اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره آپارتمان در کانادا

قبل از ورود به منظور اخذ اقامت کانادا ممکن است مجبور شوید برای مواردی از قبیل پیش پرداخت، اجاره و خدمات سال اول برنامه ریزی کنید تا مدتی را که به دنبال کار های اقامت و یا کار هستید، با مشکل مکان روبرو نشوید. بر اساس قوانین بانکی کانادا، سپرده های امنیتی شما در بانک، اجاره ماه اول و ماه گذشته را بعنوان ضمانت نزد خود نگهداری می کند. به طور کلی، سپرده امنیتی نمی تواند بالاتر از هزینه اجاره یک ماهه باشد اما این خود نوعی قرارداد محسوب می شود. برای کسب آگاهی کامل تر مطلب زیر را از موسسه حقوقی توسعه گران مهر بخوانید.

اجاره آپارتمان در کانادا

از 381 دلار تا 1401 دلار: بازار اجاره خانه در گران ترین و ارزان ترین قیمت ها

نرخ اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه در کانادا به منطقه ای که آپارتمان در آن قرار دارد بستگی دارد. طبق یکی از اینفوگرافیک هایی که به تازگی به دست آمده است، میانگین اجاره آپارتمان 1 خوابه در مناطق کوچکی چون کبک 381 دلار و در ناحیه شمال غربی 1401 دلار می باشد. اینفوگرافیک مذکور از داده های مرتبط با رهن منزل در 10 شهر گران و 10 شهر ارزان کانادا با توجه به نرخ آپارتمان های 1 الی 3 خوابه استفاده می نماید. رتبه بندی شهر ها بر اساس 4 میانگین با یکدیگر به صورت کلی ترکیب شده است. بسیار شوک برانگیز است که منطقه یلونایف یکی از گران ترین مناطق در این لیست می باشد. شهر های شمالی تر جمعیتی در حدود 20000 نفر دارند و هزینه ها در آن مناطق مقرون به صرفه تر می باشد.

اینفوگرافیک ها نشان می دهند که منازل کارشناسی نرخ اجاره 1159 دلاری و منازل 1 خوابه 1401 دلار در ماه هزینه دارند. افرادی که به دنبال منازل دو خوابه هستند اجاره ای برابر با 1636 دلار در ماه و مستاجرینی که به دنبال اتاق های سه خوابه هستند 1900 دلار در ماه هزینه اجاره پرداخت می نمایند. در حالی که منطقه یلونایف بهای اجاره قابل پیش بینی ای دارد، جایگاه ونکوور به لحاظ جمعیتی که دارد بسیار شوک برانگیز است. ونکوور پس از منطقه وود بوفالو در آلبرتا و اوکویل در اونتاریو رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

طبق گزارشات، میانگین قیمت خانه یک خوابه در وود بوفالو، شمالی ترین منطقه آلبرتا، در حدود 1250 دلار می باشد. منطقه ای که دارای 72000 نفر جمعیت می باشد شامل فورت مک مری است که در ماه مِی گذشته به سبب آتش سوزی از بین رفت. این آتش سوزی در حدود 80000 نفر را مجبور به ترک منطقه کرد و بیش از 2400 خانه و ساختمان را نابود کرد. طبق گزارشاتی که امسال تهیه شدند، هزینه خسارت وارده بر این منطقه 8.9 میلیون دلار تخمین زده شده است.

در اوکوایل، منطقه ای که در حومه شهر تورنتو با حدود 194000 نفر جمعیت می باشد، اجاره کنندگان 35 دلار کمتر از مناطق وود بوفالو در ماه اجاره پرداخت می نمایند. در ونکوور، میانگین اجاره خانه یک خوابه 1159 دلار با توجه به آمار و ارقام به دست آمده می باشد. کسانی که در آپارتمان های یک خوابه زندگی می کنند، 1013 دلار، کسانی که در خانه های دوخوابه زندگی می کنند 1450 دلار و کسانی که در خانه های 3 خوابه زندگی می کنند 1630 دلار در ماه طبق گزارشات CMHC اجاره پرداخت می نمایند.

انواع اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره کوتاه مدت – خواه یک متل باشد (مثل Motel6) که زندگی به سبک آپارتمانی را شامل می شود ومعمولاً دارای یک آشپزخانه است یا موارد دیگری از Airbnb / VRBO (اجاره تعطیلات توسط مالک) که به عنوان مقصد بازدیدکنندگان برای مدت زمان 1-8 هفته در نظر گرفته شده اند. از مزایای زندگی در این مکان ها این است که معمولاً می توانید بدون تهیه گزارش اعتبار مالی و نامه شغلی، یک فضای مشترک یا کل آپارتمان (بسته به نیاز و بودجه خود) را اجاره کنید و به شما فرصتی می دهد تا در کشور مستقر شوید. اغلب این آپارتمان ها مبله هستند، بنابراین برای شروع هزینه دیگری ندارید.

