌توانید از این طریق اقدام نمایید.

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کشور کانادا یک روش پرطرفدار دیگر برای اخذ اقامت کانادا محسوب می‌شود. متقاضیان این روش برای راه‌اندازی کسب‌وکار و ثبت شرکت خود در کانادا، چهار روش زیر را پیش رو دارند:

 1. ثبت و راه‌اندازی یک شرکت از پایه
 2. خرید یک کسب‌وکار عملیاتی در این کشور
 3. خریدن سهام یک تجارت فعال در کشور کانادا (حداقل 33 درصد سهام یا بیشتر)
 4. خرید حق امتیاز یک شرکت

مبلغ مورد نیاز شما برای ثبت شرکت در کشور کانادا از 100 تا 350 هزار دلار کانادا خواهد بود. البته این مبلغ با توجه‌ به اهداف شخصی و مالی شما ممکن است بیشتر نیز باشد. به عنوان مثال، برای راه‌اندازی کسب‌وکاری که سود خالص آن سالیانه حدود 100هزار دلاراست باید مبلغی در حدود 500هزار دلار هزینه داشته باشید.

ثبت شرکت در کانادا
ثبت شرکت در کانادا

استارت‌ آپ در کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از راه معرفی استارت‌آپ را دارید، باید سراغ یک ایده و کسب‌وکاری جدید با طرحی دقیق بروید. برای آن که ایده شما از جانب دولت کانادا مورد قبول واقع شود باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • تاییدیه گروه سرمایه‌گذاری انجل: در مرحله اول باید یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاری انجل تأیید کند که به میزان حداقل 75هزار دلار در کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری خواهد کرد. البته این احتمال نیز بسته به ایده شما و سودآوری آن وجود دارد که دو یا چند گروه به‌صورت هم ‌زمان روی آن سرمایه‌گذاری کنند. (گروه سرمایه‌گذاری انجل به معنای فرشته، به سرمایه‌گذاران خصوصی در کانادا گفته می‌شود که تأمین مالی بیزینس‌های کوچک را در ازای دریافت سهام متمرکز آن را بر عهده می‌گیرند).
 • تایید صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر: پس از جذب سرمایه گذار از گروه آنجل، یک یا چند صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر باید تأیید کنند که حداقل مبلغ 200هزار دلار در کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
 • انکوباتور تجاری: در مرحله آخر نیز لازم است که یک انکوباتور تجاری تأیید کند که شما را در برنامه تجاری خود قبول می‌کند. واژه انکوباتور در حوزه کسب‌وکار به برنامه‌هایی اطلاق می‌شود که از استارت‌آپ‌ها حمایت کرده تا بتوانند در مراحل اولیه شروع به کار خود با هزینه کمتری شکل گرفته و رشد کنند.

کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا، یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری محسوب می‌شود. برای شرکت در این برنامه باید حدود 500 تا 900 هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشید. علاوه بر این باید هزینه‌های جانبی مانند بررسی پرونده ویزا، سرمایه‌گذاری و سایر مبالغ را نیز پیش بینی کنید.

خوداشتغالی در کانادا

ویزای خوداشتغالی در کانادا تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که حداقل دوسال در حوزه‌های هنری یا ورزشی سابقه کار مرتبط دارند. برای دریافت ویزا از این طریق باید مدرک آیلتس با حداقل نمره را داشته باشند. علاوه بر مدرک زبان، ارائه تمکن مالی سه‌هزار دلاری برای تأمین برخی هزینه‌های زندگی نیز مورد نیاز خواهد بود.

انواع روش های برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

همان‌طور که دیدید، بسته به شرایط خود از روش‌های مختلفی می‌توانید به ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری برسید. حداقل مقدار سپرده‌ای که باید در هر یک از این روش‌ برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشته باشید مطابق جدول زیر است:

نوع سرمایه گذاری            حداقل میزان سرمایه مورد نیاز (دلار کانادا)
کارآفرینی100 هزار دلار
برنامه سرمایه‌گذاری کبک350  هزار دلار بدون بازگشت
1.2 میلیون دلار پنج ساله
ثبت شرکت200  هزار دلار کانادا
راه اندازی استارتاپ 200 هزار دلار کانادا
خوداشتغالیتعیین نشده

فرصت‌ها برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بسیار زیاد هستند که در جدول به 6 مورد از مهمترین صنایع آن اشاره شده است:

ساخت‌و‌سازخدمات فنی وحرفه ای
خرید ملکعمده‌فروشی
کشاورزیغذا و اقامت

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا

کمترین مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. به عنوان مثال در استان منیتوبا به مرکزیت وینی پگ، مبلغ 150 الی 250 هزار دلار تا کنون تعیین شده است.

مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا، در مرکز آن به نام ونکوور تقریبا غیر ممکن است و در شهرهای کم جمعیت نیز حدودا 200 هزار دلار سرمایه نیاز است.

کمترین مبلغ در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در مرکز استان انتاریو یعنی تورنتو، حداقل 800 هزار دلار و برای خارج از آن 400 هزار دلار است.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا
مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

همان طور که اشاره کردیم یکی از روش های مهاجرت به کانادا که پیش روی افراد مختلف است، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا می باشد. سرمایه گذاری در کانادا خود به روش های خاصی امکان پذیر است. به طور مثال شما می توانید برای خرید ملک در کانادا،‌ ثبت شرکت در کانادا، کارآفرینی در کانادا، خرید اوراق قرضه در کانادا و … اقدام نمایید. برای سرمایه گذاری به هر روشی نیاز به مبالغی است که بتوان با آن ها برای سرمایه گذاری اقدام نمود.

در ادامه می خواهیم این مقادیر را بررسی نماییم. اما توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا تنها راه سرمایه گذاری در این کشور نمی باشد. در واقع شما می توانید برای تحصیل در کانادا به طور مثال تحصیل پزشکی در کانادا هم اقدام نمایید. یا این که شما می توانید با اخذ ویزای کاری کانادا برای کار در کانادا اقدام کنید.

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران سرمایه گذار است که مایل به نقل مکان هستند. به طور مداوم در نظرسنجی های مقایسه ای عمده از کشورهای صنعتی دارای رتبه بالایی است. زندگی در کانادا برای سرمایه گذاری یا هر روش دیگری مزایای بسیار زیادی دارد. کانادا عضو G8 و NAFTA می باشد. این کشور دارای سیستم مراقبت بهداشتی در سطح جهانی است و یکی از بهترین سیستم های بهداشتی را دارد.

سیستم آموزشی این کشور بسیار عالی است و یکی از بهترین ها در کل دنیا می باشد. کانادا با ارائه کیفیت زندگی بالا یکی از امن ترین کشور های جهان برای زندگی می باشد. نکته مهم دیگر این است که پاسپورت کانادا یکی از معتبر ترین پاسپورت های دنیا است و به واسطه آن می توان به کشور های بسیاری بدون اخذ ویزا سفر کرد. دقت داشته باشید که برنامه های سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا می تواند قوانین مختلفی داشته باشد. 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

در راستای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا، می‌بایست مراحل مختلفی را طی کرده و مدارک متعددی را نیز جمع‌آوری کنید. به همین خاطر در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تمامی این مراحل برای کمتر شدن سردرگمی شما در موارد زیر به صورت خلاصه ارائه شده است:

 • عرضه تمامی مدارک مرتبط با سوابق مدیریتی، ارزش دارایی‌‌های خالص و اثبات قانونی
 • پس از ارسال مدارک، درخواست شما توسط یک متخصص مالی مورد تایید اداره مهاجرت کبک مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • در صورت تایید متخصص مالی، درخواست شما به اداره مهاجرت کبک ارسال خواهد شد.
 • 30 روز پس از پذیرش، شماره پرونده شما صادر می‌شود.
 • اعلام زمان مصاحبه یا لغو آن حدودا 12 ماه پس از ارسال، انجام می‌شود.
 • تصمیم‌گیری نهایی ظرف 30 روز بعد از مصاحبه انجام خواهد شد.
 • در صورت پذیرفته شدن در مرحله مصاحبه تنها 110 روز فرصت دارید که در کبک سرمایه گذاری کنید.
 • پس از سرمایه‌گذاری، یک گواهی گزینش کبک (CSQ) به شما داده خواهد شد. مطابق این سند شما مجاز هستید که برای اقامت دائم در سطح فدرال درخواست خود را ارسال کنید.
 • پس از آن می‌بایست درخواست کامل خود را به اداره مهاجرت فدرال ارسال نموده تا بررسی‌های امنیتی و پزشکی انجام شود.
 • درخواست‌ها به منظور صدور ویزا از حدود تقریبا 12 ماه تا 44 ماه نهایی خواهند شد.
 • پس از تأیید مراحل بالا باید گذرنامه‌های خود را ارائه کرده و در نهایت تاییدیه اقامت دائم برای شما و همراهان‌تان صادر خواهد شد.

در مرحله آخر شما و همراهانتان باید همگی قبل از تاریخ انقضای درج شده در تاییدیه اقامت دائم، به کشور کانادا سفر کنید.

این تاییدیه مطابق با آزمایش پزشکی یک ساله شما، تنها حدود 12 ماه اعتبار خواهد داشت.

نمره آیلتس و مدارک لازم برای ویزای سرمایه گذاری کانادا

جهت دریافت ویزای کانادا از راه سرمایه گذاری باید مدارکی را به مراجع مربوطه از جمله سفارت ارائه دهید. شرایط و مدارک لازم در هر استان ممکن است متفاوت باشد اما مهمترین آن‌ها مطابق موارد زیر است:

 • دارا بودن سابقه کار مرتبط در سمت مدیریت کسب‌وکار که از جمله مهم‌ترین مدرکی است که به عنوان یک سرمایه گذار باید ارائه دهید. حداقل مدت زمان سابقه کاری شما به ‌عنوان یک مدیر در کشور مبدأ دو الی پنج سال است.
 • ارسال مدارک هویتی کامل از جمله گذرنامه‌ و شناسنامه متقاضی و تمامی افراد خانواده. همچنین ارائه هرگونه مدرک مرتبط از جمله مدارک تحصیلی دانشگاهی و دوره‌های آموزشی مرتبط با کار هم تاثیرگذار خواهد بود.
 • ارائه مدارکی که سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی شما را شما نشان دهند. در بسیاری از موارد سطح خاصی از مدرک زبان مد نظر سازمان نبوده و تنها باید حداقل مهارت‌های لازم در این زمینه را داشته باشید. البته حداقل سطح آیلتس 5 مورد قبول است.
 • آزمون های فرانسه TEF و TCF نیز پذیرفته خواهد شد.
 • دارا بودن حداقل سرمایه به‌ عنوان دارایی برای تبدیل شدن متقاضی به یک سرمایه‌گذار خارجی برای دولت کانادا. میزان مبلغ این سرمایه در هر ایالت متفاوت است و از 500هزار دلار کانادا تا دومیلیون دلار ممکن است متغیر باشد.
 • داشتن حداقل مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار مورد نظر. این مبلغ معمولا بین 100 تا 300هزار دلار کانادا خواهد بود که نسبت به ایالت مورد نظر، منطقه تجاری و سایر موارد این چنینی تعیین می‌شود.
 • گواهی‌ سلامت متقاضی و سایر اعضای خانواده
 • عرضه گواهی عدم سوء پیشینه در کشور مبدا

مدارک ذکر شده می‌بایست پس از بررسی استان مورد نظر و تهیه برنامه تجاری تهیه شوند.

سفر اکتشافی چیست و آیا ضرورت دارد؟

در بعضی از استان‌های کانادا مانند منیتوبا و یا بریتیش کلمبیا این امکان به سرمایه گذاران داده می‌شود که قبل از سرمایه گذاری خود، سفری به استان مورد نظر خود داشته باشند. در این سفر متقاضیان می‌توانند در دوره های کسب و کار این استان شرکت کرده و از نزدیک شاهد وضعیت اقتصادی آن باشند. به این سفر، سفر اکتشافی گفته می‌شود. ویزای دریافت شده برای سفر اکتشافی نیز ویزای اکتشافی، بازدید تجاری یا بیزینس ویزیتور نام دارد. در این استان‌ها به انجام سفرهای اکتشافی نیز امتیاز تعلق خواهد گرفت که در دریافت ویزا تاثیر دارد.

