مهاجرت به کبک کانادا

مهاجرت به کبک کانادا

شرایط و برنامه های مهاجرتی متنوعی برای مهاجرت به استان های کانادا وجود دارد. بر این اساس در این مقاله به بررسی چگونگی مهاجرت به استان کبک کانادا می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • اهمیت مهاجرت به ایالت کبک کانادا
 • مهاجرت به کبک از طریق اکپسرس اینتری
 • مهاجرت به کبک از طریق برنامه رتبه بندی EOI
 • مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در کبک بر طبق آخرین قوانین 2020- ۲۰۲۱
 • سرمایه گذاری در کبک از طریق سپرده ۵ ساله
 • سرمایه گذاری در کبک از طریق تامین مالی
 • سرمایه گذاری در کبک از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در کبک از طریق خود اشتغالی
 • مهاجرت به کبک از طریق برنامه تجربه کانادایی
 • مزایای مهاجرت به کبک کانادا
 • دلایل مهاجرت به ایالت کبک کانادا
 • هزینه های زندگی در کبک کانادا
 • مهاجرت به کبک کانادا و خدمات موسسه اصطهباناتی
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد مهاجرت به کبک کانادا

اهمیت مهاجرت به ایالت کبک کانادا

ایالت کبک کانادا که به عنوان اروپای کانادا شناخته می شود، یک استان فرهنگی با طبیعتی منحصر به فرد و جذابیت های فرهنگی و تحصیلی است. پایین بودن هزینه های زندگی و پایین بودن هزینه مسکن از مهم ترین دلایل مهاجرت مهاجران به این شهر کانادا می باشد. در واقع مونترال از ارزان ترین شهرهای کانادا محسوب می شود.استان کبک کانادا یکی از زیباترین و بزرگترین ایالت های کانادا و بزرگترین شهر در بخش شرقی کانادا می باشد. این شهر با قدمت ۴۰۰ ساله یکی از شهرهای فعال و جذاب کانادا است.شهر مونترال که دومین شهر بزرگ کانادا و همچنین دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان می باشد، در ایالت کبک قرار دارد. می توان گفت که مونترال از ارزان ترین شهرهای کانادا محسوب می شود.از جمله موارد مهم در مهاجرت متقاضیان به این ایالت زیبای کانادا اقتصاد پررونق و پیشرفته، پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و غنی بودن فرهنگ مردم در برخورد و تعامل با مهاجران را می توان نام برد.اگر چه زبان فرانسوی زبان رسمی و اداری ایالت کبک می باشد، اما بیشتر مردم این شهر به زبان انگلیسی مسلط می باشند. طبیعت بکر و زیبای این استان شرقی کانادا سالانه توریست های زیادی را به این شهر می کشاند. در سال ۲۰۱۰ بالغ بر ۲۷ میلیون توریست از این ایالت دیدن کرده اند.یکی از موارد مهم در رشد اقتصادی و رونق اقتصادی این ایالت کانادا وجود روابط اقتصادی و تجاری بین ایالت کبک و کشور فرانسه می باشد. اقتصاد صنعتی و باز این ایالت بر اساس تولید و خدمات است.سالانه مهاجران فراوانی از روش های مختلف تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری به این ایالت مهاجرت می کنند. وجود آزادی های مدنی و برخورداری از حقوق شهروندی و احترام به حق و حقوق مهاجران از اولویت های زندگی در جامعه کانادا و به ویژه مردم ایالت کبک می باشد.

متخصصان مهاجرت و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله تلاش کرده اند تا همه اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به کبک کانادا را ارائه دهند. اگر قصد مهاجرت به ایالت کبک کانادا را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مهاجرت به کبک از طریق اکپسرس اینتری

متقاضیان برای مهاجرت به ایالت کبک کانادا می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری یا کارگر ماهر اقدام کنند. مهاجرت به کانادا بر اساس برنامه کارگر ماهر فدرال و نیروی کار دارای مهارت و تجربه و تجربه کانادایی می باشد.

 • برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری بر اساس امتیازهای متقاضیان هر دو هفته یک بار دعوتنامه کاری را برای متقاضیان ارسال می کند.
 • ملاک های امتیازدهی این برنامه بر اساس دارا بودن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی، دارا بودن خواهر و برادر مقیم کانادا، تحصیل در کانادا و یا دارا بودن مهارت زبان فرانسوی انتخاب می باشد.
 • برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری بر اساس استخدام کارگران ماهر و باتجربه، افراد حرفه ای را در این ایالت به کار می گیرد.
 • مقامات ایالت کبک در جدیدترین اعلام خود درخواست های مهاجرت کاری به کانادا را بر طبق برنامه اکسپرس اینتری دولت فدرال کانادا اجرا می کند.
 • در این روش مدارک و درخواست متقاضیان بر اساس برنامه نیروی کار ماهر و حرفه ای بررسی می شود.
 • اولویت بررسی پرونده ها بر طبق زمان ارسال پرونده ها می باشد. در این برنامه متقاضیان باید انگیزه و هدف خود از مهاجرت را بیان کنند.
 • این برنامه مهاجرتی تا یک سال اعتبار دارد و مدارک متقاضی پس از تکمیل و ارسال بر اساس تحصیلات، رزومه و سوابق کاری و حرفه ای، دارا بودن مدرک مهارت زبان و معیارهای دیگر بررسی می شود.
 • امتیازهای متقاضیان بر اساس معیارهای ذکر شده می باشد و متقاضیان با امتیازهای لازم باید در طی ۳ ماه درخواست خود را ارائه دهند.
مهاجرت به کبک از طریق اکپسرس اینتری
مهاجرت به کبک از طریق اکپسرس اینتری

مهاجرت به کبک از طریق برنامه رتبه بندی EOI

برنامه رتبه بندی EOI همانند برنامه اکسپرس اینتری می باشد اما تفاوت آن ها در مشخص بودن و شفافیت روال کاری آن ها می باشد. برنامه اکسپرس اینتری دعوتنامه های خود را بر اساس امتیاز متقاضی صادر می کند. نحوه صدور دعوتنامه های EOI به سادگی قابل تشخیص نمی باشد. متقاضیان به دو روش می توانند از طریق نیروی کاری به ایالت کبک کانادا مهاجرت کنند:

متقاضیان داخل ایالت کبک با دارا بودن پیشنهاد کار Job Offer

متقاضیانی که در کبک زندگی می کنند و از کارفرمای کانادایی دارای Job Offer پیشنهاد کار می باشند و واجد شرایط استخدام می باشند، می توانند از طریق این برنامه به ایالت کبک مهاجرت کنند.متقاضیان با دارا بودن Job Offer پیشنهاد کاری ازکارفرمای کانادایی باید در حال حاضر در ایالت کبک زندگی کنند و قصد آن ها کار در کبک باشد.از مهم ترین شرایط مهاجرت به ایالت کبک کانادا برای متقاضیان دارا بودن ویزای کاری کانادا و دارا بودن مدرک معتبر از یک موسسه آموزشی در کبک کانادا می باشد. مدت اعتبار ویزای کار این متقاضیان یک سال می باشد و باید در حدود ۶ ماه سابقه کار داشته باشند.از دیگر شرایط برای این افراد اشتغال تمام وقت در کبک می باشد. برنامه رتبه بندی متقاضیان بر اساس معیارهای سن، تحصیلات و مدرک تحصیلی، سابقه کار در کانادا و یا آمریکا، دارا بودن مهارت زبان فرانسوی و یا زبان های دیگر و تحصیلات همسر می باشد.بر اساس دارا بودن هر یک از این معیارها متقاضی امتیاز کسب می کند. متقاضیانی که سابقه اخذ مدرک تحصیلی در آمریکا و یا کانادا را دارند و یا دارای سابقه کار در این کشور می باشند و یا دارای مهارت زبان فرانسوی می باشند، امتیازهای بالاتری دریافت می کنند.

متقاضیان خارج از ایالت کبک با قصد مهاجرت به این ایالت

متقاضیانی که در خارج از ایالت کبک زندگی می کنند، بر اساس معیارهای سن، تحصیلات، سوابق کاری و رزومه حرفه ای، مهارت زبان فرانسوی و یا زبان های دیگر و همچنین دارا بودن شغل و حرفه مورد نیاز ایالت کبک امتیازبندی می شوند. وزارت مهاجرت کبک بر اساس کسب بالاترین امتیاز و همچنین معیارهای ذکر شده برای متقاضیان واجد شرایط دعوت نامه ارسال می کند.بر اساس قوانین جدید، دعوتنامه ها بر اساس معیارهای مشخص مانند کار و اشتغال در کبک و یا سکونت در شهرها و مناطقی می باشد که نیازمند کمک های بشردوستانه کانادا به آن ها می باشند.

مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری

متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک باید با ارائه اسناد و مدارک ثابت کند که در حدود ۲ میلیون دلار سرمایه دارد. متقاضی باید از این مبلغ در حدود ۱.۲ میلیون دلار را به دولت کبک قرض دهد. پس از گذشت ۵ سال، دولت کبک همه این سپرده را به صورت کامل به متقاضی سرمایه گذار برمی گرداند؛ اما سود این مبلغ به متقاضی تعلق نمی گیرد.در صورتی که متقاضی تمکن مالی کمتری داشته باشد، می تواند مبلغ ۳۵۰ هزار دلار کانادا را به یکی از موسسه های مالی مورد تائید کانادا پرداخت کند تا این موسسه مالی اعتبار ۱.۲ میلیون دلاری را به جای متقاضی سرمایه گذار به دولت کانادا پرداخت کند. در این روش مبلغ پرداخت شده به متقاضی مسترد نخواهد شد، اما به متقاضی از بدو ورود به کانادا مجوز اقامت دائم پرداخت می شود.

سرمایه گذاری در کبک بر طبق آخرین قوانین 2020 -۲۰۲۱

متقاضیان سرمایه گذاری در ایالت کبک کانادا می توانند در برنامه های مختلف سرمایه گذاری در این ایالت شرکت کنند. بر اساس آخرین اخبار، این برنامه ها در تاریخ اول جولای ۲۰۲۰ مصادف با ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹ بازگشایی شده اند و شرایط متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته است.در برنامه های سرمایه گذاری ایالت کبک کانادا متقاضی نیاز به مدرک مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی ندارد. علاوه بر این متقاضی نیاز به مدرک تحصیلات دانشگاهی ندارد. عدم محدودیت سنی و عدم شرط اقامت در این ایالت و همچنین روند راحت اخذ اقامت کانادا از این روش را می توان از مهم ترین مزیت ها و قوانین سرمایه گذاری در ایالت کبک کانادا ذکر کرد.متقاضیان می توانند از روش های گوناگون اقدام به سرمایه گذاری در کبک کنند. در ادامه به بررسی دقیق این برنامه های مهاجرت می پردازیم.

سرمایه گذاری در کبک از طریق سپرده ۵ ساله

متقاضی به منظور سرمایه گذاری در ایالت کبک کانادا باید دارای شرایط ویژه ای باشد. متقاضی سرمایه گذاری در کبک کانادا که دارای سوابق کاری و مدیریتی در مشاغل سهامداری یا عضو هیئت مدیره شرکت، پزشک، داروساز، جراح، مالک شرکت ثبت شده در ایران یا دیگر کشورها، مالک هتل یا آژانس مسافرتی و یا مجموعه ورزشی، مزرعه دار یا کشاورز و یا مدیر ارشد شرکت دولتی باشد، می تواند با دارا بودن شرایط در این ایالت کانادا سرمایه گذاری کند.متقاضی باید در حدود ۱.۲۰۰.۰۰۰ (یک میلیون و دویست هزار ) دلار کانادا را در سازمان ها و نهادهای مالی تائید شده از طرف ایالت کبک کانادا سرمایه گذاری کند.این مبلغ باید به صورت سپرده ۵ ساله از بودجه متقاضی تامین شود.پس از ۵ سال این مبلغ به طور کامل و بدون سود به متقاضی برگردانده می شود.

 • متقاضی می تواند مبلغ ۱.۲۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را به طور مستقیم نیز در ایالت کبک کانادا سرمایه گذاری کند.
 • متقاضی باید گواهی عدم سوپیشینه و گواهی سلامت جسمی و روحی را ارائه دهد.
 • متقاضی باید دارای حداقل ۱۸ سال و تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در کانادا باشد.
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان فرانسه در سطح B2 یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.
 • متقاضی باید داری حداقل ۲ میلیون دلار کانادا دارایی خالص باشد تا بتواند در این ایالت سرمایه گذاری کند.
 • وجوه سرمایه گذاری شده باید از روش ها و منابع قانونی کسب شده باشد.
 • دارایی های نقدی، حساب های بانکی، خانه و ملک، سهام بانکی و صندوق بازنشستگی متقاضی نیز از جمله دارایی های خالص برای سرمایه گذاری در کبک محسوب می شود.
 • متقاضی می تواند دارایی خالص برای سرمایه گذاری را با شراکت همسر خود کسب کرده باشد.
 • متقاضی باید ۵ سال قبل از ارائه درخواست سرمایه گذاری در کبک کانادا حداقل ۲ سال سابقه مدیریت در شرکت های کشاورزی، تجاری، صنعتی و یا نهادها و سازمان های داخلی یا خارجی داشته باشد.
 • متقاضی باید دارای سوابق مدیریتی و یا برنامه ریزی، نظارت و کنترل منابع انسانی و یا مالی باشد.
 • سوابق کاری و مدیریتی متقاضی می تواند مربوط به اداره های دولتی، آژرانس های بین المللی و یا دپارتمان هایی باشد که حداقل دارای ۲ کارمند باشند.
سرمایه گذاری در کبک از طریق سپرده ۵ ساله
سرمایه گذاری در کبک از طریق سپرده ۵ ساله

سرمایه گذاری در کبک از طریق تامین مالی

متقاضی می تواند به جای سرمایه گذاری کامل و واریز سپرده ثابت یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا مبلغ سرمایه گذاری خود را از طریق اخذ وام تائید شده تا حدودی کاهش دهد. در واقع موسسه های مالی از طرف متقاضی مبلغ ۱.۲۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را به دولت کانادا پرداخت می کنند و متقاضی فقط با پرداخت ۳۵۰.۰۰۰ دلار کانادا به یک موسسه مالی در این کشور سرمایه گذاری می کند. شرایط سرمایه گذاری از طریق تامین مالی در ایالت کبک کانادا عبارت است از:

 • روش تامین مالی و اخذ وام از موسسه های مالی کانادا مختص متقاضیانی است که تمایل به حفظ دارایی های خود و کسب و کار اقتصادی در حوزه های دیگر اقتصادی را دارند.
 • متقاضی برای سرمایه گذاری از این روش باید در حدود ۳۵۰.۰۰۰ دلار کانادا را به دولت کانادا پرداخت کند. این مبلغ در واقع سود بانکی سرمایه گذاری کامل ۱.۲۰۰.۰۰۰ دلار کانادا بر اساس نرخ بهره روز کانادا می باشد.
 • در این روش مبلغ سرمایه گذاری شده در پایان دوره ۵ ساله به متقاضی برگردانده نمی شود.
 • سرمایه گذار می تواند مبلغ سرمایه گذاری را به طور وام از موسسه های مالی معتبر کبک کانادا تامین کند.