اجاره خصوصی – لیست اتاق ها و اجاره های موجود، قرار دارد که در صورت نداشتن سابقه یا کار، بعضی اوقات مناسب هستند. این موارد ممکن است برای کوتاه مدت یا بلند مدت در دسترس باشند. اگر بودجه کافی دارید و در لیست آپارتمان های خصوصی به صورت آنلاین کاوش می کنید، حتماً مراحل ایمنی مانند ملاقات با صاحبخانه در یک مکان عمومی در اولین جلسه و درخواست ارسال کارت شناسایی پیش از ملاقات را رعایت کنید. چندین تجربه موفقیت آمیز از افرادی که خانه های اجاره ای در Kijiji پیدا کرده اند، وجود دارد.

ساختمان اجاره ای – اینها ساختمان های کندویی نیستند بلکه ساختمانهای کاملاً آپارتمانی هستند که دارای دفتر داخلی برای مدیریت اجاره ها باشند. می توانید این موارد را امتحان کنید، اما بیشتر آنها به داشتن اعتبار مالی و شغل احتیاج دارند.

اجاره رسمی 1 ساله – در اینجا است که یک دلال معاملات ملکی می تواند به شما کمک کند. ما فقط با کارگزار معاملات ملکی رسمی که از قبل بررسی شده اند و مطابق استاندارد خاصی هستند، کار می کنیم. این مکان ها معمولاً مبله نیستند و زمانی که بدانید در کجا می خواهید بمانید و شغلی داشته باشید مناسب تر هستند (زیرا برای 1 سال اجاره استاندارد امضا می کنید). 

گرانترین اجاره آپارتمان در کانادا
گرانترین اجاره آپارتمان در کانادا

گرانترین اجاره آپارتمان در کانادا

 1. یلونیف
 2. وود بوفالو آلتا.
 3. اوکویه انت
 4. ونکوور
 5. ریچموند B.C.
 6. تورنتو
 7. ریچموند هیل. اونت
 8. آوک بای. B.C
 9. برنابی B.C.
 10. میسیساگا

در حالی که این داده ها نشانگر متوسط هزینه اجاره در سراسر کشور است که با گذشت زمان محاسبه می شود میانگین قیمت های فعلی این لیست در بسیاری از بازارها بسیار بالاتر است. RentSeeker.ca اعلام کرده است میانگین اجاره یک اتاق خواب در تورنتو 1257 دلار و در ونکوور نزدیک به 1.700 دلار یا 2300 دلار است.

مناسب ترین اجاره آپارتمان در شهر های کانادا

 کانادا کشوری بسیار بزرگ است و به دلیل فضای جغرافیایی وسیع، تفاوت های فرهنگی و سبک زندگی از شرق به غرب می تواند مانند روز و شب باشد. هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت و زندگی در یک مکان جدید در نظر گرفتن هزینه زندگی در آن شهر یکی از عوامل مهم است.– یا شاید فقط در باره آنچه در آنجا وجود دارد، کنجکاو هستید، امکان دارد چمن در ساحل دیگر سبزتر باشد؟

 • وینیپگ مانیتو  متوسط اجاره ماهانه: 1،362 دلار
 • ادمونتون آلبرتا متوسط اجاره ماهانه: s1.314
 • باری، انتاریو متوسط اجاره ماهانه: 1.312 دلار
 • هالیفاکس نوا اسکوشیا متوسط اجاره ماهانه: 1.238 دلار
 • چارلوت تاون، PEI متوسط اجاره ماهانه: 1.173 دلار
 • ابوتسفورد B.C میانگین اجاره ماهانه: s1.163
 • همیلتون انتاریو متوسط اجاره ماهانه: s1.086
 • مونترال کبک متوسط اجاره ماهانه: 1،085 دلار
 • شهر کبک، کبک متوسط اجاره ماهانه: 914 دلار
 • مونکتون نیوبرانزویک متوسط اجاره ماهانه: 893 دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به کانادا 2020 با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمایید و آنچه را در مورد اجاره آپارتمان در کانادا و یا زندگی و کار در این کشور برای شما سوال است، از آنها بپرسید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

2 پاسخ

 1. سلام بنده از طریق دخترعموی همسرم دعوتنامه ورود به تورنتو داریم ولی میخام بدونم در مدت اقامت موقت ما به صورت مولتی مامیتونیم موقت درکاناداکارکنیم و اینکه ما چقدروسیقه احتیاج داربم

  1. سلام
   بنابر ویزایی که برای شما صادر می شود، می توانید نوعی فعالیت را از سر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده