دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه فنی آخن – دانشگاه RWTH آخن

RWTH Aachen University

موقعیت:آلمان - آخن
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:37380 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:11287 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
106
رتبه در کشور
5
هزینه ویزا
75 دلار
نرخ پذیرش
10 %
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/رایگان
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه RWTH آخن بزرگترین دانشگاه تکنولوژی کشور آلمان و یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه و برخورداری از دوره‌های باکیفیت و امکانات عالی آن که در سطح بین المللی شناخته شده است، راهی کشور آلمان می‌شوند.

دانشگاه آخن در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه فنی یکپارچه و بین رشته‌ای است. این دانشگاه بر روی رشته‌های مهندسی و ارتباط آنها با دیگر رشته‌های تحصیلی مانند علوم طبیعی و پزشکی تمرکز دارد. رشته‌های هنر، علوم اجتماعی و اقتصاد این دانشگاه که اساسا با هسته‌ی اصلی آن یعنی رشته‌های فنی-مهندسی در ارتباط هستند نیز نقش قابل توجهی در نمایه آموزشی و پژوهشی این دانشگاه دارند. دانشگاه آخن با داشتن 260 انجمن علمی در 9 دانشکده یکی از پیشروترین دانشگاه های آلمان در زمینه‌ی تحقیق و پژوهش است.

رقابت برای اخذ پذیرش از این دانشگاه و تحصیل در آلمان بسیار زیاد است و دانشجویان زیادی از 120 کشور جهان داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. در ادامه با اطلاعات بیشتری درباره RWTH در خدمت شما عزیزان هستیم.

ترم تابستان (مقطع لیسانس)15 ژانویه (25 دی)
ترم زمستان (مقطع لیسانس)15 جولای (24 تیر)
ترم تابستان (مقطع فوق لیسانس)15 ژانویه (25 دی)
ترم زمستان (مقطع فوق لیسانس)15 جولای (24 تیر)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه دارای 9 دانشکده مختلف است که تعداد بسیار زیادی از رشته‌‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد. این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه آخن هر ساله رشته‌های تحصیلی مختلفی را در سطح بین المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. همانطور که در قسمت‌های قبل دیدیم، این دانشگاه در ارائه‌ی رشته‌های فنی و مهندسی در سطح جهان زبانزد است. رایج‌ترین دوره‌های ارائه شده توسط این دانشگاه در مقاطع مختلف به شرح زیر هستند:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 90 به بالا
PTE --
GPA --
GRE 305 به بالا
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه‌های کشور آلمان هیچ گاه هیچ دانشجویی را تحت حمایت کامل مالی بورسیه تحصیلی آلمان قرار نمی‌دهند و بورسیه‌های مختلف تنها بخشی از هزینه‌های زندگی و یا تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهد. برخی از این بورسیه‌ها توسط دانشگاه و برخی دیگر توسط نهادهای مستقل تامین می‌شوند. تعدادی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

  • بورسیه مخصوص دانشجویان بین المللی خاص
  • بورسیه تحصیلات تکمیلی
  • بورسیه تبادل دانشجویی دانشگاه RWTH
  • برنامه بورسیه آکادمیک BeArt-Presets
  • بورسیه ACES
  • بورسیه GyanDhan

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

این دانشگاه خوابگاه‌های دانشجویی داخل محوطه دانشگاه را به تعداد محدودی از دانشجویان ارائه می‌دهد. افرادی که موفق به دریافت خوابگاه‌های دانشگاه نشوند می‌توانند به اقامتگاه‌های خارج از دانشگاه که شامل اتاق‌ها، استودیوها و واحدهای آپارتمانی می‌شوند بروند که هزینه‌ی اجاره ماهیانه این اقامتگاه‌ها چیزی در حدود 400 تا 500 یورو است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.