سرمایه گذاری در کبک از طریق کارآفرینی

متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک کانادا می تواند از طریق کارآفرینی به این ایالت مهاجرت کند. کارآفرینی باید بر طبق برنامه های مورد تائید کانادا و کبک باشد و یا متقاضی سابقه کاری و حرفه ای در دوره مدیریت و برنامه ریزی داشته باشد. متقاضی به منظور کارآفرینی در ایالت کبک کانادا باید دارای شرایط زیر باشد:

 • متقاضی باید دارای تمکن مالی ۳۰۰.۰۰۰ دلار کانادا باشد.
 • سرمایه متقاضی باید از روش های قانونی کسب شده باشد.
 • متقاضی باید دارای حداقل ۲ سال سابقه کار اجرایی در شغل مورد نظر باشد.
 • متقاضی باید در حدود ۵ سال در شغل مورد نظر اشتغال داشته باشد.
 • همسر متقاضی می تواند به عنوان شریک متقاضی در امر کارآفرینی سهام دار ۲۵ درصد سهام برنامه کارآفرینی باشد.
 • متقاضی دارای مهارت زبان فرانسه و شرایط سنی مناسب باشد.
 • متقاضی دارای اطلاعات و دانش عمومی از شهر کبک کانادا باشد.
 • متقاضی باید توانایی اجرای طرح کارآفرینی را در ایالت کبک داشته باشد.

سرمایه گذاری در کبک از طریق خود اشتغالی

متقاضی سرمایه گذاری در کبک کانادا می تواند از طریق خود اشتغالی اقامت این شهر کانادا را اخذ کند. بر این اساس متقاضی باید دارای تمکن مالی در حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار کانادا باشد. متقاضی باید ثابت کند که این سرمایه را از طریق قانونی و درست کسب کرده است.متقاضی باید دارای ۲ سال سابقه کاری به عنوان کارگر در شغل مورد نظر باشد و متقاضی باید در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کرده باشد و دارای مدرک حرفه ای برای راه اندازی طرح خود اشتغالی باشد.

مهاجرت به کبک از طریق برنامه تجربه کانادایی

متقاضیان مهاجرت به ایالت کبک کانادا می توانند از طریق برنامه تجربه کانادایی Experience Class به این ایالت کانادا مهاجرت کنند. این روش مختص متقاضیانی است که دارای سابقه کار و اشتغال در کانادا می باشند. علاوه بر این دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را در کانادا تمام کرده اند، نیز می توانند در مهلت جست و جوی کار پس از فارغ تحصیلی از طریق این روش اقامت این ایالت را اخذ کنند. متقاضیان مهاجرت به کانادا و ایالت کبک این کشور از طریق این روش باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن حداقل یک سال ( در حدود ۱۵۶۰ ساعت کاری) سابقه کار و اشتغال با داشتن درآمد سه سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت در شغل های گروه A و B و 0.

لازم به ذکر است که گروه های شغلی کانادا عبارتند از: گروه A ، شغل های حرفه ای NOC Skill Type A که شامل فعالیت های حرفه ای می باشد. گروه B، شغل های تدریس و آموزش NOC Skill Type B و گروه 0، شغل های مدیریتی.

 • دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی در سطح CLB5 در مشاغل گروه B و در سطح CLB7 در مشاغل گروه 0 و A
 • الزام به اقامت متقاضی در ایالت کبک در هنگام ارائه درخواست نمی باشد.
 • الزام به دارا بودن تحصیلات عالیه و درآمد ماهانه نمی باشد.
 • دارا بودن سابقه کار یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.
 • دارا بودن مدرک دیپلم به عنوان یک امتیاز محسوب می شود.
 • دارا بودن نمره لازم در آزمون های زبان انگلیسی و فرانسوی الزامی است.

از تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۰ متقاضیانی که از این روش قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید مهارت زبان فرانسوی خود را از روش های زیر اثبات کنند:

 • متقاضی باید دوره تحصیلی سه ساله دبیرستان را در دبیرستان زبان فرانسه و یا دانشگاه زبان فرانسوی تحصیل کرده باشد.
 • متقاضی باید در آزمون استاندارد زبان فرانسه نمره لازم را کسب کند.
 • همسر متقاضی باید دارای مهارت زبان فرانسه در سطح CLB7 و 8 باشد.