برای انجام سفر اکتشافی، متقاضی پس از ثبت درخواست خود و پذیرش اولیه درخواست دراستان، دعوتنامه‌ای به این منظور دریافت می‌کند. دریافت ویزای بیزینس ویزیتور کانادا از جانب دولت فدرال و اداره مهاجرت صادر می‌شود. جهت دریافت این نوع ویزا باید شخص متقاضی مدارک کامل خود را به همراه این دعوتنامه به صورت آنلاین به اداره مهاجرت کانادا ارسال نموده و پس از انجام روال بیومتریک، در صورتی که واجد شرایط لازم باشد، ویزای او صادر خواهد شد.

مزایا و معایب دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری مزایای بسیار زیادی از جمله دریافت اقامت دائم این کشور را دارد. سایر مزیت‌های روش مهاجرتی عبارتند از:

 • سرمایه گذاری در کشور کانادا برای مدیران و کارآفرینانی که مایل هستند در کانادا کسب و کار خود را داشته باشند، یک روش مناسب است.
 • انجام سرمایه گذاری در کانادا و خرید یک بیزنس یا حتی راه اندازی آن با صرف هزینه باعث سوخت شدن مبالغ پرداختی شما نمی‌شود.
 • پس از سرمایه گذاری و حضور شما در استان مورد نظر، اقامت دائم شما و خانواده پس از گذشت مدت مشخصی صادر خواهد شد.
 • در این روش شما از امکان دریافت کمک‌های دولتی و وام‌های بانکی برخوردار خواهید بود.

معایب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز شامل موارد زیر است:

 • زمان لازم برای ورود به کانادا با دریافت اجازه کار، سریع‌تر از روش سرمایه گذاری خواهد بود. برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا باید مراحل مختلفی را طی کنید که همین موضوع باعث زمان‌بر شدن روند مهاجرت شما خواهد شد.
 • برنامه سرمایه گذاری در کانادا دو مرحله ای است. به همین خاطر بدین پرونده اقامتی کانادا یک بار باید در استان مورد نظر بررسی شده و به دولت فدرال کانادا نیز ارسال شود.
 • برنامه سرمایه گذاری باعث دریافت سریع اقامت دائم نمی‌شود. در اولین قدم شما ویزای کار خود را دریافت می‌نمایید و بعد از شروع کسب و کار در کشور کانادا اقامت دائم خود و همراهانتان را دریافت می‌نمایید.
 • دریافت اقامت دائم کانادا از راه سرمایه گذاری طولانی‌تر از سایر روش‌ها خواهد بود.
 • این روش مهاجرتی تنها مخصوص چند استان خاص بوده و تمام مناطق کانادا را شامل نمی‌شود.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. طبق آمار سازمان شفافیت بین‌الملل، کانادا جزئی از 10 کشور برتر در زمینه فقدان فساد اداری و اقتصادی در آن است. موسسه Global Finance اعلام کرده است که بانک‌های کانادا جزو امن‌ترین بانک‌های جهان بوده و همچنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)نیز کانادا را محبوب‌ترین کشور برای کارآفرینان می‌داند.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

جهت دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، شرایط خاصی از قبیل موارد زیر تعیین شده است که باید آن‌ها را رعایت کنید:

 • سرمایه گذاری: برای مهاجرت به کانادا از این طریق باید مبلغ قابل توجهی سرمایه بین 150 تا 800 هزار دلار کانادا داشته باشید.
 • دارایی خالص: در این روش می‌بایست حداقل 1/6 میلیون دلار دارایی خالص داشته باشید. البته مبلغ مذکور حدودی است و ممکن است در برخی برنامه‌های خاص بیشتر هم باشد.
 • تجربه : برای سرمایه گذاری در کشور کانادا باید تجربه کسب و کار یا مدیریتی داشته باشید. میزان سابقه در هر برنامه ممکن است متفاوت باشد.
 • مهارت زبان انگلیسی: انگلیسی یا فرانسوی، دو زبان رسمی کانادا هستند که شما باید حداقل بر یکی از آن‌ها بسته به شرایط خود تسلط داشته باشید.
 • گواهی پزشکی و امنیتی: تمام متقاضیان و خانواده آن‌ها باید تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و گواهی امنیتی دریافت کنند.
 • برآوردن شرایط خاص برنامه: برنامه‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی در کشور کانادا وجود دارد که شما باید با بررسی همه جانبه یکی از آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