مزایای مهاجرت به کبک کانادا

متقاضیانی که از طریق روش های ذکر شده در این مقاله به ایالت کبک کانادا مهاجرت می کنند از امتیازهایی برخوردار می شوند. برخی از مهم ترین این امتیازها و مزایا شامل موارد زیر است:

 • دارا بودن حق قانونی کار و زندگی و تحصیل در همه استان ها و نواحی کشور کانادا
 • عدم وابستگی به یک کارفرمای خاص و یا مکان خاص
 • برخورداری از بیمه و مراقبت های بهداشتی ۳ ماه پس از ورود به ایالت کبک کانادا
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی کبک کانادا
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی کانادا(پس از مدت ۳ تا ۵ سال)
مزایای مهاجرت به کبک کانادا
مزایای مهاجرت به کبک کانادا

دلایل مهاجرت به ایالت کبک کانادا

مهاجرانی که دارای مجوز اقامت کانادا می باشند از همه حق و حقوق شهروندی بومی کانادا برخوردار می باشند. این ایالت شرقی کانادا به دلیل دارا بودن پایین ترین میزان جرم و جنایت در جهان و دارا بودن نظام و سیستم آموزشی پویا و برنامه های تحصیلی نوآورانه و همچنین دارا بودن طبیعت بکر و جاذبه های طبیعی بی شمار در بالاترین فهرست مقاصد تحصیلی مهاجران به کانادا قرار دارد.دولت کانادا در جهت اعطای مجوز اقامت دائم به مهاجران، برنامه های متنوعی را به آن ها ارائه می دهد. متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت این کشور شگفت از روش های گوناگونی چون ازدواج، سرمایه گذاری، تولد، کار و تحصیل می توانند اقدام کنند.از آن جا که کانادا کشور بسیار پهناوری است که جمعیت کمی را در خود جای داده است، در صورتی که متقاضیان دارای هر یک از شرایط اخذ اقامت این کشور باشند، به راحتی می توانند در این کشور زندگی و اقامت کنند و پس از اخذ تابعیت و شهروندی از همه حقوق شهروندی شهروندان این کشور برخوردار شوند.بسیاری از افرادی که در ایالت کبک دومین کشور پهناور جهان زندگی می کنند، بنا به امتیازها و مزیت های فراوانی به کشور خود افتخار می کنند.برخورداری از خدمات درمانی رایگان، بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی، معتبر بودن پاسپورت کانادا در میان برترین کشورهای جهان و برخورداری از آزادی های فردی و اجتماعی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به کبک کانادا می باشد.علاوه بر این حقوق برابر افراد ساکن در این کشور و امنیت و ثبات سیاسی و اجتماعی و همچنین فرصت های کاری گوناگون، وجود امکانات عمومی فراوان در شهرهای کانادا، ثبات و امنیت اقتصادی و بالا بودن استانداردهای تحصیلی نیز از مزایای زندگی در این کشور محسوب می شود.متقاضیان با مهاجرت به ایالت کبک کانادا و با مواجه با خونگرمی و تعامل صمیمی مردم با مهاجر و سازگاری و احترام مردم کانادا به مهاجران و همچنین حمایت دولت از شهروندان در سختی ها و بحران ها به این مهم پی می برند که چرا کشور کانادا دارای بالاترین رتبه استاندارد جهانی بالاتر از کشور آمریکا و برخی از بهترین کشورهای اروپایی است.

هزینه های زندگی در کبک کانادا

هزینه های زندگی هر فرد در هر کشور به سبک زندگی و الگوی مصرف آن فرد بستگی دارد. ایالت کبک کانادا از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین شهرها و ایالت های کانادا برای زندگی می باشد. یکی از پرهزینه ترین موارد زندگی در کشور کانادا هزینه اجاره محل زندگی است.

 • به طور متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر در حدود ۹۹۰ دلار کانادا است.
 • هزینه حمل و نقل ماهانه در حدود ۹۵ دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های کلی زندگی در کانادا به طور متوسط ماهانه در حدود ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های زندگی و مسکن در شهرهای تورنتو و ونکور و انتاریو بالا است اما در شهر کبک هزینه ها پایین تر و مقرون به صرفه تر است.
هزینه های زندگی در کبک کانادا
هزینه های زندگی در کبک کانادا

مهاجرت به کبک کانادا و خدمات موسسه اصطهباناتی

مشاوره با وکلای مجرب و باسابقه از مهم ترین موارد در مهاجرت به ایالت کبک کانادا می باشد. متقاضیان برای مهاجرت به کشور کانادا خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود. وکلا و متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی با آگاهی از چگونگی مهاجرت به ایالت های کانادا و شرایط اخذ ویزای این کشور جزئیات و اطلاعات لازم و تخصصی را به متقاضیان ارائه می دهند.در واقع کارشناسان و وکلای برجسته این موسسه با آگاهی از آخرین قوانین حقوقی و مهاجرتی اطلاعات لازم در مورد چگونگی اخذ ویزا، شرایط کار و اشتغال، شرایط اخذ اقامت و موضوعات مربوط به مهاجرت را در اختیار متقاضیان می گذارند. موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با برخورداری از وکلا و مشاوران برجسته و مجرب همه موارد مهم در اخذ ویزای کانادا و یا دریافت دعوتنامه شغلی از کارفرماهای کشور کانادا را به متقاضیان ارائه می دهند.نحوه ارائه مدارک و اسناد مالی به اداره مهاجرت و یا سفارت نیازمند همکاری مشاوران و وکلای مجرب می باشد که متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی در طی سال ها تجربه کاری به خوبی از پس آن برآمده اند.موسسه اصطهباناتی با همکاری با وکلای متبحر و مشاوران ارشد بین المللی در جهت جلب اعتماد موکلان و مهاجران تاکنون به موفقیت های فراوانی نائل شده است. افتتاح شعب متعدد در داخل و خارج از کشور، موفقیت در پرونده های مهاجرت تحصیلی به کانادا و شغلی و سرمایه گذاری و اعتماد و اطمینان موکلان به این موسسه تنها گوشه هایی از موفقیت این موسسه برتر در سطح کشور می باشد. علاوه بر این متقاضیان می توانند با مطالعه سلسله مقاله های علمی و مستند این موسسه در سایت های جهانی در مورد شرایط و چگونگی مهاجرت به کشورهای برتر جهان اطلاعات لازم را کسب کنند.

سخن آخر

در این مقاله مهاجرت به کبک کانادا مورد بررسی مستند و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که متقاضی با مهاجرت به ایالت کبک کانادا می تواند از دارا بودن حق قانونی کار و زندگی و تحصیل در همه استان ها و نواحی کشور کانادا، عدم وابستگی به یک کارفرمای خاص و یا مکان خاص، برخورداری از بیمه و مراقبت های بهداشتی ۳ ماه پس از ورود به ایالت کبک کانادا و امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی برخوردار شود.امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی کبک کانادا و امکان اخذ تابعیت و شهروندی کانادا پس از مدت ۳ تا ۵ سال را می توان از مهم ترین مزیت های مهاجرت به ایالت کبک کانادا نام برد.متقاضی با سابقه کاری و حرفه ای و امتیازهایی چون دارا بودن مهارت زبان فرانسوی و سابقه کارهای مدیریتی و حرفه ای می تواند از طریق برنامه های گوناگون به ایالت کبک کانادا مهاجرت کند و یا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی اقامت این کشور را اخذ کند. یکی از مهم ترین موارد مهاجرت به ایالت کبک کانادا دارا بودن مهارت زبان فرانسه می باشد.