بهترین روش سرمایه گذاری کانادا

دولت کانادا امروزه روش‌های مختلفی را برای سرمایه‌گذاری در این کشور فراهم کرده است. بهترین روش سرمایه گذاری در کشور کانادا مطابق با ارزیابی کامل و دقیق شرایط متقاضی تعیین می‌شود. برای این کار می‌توانید به بررسی شرایط زیر بپردازید:

شرایط متقاضیبهترین روش سرمایه گذاری کانادا
دارا بودن سابقه مدیریتی و مالکیت کسب و کار در کشور مبداسرمایه گذاری استانی
داشتن طرح تجاری یا ایده‌های جدیدی که به رشد اقتصاد کانادا کمک می کندسرمایه گذاری روی استارت‌آپ
تمایل به انتقال بیزنس شخصی به کاناداسرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
داشتن تمکن مالی بالا و امکان خرید کسب و کارسرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس
اشتغال به کار هنری یا فعالیت حرفه‌ای ورزشیسرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی
داشتن توانایی اشتغال زاییسرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر است؟

یک سری هزینه‌های جانبی در طی مراحل اخذ ویزا و اقامت در کنار مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در کانادا باید داشته باشید، وجود دارد. در جدول زیر هزینه‌های مشترک در تمام روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را مشاهده می‌کنید:

هزینه برنامه‌های سرمایه‌گذاری در کاناداهزینه (دلار کانادا)
بررسی پرونده مهاجرتی و هزینه حق اقامت دائم2140 دلار کانادا
بررسی پرونده مهاجرتی1625 دلار کانادا
بررسی پرونده مهاجرتی همسر متقاضی و هزینه حق اقامت دائم همسر1365 دلار کانادا
بررسی پرونده مهاجرتی همسر (بدون حق اقامت دائم)850 دلار کانادا
بررسی پرونده مهاجرتی فرزند متقاضی (1 فرزند با شرایط خاص)230 دلار کانادا

بهترین مشاغل برای سرمایه گذاری در کانادا

صنایع مختلفی در کانادا وجود دارد که برای سرمایه گذاری بسیار مناسب هستند و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را جذاب نموده‌اند. برخی از محبوب ترین این مشاغل شامل:

 • فناوری: صنایعی مانند در توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی، بیوتکنولوژی و فناوری پاک در کشور کانادا در حال رشد هستند و فرصت بسیار مناسبی را بری سرمایه گذاری بوجود آورده اند.
 • انرژی: نفت، گاز و ظرفیت تولید برق آبی و هسته‌ای یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاری در کانادا محسوب می‌شود.
 • خدمات مالی: بانکداری و خدمات مالی کانادا به خاطر سابقه طولانی و سودآوری یکی از بهترین راه ها برای سرمایه گذاری می‌باشند.
 • املاک: بازار املاک کانادا به خاطر رشدی که در سال های اخیر داشته است می‌تواند فرصتی برای سرمایه گذاری باشد.
 • مراقبت‌های بهداشتی: در صورتی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی تخصص و یا علاقه دارید، لازم است بدانید که شرکت‌های متخصص داروسازی، دستگاه‌های پزشکی و خدمات مراقبت‌های بهداشتی صنعت بسیار قوی در کانادا دارند و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هستند.

برنامه سرمایه گذاری استان های مختلف (برنامه مهاجرتی سرمایه‌ گذاری استانی)

یکی از روش‌های اخذ اقامت دائم کشور کانادا، سرمایه‌گذاری استانی در این کشور است. چند استان در کانادا این برنامه را اجرا می‌کنند و شرایط هر یک از آن‌ها نیز متفاوت است. هر استان با توجه به نیازهای کاری خود هر ‌سال با ارائه برنامه سرمایه گذاری خود، مهاجران را برای زندگی و کار در آن منطقه جذب می‌کند.

کشور کانادا به این وسیله هم نرخ بیکاری خود را کاهش می‌دهد و هم به رشد اقتصادی بالایی دست پیدا می‌کند. متقاضیان در صورت دارا بودن مدارک و شرایط تعیین شده هر استان قادر خواهند بود برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام نمایند.

پس از پذیرش نیز هم متقاضی و هم خانواده او به صورت دائم می‌توانند در این کشور اقامت داشته و از مزایای تحصیل، خدمات بهداشت، درمان و… بهره‌مند شوند.

در میان استان‌هایی که برنامه سرمایه گذاری دارند، بریتیش کلمبیا و کبک بیشتر از سایرین به چشم می‌خورند. رشد اقتصادی بالا در بریتیش کلمبیا و شرایط آسان اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری استانی در کبک همگی سبب شده‌اند که این دو استان بیشتر مورد توجه مهاجران سرمایه گذار قرار بگیرند.

برنامه مهاجرتی سرمایه‌ گذاری استانی
برنامه مهاجرتی سرمایه‌ گذاری استانی

دلایل ریجکت شدن ویزای سرمایه گذاری کانادا

همان‌طور که دیدید برنامه‌های مهاجرتی مختلفی برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است. این برنامه‌های مهاجرتی شامل دو نوع فدرال و استانی می‌شوند و هر کدام زیر شاخه‌های مختلف خود را دارند. تصمیم‌گیری در مورد تایید یا رد شدن ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا بر اساس معیارهای واجد شرایط آن برنامه است. این معیارهای کلی عبارتند از:

 • دارا بودن یک کسب‌وکار واجد شرایط
 • ارائه نامه حمایتی از یک سازمان معین
 • برآورده نمودن الزامات ذکر شده در مهارت زبان
 • اثبات داشتن بودجه کافی برای اقامت در کانادا
 • معاینه پزشکی متقاضی و افراد خانواده
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدا

بدیهی است که فقدان هر یک از مدارک و اسناد بالا می‌تواند باعث مردود شدن پرونده مهاجرتی شما شود. علاوه بر این، در آخرین نسخه بررسی قضایی منتشر شده در سال 2023، دلایل رایج زیر نیز به خصوص برای ریجکت شدن پرونده اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق استارت‌آپ بیان شد:

 • فقدان دستاوردها و پیشرفت‌های تکمیلی در جریان سرمایه‌گذاری تجاری
 • نداشتن سابقه در امور لازم
 • فقدان شواهد لازم دال بر نشان دادن همکاری با شرکای پیشنهادی
 • قانع نشدن افسر از نظر جدیت متقاضی در برنامه سرمایه گذاری
 • افسر مهاجرت هدف اصلی متقاضی از پذیرش تعهد درقبال یک سازمان تعیین‌شده را کسب موقعیت یا امتیاز تحت قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگی تشخیص داده و بر این اساس درخواست او را ریجکت کرده است.

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری صرفا به داشتن دارایی و سرمایه لازم خلاصه نمی‌شود و شرایط خاص خود را دارد. در این روند حتی اگر تمام مراحل و مدارک شما درست و کامل باشد باز هم ممکن است به دلایلی افسر مهاجرت تشخیص دهد که هدف شما کمک به رشد اقتصاد این کشور نیست و به این ترتیب پرونده را ریجکت کند.

به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، به موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مراجعه کنید. کارشناسان ما با تکیه بر سال‌ها تجربه در این امر، بهترین مشاوره لازم را در تمامی مراحل به شما ارائه خواهند داد تا با مشکلاتی نظیر کمبود مدارک، ریجکت شدن پرونده و سایر مواردی از این دست مواجه نشوید.

سوالات متداول

1- حداقل میزان سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

این مبلغ به صورت میانگین حدود 200 تا 500 هزار دلار نسبت به استان مورد نظر متفاوت است.

2- آیا می‌توان با خرید خانه در کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

اخذ اقامت کانادا با خرید ملک در این کشور میسر نیست.

3- هزینه سرمایه گذاری در کشور کانادا چقدر &#