اگر قصد مهاجرت به ایالت کبک کانادا را دارید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز ومشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی همه تلاش خود را به کار می بندند تا بهترین گزینه مهاجرت را به متقاضیان ارائه دهند. با مشاوره با مشاوران برجسته موسسه ما در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید.در این مقاله به چگونگی مهاجرت به کبک کانادا پرداختیم. پایین بودن هزینه های زندگی و پایین بودن هزینه مسکن و اقتصاد پررونق و پیشرفته، پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و غنی بودن فرهنگ مردم در برخورد و تعامل بامهاجران را می توان از مهم ترین دلایل متقاضیان برای مهاجرت به کبک کانادا محسوب کرد.اگر قصد زندگی در ارزان ترین شهر کانادا را دارید، اگر قصد اقامت در امن ترین ایالت کانادا را دارید که دارای پایین ترین آمار جرم و جنایت می باشد، اگر قصد زندگی در باکیفیت ترین کشور جهان از لحاظ زندگی را دارید، اگر خواهان زندگی در طبیعت بکر و زیبای کانادا می باشید، ایالت کبک را پیشنهاد می کنیم. اگر برای مهاجرت به کانادا نیاز به مشاوره با متخصصان مهاجرت دارید، می توانید از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کبک کانادا

1- ملاک های مهاجرت به کبک از طریق اکپسرس اینتری کدامند؟

ملاک های امتیازدهی این برنامه بر اساس دارا بودن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی، دارا بودن خواهر و برادر مقیم کانادا، تحصیل در کانادا و یا دارا بودن مهارت زبان فرانسوی انتخاب می باشد.

2- شرایط سرمایه گذاری در کبک بر طبق آخرین قوانین2020 ۲۰۲۱ چیست؟

عدم نیاز به مدرک مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی یا مدرک تحصیلات دانشگاهی عدم محدودیت سنی و عدم شرط اقامت در این ایالت و همچنین روند راحت اخذ اقامت کانادا

3- اهمیت مهاجرت به ایالت کبک کانادا از چه لحاظ است؟

پایین بودن هزینه های زندگی و پایین بودن هزینه مسکن و اقتصاد پررونق و پیشرفته، پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و غنی بودن فرهنگ مردم در برخورد و تعامل با مهاجران

4- شرایط مهاجرت به کبک کانادا از طریق اکپسرس اینتری چیست؟

دارا بودن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی، دارا بودن خواهر و برادر مقیم کانادا، تحصیل در کانادا و یا دارا بودن مهارت زبان فرانسوی

5- شرایط سرمایه گذاری در کبک از طریق خود اشتغالی چیست؟

متقاضی باید دارای تمکن مالی در حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار کانادا باشد. متقاضی باید ثابت کند که این سرمایه را از طریق قانونی و درست کسب کرده است.

6- مهاجرت به کبک کانادا با روش سیستم رتبه بندی EOI چگونه است؟

شبیه سیستم اکسپرس اینتری می باشد اما تفاوت آن ها در مشخص بودن و شفافیت روال کاری آن ها می باشد. اکسپرس اینتری دعوتنامه های خود را بر اساس امتیاز متقاضی صادر می کند.

7- شرایط مهاجرت کبک با Job Offerپیشنهاد کاری چیست؟

اقامت در ایالت کبک دارا بودن ویزای کاری کانادا و سابقه کاری در حدود ۶ ماه

8- معیارهای امتیازبندی با روش سیستم رتبه بندی EOI چیست؟

تحصیلات، سوابق کاری و رزومه حرفه ای، مهارت زبان فرانسوی و یا زبان های دیگر و همچنین دارا بودن شغل و حرفه مورد نیاز ایالت کبک

9- برنامه Experience Class مختص چه متقاضیانی است؟

متقاضیانی که دارای سابقه کار و اشتغال در کانادا می باشند و دانشجویان فارغ تحصیل کانادا

10- مهم ترین مزایای مهاجرت به کبک کانادا چیست؟

برخورداری از خدمات درمانی رایگان بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی معتبر بودن پاسپورت کانادا در میان برترین کشورهای جهان برخورداری از آزادی های فردی و اجتماعی

11- شرایط مهاجرت به کبک از طریق برنامه تجربه کانادایی چیست؟

متقاضی باید دوره تحصیلی سه ساله دبیرستان را در دبیرستان زبان فرانسه و یا دانشگاه زبان فرانسوی تحصیل کرده باشد و باید در آزمون استاندارد زبان فرانسه نمره لازم را کسب کند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده